Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év körüli babátokkal hogyan...

1 év körüli babátokkal hogyan hangoltok össze családi programokat?

Figyelt kérdés

Például egy családi déli éttermi(!) ebédet, ha a baba éppen ebéd után alszik...az az egy napközbeni alvása van már csak, de az szinte percre pontosan 12.30 órakor (+/- 10 perc). A családi ebédnek ünneplésnek meg 2-3 óra körül szokott vége lenni az már ugye nagyon nagy csuszás a napirendből...és kajáldában lerakni sem tudom nyilván...

Legszivesebben el se mennék de anyámnak lesz kerek, sokadik szülinapja... kértem tegye alvás utánra, estebédnek, kb. 4-fél 5 tökéletes lenne, még pont evés időre is esne a babának, ehetne velünk... de neeem lehet, mert ebéd az délben van...(anyám amúgy is egy eset). A többi rokonomat amúgy szerintem nem zavarná, főleg ha mondanánk, hogy a kicsire való tekintettel... Nem tudom mi legyen, hogy legyen, párom családja egészen más, ők simán elfogadták, hogy délelőtt szülinapoztunk, a karácsonyi ebédet estére tették (itt mondjuk ez másnak is jobb volt)...mindenkire tekintettel vannak, pedig nagyobb létszámú összejövetel.

Ráadásul az én családom messze is lakik, ritkán is megyünk, tehát amúgy is fel lesz bolydulva a picim, a sok utazás, meg idegen hely és emberek, jövés-menés...

Nem szeretném és nem is tudom megváltoztatni az alvásidejét. Még arra gondoltunk, ha marad ez az időpont, hogy párom otthon marad, dehát az milyen már...leutazunk 300 km...ő meg kimarad... meg a pici is, akire elvileg kiváncsi a családom többi tagja is, és máskor szerintem nem is lesz lehetöségünk találkozni, mert csak egy hétvégéről van szó.Legszivesebben nem is mennék, olyan mérges vagyok erre a makacs viselkedésre, de közben mégis az anyám, de haragszok is rá, mert ugy érzem, valamilyen szinten választásra kényszerítene ezzel... nekem egyértelmű, kit választanék...abból meg sértődés lenne...Egyáltalán, milyen önzőség, milyen viselkedés ez...


Ti mit tennétek? Esetleg valami alternatív ötlet? (Ja, fözni nem tud (!!!) szóval az otthon tartja és lerakhatom a Kicsit lehetőség kiesik).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 22. 09:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
89%

sziasztok!

Szerinetm is kicsit túlgondolod a dolgokat kérdező!

3 gyerekem van, tudom, h fontos a napirend, mert nélküle szó szerint összedőlne az életünk! De: túlzásnak érzem, h az összes vendég progiját a Te gyereked alvásidejéhez kene igazitani, illetve, ha anyukád ebédet akar, akkor ne okozzon már ez gondot neked, hisz az ő szülinapja!

Ha jól értettem, ő lesz az egyedüli kisgyerek, ha akar alszik, ha nem nem, lehet, h simán ellesz sírás, meg hiszti nélkül, mert tetszeni fog neki az új környezet! De ha meg bömbölne lesznek ott elegen, h elbabázzanak vele!

Jó tanács: ne komplikáld ennyire túl az életet, fontos a napirend az biztos, de vannak olyan szituk amikor rugalmasnak kell lenni, és anyukád kerek szülinapja, pont ilyen!

Nembeszélve arról, ha majd több baba is lesz a családba, és különböző lesz a napirendjük, azt hogy fogjátok megoldani? Nem találkoztok, csak ha már nem alszanak a gyerekek napközbe, h ne lógjatok bele egymás alvásidejébe?

