Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év körüli babátokkal hogyan...

1 év körüli babátokkal hogyan hangoltok össze családi programokat?

Figyelt kérdés

Például egy családi déli éttermi(!) ebédet, ha a baba éppen ebéd után alszik...az az egy napközbeni alvása van már csak, de az szinte percre pontosan 12.30 órakor (+/- 10 perc). A családi ebédnek ünneplésnek meg 2-3 óra körül szokott vége lenni az már ugye nagyon nagy csuszás a napirendből...és kajáldában lerakni sem tudom nyilván...

Legszivesebben el se mennék de anyámnak lesz kerek, sokadik szülinapja... kértem tegye alvás utánra, estebédnek, kb. 4-fél 5 tökéletes lenne, még pont evés időre is esne a babának, ehetne velünk... de neeem lehet, mert ebéd az délben van...(anyám amúgy is egy eset). A többi rokonomat amúgy szerintem nem zavarná, főleg ha mondanánk, hogy a kicsire való tekintettel... Nem tudom mi legyen, hogy legyen, párom családja egészen más, ők simán elfogadták, hogy délelőtt szülinapoztunk, a karácsonyi ebédet estére tették (itt mondjuk ez másnak is jobb volt)...mindenkire tekintettel vannak, pedig nagyobb létszámú összejövetel.

Ráadásul az én családom messze is lakik, ritkán is megyünk, tehát amúgy is fel lesz bolydulva a picim, a sok utazás, meg idegen hely és emberek, jövés-menés...

Nem szeretném és nem is tudom megváltoztatni az alvásidejét. Még arra gondoltunk, ha marad ez az időpont, hogy párom otthon marad, dehát az milyen már...leutazunk 300 km...ő meg kimarad... meg a pici is, akire elvileg kiváncsi a családom többi tagja is, és máskor szerintem nem is lesz lehetöségünk találkozni, mert csak egy hétvégéről van szó.Legszivesebben nem is mennék, olyan mérges vagyok erre a makacs viselkedésre, de közben mégis az anyám, de haragszok is rá, mert ugy érzem, valamilyen szinten választásra kényszerítene ezzel... nekem egyértelmű, kit választanék...abból meg sértődés lenne...Egyáltalán, milyen önzőség, milyen viselkedés ez...


Ti mit tennétek? Esetleg valami alternatív ötlet? (Ja, fözni nem tud (!!!) szóval az otthon tartja és lerakhatom a Kicsit lehetőség kiesik).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 22. 09:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
53%
Már ne az utolsó,hanem a 26. és 27. vagyok.
2017. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok az összeigazitással, hogy családban...most csak 8-an leszünk a babával együtt, 7 felnőttből 2 nyugdíjas, 4-en nem dolgozunk aznap amugy sem, 1 pedig variálhatja a műszakját. Amikor sokan voltunk, karácsonykor, 1 miatt késöbbre lett tolva, mert dolgozott és csak akkor tudott jönni (ez volt a szerencsénk, vagy ki tudja mi). Szóval, felnőtthöz alkalmazkodunk, akkor gyerekhez miért ne?
2017. jan. 22. 23:09
 33/37 A kérdező kommentje:

A babakocsis altatásra én is gondoltam,csak a kivitelezhetőségében kételkedem, ahogy már írtam... tél van öltöztetni kell,ráadásul ha felébred, akkor igencsak rövidkét tudna aludni...

Ráadásul olyan, hogy mimden neszre felébred.

2017. jan. 22. 23:11
 34/37 A kérdező kommentje:

Nem nem, félreérted, kedves 3 gyerekes anyuka... szeretnék menni meg valahogy majd lesz, gondolom. De. Példák. Legutóbb lementünk, akkor még 2x aludt...direkt ugy indultunk, hogyy majd a kocsiban, mert ott minden gyerek alszik. Na a mienk aludt fél órát, amikor is megállt az autó, mert apának matricát kellett venni...onnantól végig nem aludt, és csak a délutáni alvás megszokott idejében volt hajlandó. A 3 orás út utolsó fél óráját végigorditotta, sehogy nem bírtuk már lekötni, pedig elég kreatívak vagyunk... ki akart szállni az ülésből....hazának ugyanez. Rokonlátogato: rövidebb alvás, hazának autóút utolsó 5 percében szó szerint beájult, aztán amikor ki kellett szállni, ordítás... a babakocsis altatással is ez a problémám, ha el is aludna benne...az öltöztetés miatt felébresztenénk... A párom meg utánunk jön a babával... akkor meg a ő enne magában, vagy hogy?...


Aranyosak vagytok tényleg, és elgondolkodtató más szemszögből is meghallgatni a véleményeket(és van aki hasonloan vélekedik, van aki parásnak tart)...talán én parázom túl, csak valahol meg az van bennem, hogyy ismerem a lányomat, mindig is egy külön mizéria volt nálunk amúgy is az alvás... láttam már szinte zombinak és nagyon nem szeretném megint olyannak látni. Őrlődök...

2017. jan. 22. 23:37
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, 6 hónapos koráig nem volt napirend. Elárulom, nagyon másoknak sem szokott addig lenni. Igény szerint szopis gyerekem van, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, így aztán egészen addig csak a fürdés, esti lefekvés volt fix. 6 hónap körül, amikor már mást is kap a baba enni, akkor az étkezések köré tud épülni a napirend, addig nem is lehet ilyet várni, sokszor még össze-vissza alszanak az első 6 hónapban amúgy is.


Szóval az, hogy nálatok az első fél évben nem volt napirend, nem egy kivételes, rossz dolog, ami miatt most foggal-körömmel ragaszkodni kell hozzá.

Nem tudom, mennyi ideig lesztek az étteremben, de ha ott lefekteted babakocsiban, nem hiszem, hogy olyan kevés ideje lesz aludni. Én egyébként azt tapasztaltam, hogy ha egy alap beszélgetés zaja mellett alszik el, akkor nem is ébred fel rá később sem. Gondolom annyi van azért a társaságban, hogy nem kezdenek el hangosan kurjantgatni, ha alszik a gyerek mellettük, de normál hangerővel lehet társalogni tovább.

Ha meg nagyon nyűgös lesz, mert nem tud elaludni, még mindig meg lehet tenni, hogy felöltöztetitek, és felváltva kint sétáltok vele, ott már tuti elalszik. Ha jó mélyen alszik, szerintem be is lehet vele menni, és kitakarni, overallt kicipzározni, kezét kihúzni belőle, és alhat nyugiban.

2017. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
35-os jokat ir. Annyi modositassal, hogy nalunk tuti felebredne a kicipzarozasra, illetve arra, ha a babakocsi megallna.
2017. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Igen, 36-os, nekem is ezzel a kis bibivel tetszik a 35 hsz. Az elalvás még talán menne...
2017. jan. 23. 10:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!