Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nincsenek barátai se...

Akiknek nincsenek barátai se családja, nem fel hogy milesz vele ha otthagyja a párja?

Figyelt kérdés

Nekem se barátaim nincsenek se családom mivel nem fogom velük tartani a kapcsolatot.

Ha lenne egy párom akitől lenne gyereken rettegnek attól hogy egyedül maradok a nagyvilágba egy gyerekkel.

És ha valaki fiatalon szül? Nulla munkatapasztalattal, és elettapasztalattal mi lesz vele ha egyedül marad pénz nélkül?

Ti ilyeneken nem szoktatok gondolkozni?

17/L


2017. jan. 24. 22:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak én vagyok ilyen elvont hogy ilyeneken jár az eszem? 😂
2017. jan. 24. 22:09
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Megnyugtat hogy nem csak aggódok ilyenek miatt... magányosan halunk meg

16/L

2017. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Ja és ha majd véletlenül még is csak lessz párom, nem fogok gyereket szülni :/

-szottyadt lessz a testem

-sokat kell gondoskodni a gyerekről

Nem akarom hogy 9 hónapig a testemben legyen...

2017. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Tökre megertem a felelmed. A parom es sok esetben a család segitsege nelkul nem ment volna a gyerekkel az első fel ev. Nagyon embertprobálo dolog.. De ha megtalalod a parod remélem elmulnak a felelmeid. Ha nem vagy joban a szuleiddel talán jo lenne ha a parod szuleivel joba lennel majd. Sokat tudnanak ok is segíteni. Mindenki latni akarja az unokajat. :) legalábbis a többség biztos
2017. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit megnyugodtam 😁

Én nem fogom a családommal tartani a kapcsolatot ebben biztos vagyok barátaim meg sosem voltak mert hamis barátokra nincs szükségem szóval mostmár a hamisak se lesznek de jobb így


Mai világba meg egy emberbe se lehet megbízni lehet akármilyen szerelmes az ember ott van benne az érzés hogy egyszer vége lesz és mi lesz vele egyedül a nagy világba

2017. jan. 24. 22:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak, hogy nem élvezed az életet. Ha ennyire a válladra veszed a világ gondjait, sose látod meg a jót. Tiniként ne a gyereken járjon az eszed, ráérsz még. Tanulj, dolgozz, tartsd magad életben a szüleid nélkül!
2017. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem az a baj, hogy azon filozofálsz, hogy mi lenne majd ha otthagyna a párod.

Az a baj, hogy már most nincs barátod.

Ennek valami oka van. És az ok benned keresendő. Ezen kellene először változtatni. (Kivéve persze, ha kiválóan érzed magad a magányban.)

2017. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Az emberek egy idő után sokszor érdekből maradnak együtt. Közös érdek lehet, hogy mindketten imádjátok a gyereket, akkor is ha egymást már kevésbé, közös érdek a lakhatás, anyagi közösség. Megnézném hány házasság maradna fenn ilyen érdekek nélkül. Szóval elég sok minden garantálja, hogy az ember nem fog egyedül maradni. Persze 100% garancia nincs semmire. De ha kialakult egy közös érdekkör, akkor azért nehezebben lépnek ki belőle a felek egy-egy probléma, érzelmi hullámvölgy idején.
2017. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Attól, hogy a családoddal nem tartod a kapcsolatot, még nem biztos, hogy egyedül maradsz. Persze a legjobb az lenne, ha nem az iskola után rögtön vállalnál gyereket

1. A férjed/párod családja

2. Munkatársak

3. Szomszédok

Sőt, a gyermek barátainak a szüleire is jobban számíthatok néha, mint a saját családomra.


Ugyan én számíthatok a férjemre, de amikor ő levelezőn csinálta az egyetemet, 3-3 napra elment kéthetente.

Itthon voltam egy újszülöttel és egy 4 évessel. A 4 évest a munkatársam vitte minden reggel óvodába, hogy ne kelljen gyalog a hideg, téli reggeleken elindulni (nincs jogsim)

Most a harmadikkal vagyok itthon, a férjem és a szomszédasszony felváltva viszik a gyerekeket iskolába és óvodába, mert ez így mindenkinek könnyebb (nekik is egy óvodás, egy iskolás, nekünk is)

Szóval ne írd le máris magad, minden iskola új lehetőséget hoz, na, meg a munkahely is hoz újabb kapcsolatokat, akikre számíthatsz esetleg a későbbiekben.

2017. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Ne szülj fiatalon, nulla munkatapasztalattal, anyagi függésbe! Aki ezt teszi, az felelőtlen és meg is érdemli ha egyedül marad (csak a gyerek nem ezt érdemli).
2017. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!