Ne stresszeld túl a dolgot!

egy 3 gyerekes anya

2017. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
én se ragaszkodtam sosem ennyire mereven, ha másképp alakul egy nap, na puff, mi van, semmi. Mi rendszeresen mentünk ebédre amikor még csak a nagyobbik volt, és akkor is, amikor már csak egyszer aludt - ilyenkor szépen bealudt a kocsiban, mire odaértünk, viszonylag kipihente magát, aztán amikor hazafelé jöttünk, akkor is bebólintott picit. Szerintem simán lehet, hogy nálatok is így lesz. Vigyél babakocsit, abban is elalhat
2017. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
79%
Ha 300 km-t utaztok, szinte biztos, hogy el fog aludni az autóban oda felé is és vissza felé is. Ott lehet, hogy nem is lesz már álmos. Tetszeni fog neki az új környezet, emberek. Nem csecsemő már. Ha mégis elálmosodna, visztek babakocsit, elaltatjátok abban, vagy ha nagyon nem megy, apuka autózik vele egyet a környéken. Nem lesz semmi baj, ha egy nap nem úgy alakul, ahogy szokott. Nem kell ennyire görcsösen ragaszkodni a napirendhez. Semmi baja nem lesz annak a gyereknek. Nálunk sok gyerek van a családban, mégis mindenki oda tud érni ebédre, nem szokott ebből probléma lenni. Főleg ha ritkán találkoztok, nem értem, hogy ez miért kérdés. Megfosztanád az anyukádat, meg a többi rokont attól, hogy lássák a kicsit? Ha akarod te is meg tudod oldani. De az a gyanúm, hogy nem is skarod...
2017. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%
Kifogas, mert nincs kedved menni. Nem 8 hetes babarol van szo, hanem egy 1 eves gyerekrol. Nem dol ossze a vilag ha egyszer kesobb alszik!
2017. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%

Egyévesnél ezen még kár problémázni. Őt még tényleg le lehet fektetni babakocsiba is, nekem a kisebbik fiam lesz két hét múlva egy éves, én eleve babakocsiban altatom délután, kényelmesen elfér benne, jókat alszik ott.

Nem áll meg az élet, megyünk ugyanúgy családi programokra alvásidőben is, sőt, nálunk pl. az a szokás, hogy karácsonykor anyukámhoz eleve vacsorára megyünk, 6-7 körül, és éjfél előtt még sose jöttünk onnan haza. Legutóbb sem volt ez máshogy, pedig ott se nagyon van hová lefektetni a babát. Amikor már nagyon fáradt volt, mei tai-ban a hátamra vettem kicsit, de aztán lekéretőzött pár perc után, és játszott tovább. Ráragadt a hangulat, jól érezte magát, na. Pedig itthon este 8-kor már alszik mindig.


Ugyanígy egy családi rendezvény miatt sem csinálok belőle ügyet, ha esetleg kimarad a délutáni alvás. Alszik amúgy mindig ebéd után, nálunk is fontos része a napirendnek, de ha valami nagyobb alkalom miatt kimarad, hát mi történik? Semmi. Ha annyira álmos, majd elalszik az ölemben, a hátamon, vagy a babakocsiban is, ha meg jól érzi magát, akkor úgyis felpörgeti annyira a társaság, hogy nem lesz álmos. Az meg nekem belefér, hogy mikor hazaérünk, kicsit nyűgösebb, és korábban fekszik le este aludni. Ennyi rugalmasság kell.

