Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyerekei között kb 3 év van?

Figyelt kérdés
Hogy jött ki a kistesó születése meg az oviba szoktatás? kb egyszerre volt, vagy milyen sorrendben? Ezt lőttük be kb korkülönbségre hogy de akkor pont egyszerre jönne ki a kettő és félek tőle kicsit...
2017. jan. 29. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem ment oviba, kérvényeztem és itthon maradt még egy évet velünk.
2017. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Enyém se ment,4 évesen kezdett oviba.
2017. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tesóm és köztem is 3 év van, én se voltam kiscsoportos:)
2017. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyelőre csak tervezgetjük hogy lenne jobb nekiállni egyáltalán, aztán meg úgyis ember tervez... Augusztusi a kisfiam, igy pont nem a legjobban jönne ki, de több korkülönbséget se szeretnénk.


Nem volt nehéz otthon a picivel meg a naggyal? Nem is attól félek hogy nehéz lenne hanem szeretném a kicsinek is megadni majd azt hogy csak rá figyeljek. Vagy ez második gyereknél mindenképp felejtős?

2017. jan. 29. 15:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Voltak nehezebb és könnyebb időszakok. Viszont a nagyobb nem hordott haza minden betegséget az újszülöttnek, mivel ott volt velünk, folyamatban foglalkoztam vele is, így a nagy testvér féltékenység is kimaradt. Szerintem ne a nagy kárán akar megadni a kisebbnek a figyelmet. Meg gondolj arra, hogy mire a kisebb értékelni kezdi az osztatlan figyelmet, addigra már a nagy tényleg oviba kerül négy évesen.


Nekem nem lett volna szívem berakni óvodába, mikor végre nem dolgozok, így több időt lehetek vele. Úgyis olyan hamar eltelik ez az időszak. Nekünk az első két hónap volt neccesebb, utána már hármasban jártunk mindenhova, játszótérre, játszóházba, kirándulni. Nagyon élveztük.

2017. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Saját családban történt, hogy a kicsit rögtön benyomták az oviba mikor megjött a tesója. Előtte nem sokat volt közösségben, így rengeteg mindent elkapott ha valami baja volt rögtön elvitték otthonról a nagyszüleihez vagy hozzám a keresztanyjához.


Most a nagy 12 éves levegőnek nézi a tesóját, van olyan több hetet rokonoknál tölt saját kérésre. Szülinapi bulikat az anyuka nélkül rendezi az apja, mert 9

Mi mondtuk nem lesz ennek jó vége, ha ennyire megváltozik az élete a kistesó érkezésével.

2017. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsi a korkülönbség a gyerekek között, úgyhogy mikor a nagy kezdte szeptemberben az ovit, decemberben már a második kistestvére született. Volt persze nehéz része a dolognak, pl. hogy a nagy hiába alig volt beteg, hazajött, egyet tüsszentet, a pici attól is komolyabban megbetegedett, az első évében négyszer kapott hörghurutot. Másrészt meg a pici napirendjét már kezdetektől az óvodába menéshez kellett igazítani. Egyébként a nagylányomat megviselte az ovibamenés is, nem egy közösségi személyiség, meg az első testvére születése is, lehet, hogyha egyszerre lett volna a kettő, még nehezebben viselte volna. A külön figyelemmel kapcsolatban meg érdekes módon nálunk pont a legnagyobb igényli legjobban még mindig, pedig a testvérei születése után is rendszeresen töltöttünk vele külön időt, úgy látszik, a testvéreknek ez kevésbé hiányzik, hogy már eleve testvérként születtek.
2017. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi nem adjuk be oviba a nagyot:) marad szépen velem/velünk itthon. Így is elég lesz neki h tesója fog születni. Hát még rögtön az ovi is... Plusz nem szerettük volna, h a nagy hazahozzon mindenféle nyavaját.. Amúgy sem oviköteles még...
2017. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Amúgy 2év 7 hónap lesz köztük.
2017. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó meddig marad veletek? 3 éves koráig vagy utána is hogy tervezitek?
2017. jan. 30. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!