Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erőszakból fogant gyereket...

Erőszakból fogant gyereket megtartanál?

Figyelt kérdés
Három éve van párod nem sikerült a gyerek. De egy erőszakból terhes lennél, és tudnád hogy a gyerek nem a párodé. Aki nem akarja az erőszakoló gyerekét nevelni azt mondja ha megtartod elhagy. Te mit tennél?
2017. febr. 15. 10:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%
Használj már ékezetet az okostelódon, mert ez nem megy a felnőtt létedhez. Ahogy a smiley-k sem...
2017. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%
Megtartanám. Vagy örökbe adnám
2017. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%
Megtartanám, és ha 9 hónap alatt mem tudnék kötődni hozzá, örökbe adnám. Nem tudnék embert ölni, legyen bármilyen fájdalmas is. Amúgy ismerek olyat, aki megtartotta az erőszakból fogant gyerekét. Azt mondta nekem, hogy neki nemhogy rossz érzések fűződtek a babához, hanem éppen "fájdalomdíjnak" tekintette. A lánya most 23 éves és külföldi ösztöndíjjal tanul egy kanadai egyetemen. Értékes ember lett. Ennyi...
2017. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen elvetetném, akarna a fene arra az állatra gondolni... nárpedig, ha a babámra néznék, magamat ismerve az erőszaktevőt látnám benne.
2017. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
77%

Bár nem vagyok nő, ha az lennék, és ilyen helyzetbe kerülnék, megtartanám. Férfiként pedig azt tudom mondani, hogy ha a párom kerülne ilyen helyzetbe, támogatnám, hogy tartsa meg.


Az a gyerek nem tehet SEMMIRŐL. De jellemző a mai önző egoista gondolkodásmódra, hogy legtöbbeknek csak az "én" számít. Vagyis, hogy "nem teszem tönkre a boldogságomat" ésatöbbi. Az, hogy egy ki tudja, milyen értékes emberi életet oltok ki, csakhogy ne álljon a boldogságom útjába, már nem lényeges. Még ha tehetne bármiről is az a szerencsétlen baba, de hát egy ártatlan, magatehetetlen, kiszolgáltatott emberi lényről van szó.

2017. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%
Komolyan nem értem a válaszadók többségét. Egyáltalán hogyan juthat el odáig a dolog, hogy élő terhesség lesz ebből? Azonnal rendőrség, meg orvos esemény utániért. Aki csak kivárja mi lesz, hát mit ne mondjak, egy bátortalan, életképtelen ember. Az miért akarja annyira a gyereket? Még magáért sem képes kiállni.
2017. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
77%
25-ös, igen...eleve milyen "boldogság" lehet egy olyan alak mellett aki ilyen választás elé állítja azt akit elvileg "szeret". ilyennek lapát, de viharosgyorsan...
2017. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
67%

#27-es Nem igazán értem, ki állít választás elé és kit. Én csak annyit írtam, hogy TÁMOGATNÁM, hogy tartsa meg, vagyis nem vetetném el csak azért, mert frusztrál, hogy hogyan fogant. Túllépnék az egómon, bármilyen nehéz is lenne sok szempontból, pedig hidd el, férfiként nem lenne könnyű megemészteni nekem sem, hogy mástól fogant az a gyerek, ráadásul ilyen módon.


Abban is van valami, amit néhányan itt írtak, hogy eleve hogy történhet meg, hogy valaki egy nemi erőszak után teherbe essen, de itt most nem ez volt a kérdés, ezért ez a része momentán szerintem irreleváns.

2017. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
félreérted...a kérdésben volt hogy "azt mondja ha megtartod elhagy". erre gondoltam.
2017. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Bocs, benéztem. Csak kicsit illett volna pont az enyémre is, ezért gondoltam. Sorry. :)
2017. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!