Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartós betegség miatt hosszíto...

Tartós betegség miatt hosszított GYESen vagyok a kisfiammal. A gyerekem 4 éves, előtte tanárként dolgoztam 2 évet, kaptam is rendesen gyedet, gyest. Most ismét babát várok, a gyesem 10 hónap múlva jár le. A?

Figyelt kérdés
Ha megszületik a kisbabám, akkor én rendesen GYEDet fogok kapni? A munkaviszonyom ugyanúgy megvan, igaz már 2 éve csak a gyest kapom.
2010. máj. 6. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a munkaviszonyod, akkor jár a tgyás és a gyed. A szerződés szerinti béredből fogják számolni.
2010. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel hosszított gyesen vagyok február közepéig, akkor nem rúghatnak ki? Vagy ha én szólok a nyáron, hogy majd decemberben születik a baba, akkor kitehetnek a gyes alatt? Jobb lenne ha majd a kicsi születése előtt szólnék, vagy csak utána?

Ha viszont táppénzre mennék, akkor már kirakhatnak, ugye?

2010. máj. 6. 17:44
 3/8 A kérdező kommentje:

A bruttóm nekem 134e körül volt.

Erre mennyi jár?

2010. máj. 6. 17:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Még azt kérdezem, hogy akkor nekem olyan mintha 130ezer ft körül lett volna a havi fizum? Azt hittem a gyesem összegét kapom majd gyedként. Erre van esetleg jogszabály?
2010. máj. 6. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, a helyzet az, hogy ha teherbe esel, akkor a fogantatás napjától védett vagy a rendes felmondás alól. Mindegy mikor mondod meg, és az is mindegy, hogy táppénzen vagy, vagy gyes-en. A 134000 Ft 70%-a lesz a tgyás, mínusz 17% szja előleg. A gyed szintén a 134000 70%-a, annyi a különbség, hogy abból vonnak a 17%-on kívül 9,5% nyugdíjjárulékot is. Ha több lett a fizud (szerződés szerinti béred), akkor mind a tgyás-nak, mind a gyed-nek 102900Ft (bruttó) a maximuma. Az erre vonatkozó szabályozást a egészségbiztosítási eljárásokról szóló törvényben találod meg.
2010. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem eljárásokról, hanem ellátásokról szóló törvény:)
2010. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha táppénzre mennék, többet kapnék, de akkor munkába kell állnom és akkor kirughatnak, nem? Vagy maradhatok akkor is folyamatosan gyesen?
2010. máj. 7. 00:50
 8/8 A kérdező kommentje:

Mármint a szülésig kapnék több pénzt.

Az oep-nél ezt megmondják?

2010. máj. 7. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!