Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hellp szindrómával kapcsolatba...

Hellp szindrómával kapcsolatban segítene az, akinek volt ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés

Első terhességem a 33. hèten befejeződött hellp szindróma miatt, a gyerkőc pici súllyal született, sokáig voltunk kórházban.Most párommal szeretnénk második babát, de egy kicsit félek, hogy megismétlődik a dolog.Aki hasonlót élt át vállalt 2. babát?Milyen vizsgálatokon vett részt?Mit tett hogy ne alakuljon ki ismét a betegsèg?Èn most erőteljesen diétázom, hogy ne túlsúllyal kezdjem a 2. terhessègem, vitaminokat szedek.A nőgyógyászomat kérdeztem, de azt mondta nincs szüksèg semmilyen vizsgálatra...Olyan kevès információ van erről a betegségről, én pedig szeretném nagyon körbejárni a témát.Másodjára sem szeretnék a műtőasztalon maradni.


A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!


2017. febr. 6. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a toxémia, preeclampsia, hellp-szindróma ismétlődésének az esélye nagyon csekély, kivéve, ha a második gyermek más apától van. Ha ugyanaz az apa, akkor nem valószínű, hogy megismétlődik. De amit tehetsz, az az, hogy 1. nagyon vigyázol a terhesség alatti súlyodra (a terhesség előtti nem számít, csak hogy mennyit hízol terhesen 2. Minimálisra redukálod a sófogyasztást. Akár nullára, ha kibírod.
2017. febr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem jutott el egyik terhességem sem a Hellpig, az orvosom nagyon vigyázott ránk. De az utolsónál is a vége felé elindult egy vérnyomás emelkedés, de ott más miatt kellett szüljek idő előtt.

Itthon már fél időtől kezdve naponta háromszor mértem vérnyomást, a vizelet nagyon figyelve volt és az étrendben is igyekeztem a sószegénységre.

2017. febr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!13 kg-t híztam a 33. hétig de ennek a nagyrésze víz volt, ödémás volt a lábam, a kezem, az arcom.Akkor is figyeltem az étkezésre.Valamilyen gyógyszert kellett szednetek?
2017. febr. 7. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem Betalocot adott a szakorvos a kórházban, mert voltam a hipertónia ambulancián.
2017. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 3: Nekem "csak" toxémia volt, illetve a legvégén preeclampsia. Vérnyomáscsökkentőt kaptam a 3. trimeszterben és szülés közben is végig nyomták belém infúzióban és puffoltak a nyelvem alá. (Nem vitte le a vérnyomásom: csak a szülés oldotta meg.)
2017. febr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!