2017. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%
Első(és egy szem gyerek)ugye?Kicsit parás/faxnis vagy!Mi mindig vittük magunkkal.Amíg 1 volt egyet,amikor megszületett a 3. mindhármat.A legnagyobb 8 hetes volt,amikor az első nagy családi összejövetelen részt vett(éttermi buli volt).Én nagyon örültem/örülök minden ilyen összejövetelnek,mert a gyerek(e) kézről-kézre,rokonról-rokonra járnak.Mindig lefoglalja,cipeli,tologatja,játszik velük valaki.Inkább örülj!Szerintem baromira nincs kedved az egészhez,ezért vársz megerősítést.Mondjuk mi alapból nem vagyunk azok a "mindig mindent másodpercre pontosan kell intézni a gyerekkel" típusú szülők.Nyugi,lesz ez még így se!
2017. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
53%
Mármint gyerek(ek).
2017. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Pontosan ezaz, amikor nagyon kicsi volt, nem annyira volt napirendje, szivtam is vele éjszaka, meg nappal is, kb 6 honapos koráig. Volt, hogy nem aludt egész nap, volt hogy rokonoknál voltunk már nagyobbként és ott le tudtuk rakni idöben, de sokkal nehezebben aludt el és joval kevesebbet is. Ráadásul, amikor ragaszkodni kezdtem a napirendhez és amióta nem engedek belőle, azota kiegyensulyozottabb a kislányom. Egy kevés rugalmasság nyilván van, de azért nem órák. Rendelőbe ahova fix időpontunk volt oda lehetett is kérni, hogy mikorra...

Én nagyon sajnálnám, ha ez miatt nem aludna, mert ebéd után max 10 perc alatt alszik, de általában 3, ugyhogy tutira fáradt. Ha meg fáradt, akkor nyügös, estére meg jól felpörög és azért nem tud majd aludni.

2017. jan. 22. 22:38
 29/37 anonim ***** válasza:
70%
Jól van, akkor ne menjetek. Nehogy egyszer is alkalmazkodni kelljen. Tanulja meg a gyerek, hogy minden körülötte forog... Vicc, amit muvelsz. Meg kell tanulnia a gyereknek a rugalmasságot is. Hiszen ezerféle helyzet adódhat, amikor nem úgy lesz a napirend, ahogy eddig. Tesója semmiképp ne legyen, mert ha alkalmazkodnia kellene hozzá, akkor aztán borulna a törékeny vilagotok...
2017. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%

Az utolsó(3 gyerekes) vagyok:tök kifogásokat kreálsz!És mi van,ha este felpörög,és később fekszik le?Elkésel reggel a melóból?!

Nem mellesleg a legtöbb gyerek a sok nyüzsitől,jövés-menéstől kifárad és elnyomja a buzgalom(az összejövetel kellős közepén).

Amit még nem értek:már miért kellene,hogy Anyukád-akiről ez az egész történet szól!-és az egész család Hozzád alkalmazkodjon csak azért,mert van egy 1 éves gyerek?Én soha nem vártam el,hogy azért bárki körülöttem ugráljon,mert van 1-2-3 gyerekem.Ez anyukád napja!Az meg aztán végképp homály számomra,hogy miért is kellene választanod.Ne haragudj,de olyan maradi,begyepesedettnek tűnsz!A '70-es években volt ilyen a elfogás,hogy soha, semmilyen körülmények között nem lehet eltérni a napirendtől('72-ben születtem,Anyám mesélte,hogy este 7 órakor otthon voltak velünk és fürdés volt,ha a fene fenét evett akkor is.Gondolhatod,hogy ki van/volt akadva,mert mi nem így nagyunk a gyerekekkel.A legkisebb 2012-ben született,de már azon év Szentestéjén tovább maradt fenn,mert itt voltak a Nagyszülők(konkrétan a saját Anyám is,akinek ma már nem okoz gondot semmi)és a testvéreink is családostul))!Ezzel a szemellenzős hozzáállással nem teszel jót,hidd el.A későbbiekben is szembesülni fogsz akadályokkal.2 lehetőség van:elfogadod,és alkalmazkodsz,vagy ellenállsz,és egy idegbeteg,kibírhatatlan anyuka válik Belőled.Nem lehet,hogy másról szól ez az egész?És inkább arról van szó,hogy Anyukáddal nem felhőtlen a kapcsolatotok?Máskülönben el nem tudom képzelni,hogy ilyen pitiáner ok végett ne utaznál le úgy,hogy 300 km-re vagytok egymástól!

2017. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!