Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval a fiam most 3.osztályos.

Az iskolában heti 1× viszik Őket úszni,ami kötelező.

A fiam vízilabdázik,szóval nyilván jól is úszik.

Három csoport van (kezdő,közepes,haladó) és Őt a kezdőbe rakták,olyan gyerekekkel aki úszni se tudnak,vagy nagyon kezdő szinten!

Szóltunk a tesitanárnak (aki az uszodába kíséri őket) aki ezt jelezte az úszóoktatónak.

Ő csak azt üzente vissza,hogy azért a kezdő csoportba került,mert kapkodva úszik és az alapoktól kezdik majd újra megtanítani Neki a helyes technikát.

Sajnos,mivel kötelező,nem tudjuk megoldani,hogy ne menjen.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Az oktató nem hajlandó beszélni Velünk.


2017. febr. 12. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Miért baj, ha megtanítják rendesen szabályosan úszni?
2017. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mivel tud úszni!

Heti 1× járnak,így szeretném ha azt az időt a szintjének megfelelő úszással töltené!

És edzésen amúgy is úgy úsznak,ahogyan a fiam.

2017. febr. 12. 19:05
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Akkor az edzesen sem usznak jol.

Hidd el nem fog artani neki ha heti egyszer 40 percet azzal tolt, hogy megtanuljon rendesen uszni.

2017. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Edzésen nyilván jól úsznak,mivel az edző ért hozzá!

A kapkodást úgy értettem,hogy gyorsúszásnál nem rakja bele a fejét a vízbe csak félig és a gyorsabb mozdulatokat tesz a kezeivel mint egy "normális" úszó.

2017. febr. 12. 19:37
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

De te most dicsekedni jottel ide, vagy mi ?

Mi a kerdes ?

2017. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem dicsekedni jöttem!

Az a kérdés,hogy mit tennétek abban a helyzetben,ha a jól úszó gyereketeket egy kezdő úszó csoportba raknák,hogy "újra megtanítsák úszni".

2017. febr. 12. 20:17
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor teljesítse a fiad maximálisan a feladatokat, hogy megmutassa hogy tud úszni, hátha másik csoportba kerülhet.

Itt ő lehet a csoport legjobbja!

Szerintem kár ezen problémázni, a lényeg hogy mozog.

Ahogy írod is, az edzésen másképp úsznak, mert a vizilabdában nem a szabályos úszás a lényeg.

2017. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem probléma ha megtanul szabályosan (is) úszni.
2017. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Valószinüleg megvan az oka, hogy a kezdőbe tették. Lehet te vagy túl elfogult, mert azt gondolod hogyha már vizilabdázik akkor rendesen tud úszni is. Lehet hogy azon az edzésen megfelelő az úszás technikája, de normális esetben nem.

Nem érdemes emiatt balhézni, járjon oda a fiad, éa bozonyítsa be, hogy tud jól is úszni.

2017. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a problémádat.

Az iskolában nyilván tanrend szerinti, szabályos úszást oktatják. A vízilabdánál meg feltételezem nem a helyes kar/lábtempó a lényeg.

A kettő nem egy és ugyanaz. Attól, hogy a fiad nagyon ügyes a vízben, nem azt jelenti, hogy a tankönyvi úszást produkálja. Ha a tankönyvi úszás szerint szarvashibát vét (ilyen a gyorsúszásnál a fej kint tartása pl.), az iskolai képzésnél igenis a kezdő csoportban a helye.


Nem tennék semmit a helyedben, mármint nem mennék neki az oktatónak, hanem az én fejemben tenném rendbe a helyzetet. Ez nem a fiad ellen irányul, hanem pont hogy érte.

2017. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!