Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Szóval busszal szoktunk közlekedni és eljöttünk anyukámékhoz, úgy volt, hogy hazavisznek, van gyerekülés. 5 személyes autóról van szó összesen 5 embernek. Közben lett egy hatodik ember, a hazautazás úgy nézne ki, ahogy a kisebbség szokott, gyerek valaki ölében. Van busz, 30 perces út 2x 5 perces sétával. Én persze azt mondtam inkább buszoznánk de még én vagyok a hülye ezért meg nem nézem szegény gyereket, hogy kivinném a hidegbe.

Egyébként 5 személyes csak hivatalosan, annyinak nem kényelmes már, szerintem csak 4-nek.

Tényleg én látom rosszul? Egyszerűen nem tudom elhinni.


2016. dec. 26. 16:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15 hós borzasztóan eleven kisfiúról van szó egyébként.
2016. dec. 26. 16:29
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki másképp látják jónak. Szerintem nem érdemes ilyen kicsiségeken "veszekedni", meg egyáltalán foglalkozni ezzel. Ha a buszozást tartod ebben az esetben kényelmesebbnek, akkor menjetek úgy. Mindegy ki mit gondol, felesleges rajta morogni.
2016. dec. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem a kényelemről van szó, hanem egyszerűen tilos autóban, ölben utaztatni kisgyereket. Én semmiféleképp nem kockáztatnék.
2016. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekülés nélkül igen veszélyes az utazás, ütközés esetén a gyereket megtartani nem tudja senki sem, azaz szépen kirepül a szélvédön keresztül, és már 40 km/h-nál is.


Nekem ezt nem érné meg megkockáztatni.

2016. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Egy 5 személyes autóban tilos 6-an utazni, tilos ölben gyereket vinni és nem véletlenül, hanem mert balesetveszélyes! És nekünk is 5 személyes autónk van, egy gyerekünk, aki a gyerekülésben utazik és hátul bizony kényelmetlen még másik két embernek, tehát kényelmesen gyereküléssel valóban inkább 4 embernek megfelelő.

Amúgy meg miért nem lehet buszozni, vagy a 6. ember, aki gondolom nem kisgyerek, az miért nem tud busszal menni?

Biztos, hogy nem utaztatnám ölben a gyerekemet. Akkor inkább mennék busszal. Fél órás út, meg kétszer 5 perc séta az semmi.

2016. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem tennem a gyerekemet autoba ugy, hogy nincs gyerekules. 2 percre sem. Nemcsak azert, mert torveny tiltja, hanem mert nem akarom veszelyeztetni. Nem is nyitnek vitat errol.
2016. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjem busszal a hatodik.
2016. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést! Nekem tényleg furcsa volt, hogy mennyire ellenem lett mindenki, nekem fontos a gyermekem biztonsága de olyan volt mintha én látnám rosszul a helyzetet, ezért is írtam ezt ki magamból, hogy más is így van-e vele.

A vége az lett, hogy a húgom megsértődött és busszal ment. Nem ez volt a tervem, simán kijelentettem, hogy buszozunk, de ez nem tetszett senkinek és vita lett belőle.

2016. dec. 26. 19:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az lett volna az intelligens hogy más ajánlja fel hogy buszozik.
2016. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7. válaszolóval értek egyet. Egyébként nem kérdés, nem utazhat ölben 30 percet sem.
2016. dec. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!