Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 2 keresztnevet választott...

Aki 2 keresztnevet választott a gyermekének miért tette?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést.


Pl a tesóm kisfia a két nagypapa után kapta a nevét.


2017. febr. 18. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettőnknek 2-2 nevünk van, természetes volt hogy a gyerekeknek is 2 lesz
2017. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Elso nev amit mi valasztottunk mert tetszett, masodik mert apukam nevet szerettem volna neki adni (mellesleg apukam neve is szep, tetszik az is).
2017. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Nekem csak egy van, azt is utálom. Meg akartam adni nekik a választás lehetőségét. Nem lett tőle nagyon hosszú a nevük, direkt úgy választottuk. Van egy nemzetközi és egy magyarosabb nevük is.
2017. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Férjemnek is tetszett egy név és nekem is , így mindkettőt megkapta:)


Hosszú lett a neve, mert a vezetéknév sem rövid, de nagyon szépen hagzik és nekem eleve tetszenek a hosszú nevek.

2017. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
mert igy tetszett,semmi kulonosebb indokunk nem volt..
2017. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom gyerekünknek 2 keresztneve van.Mivel más-más név volt a befutó a Férjemnél és nálam is,így mindkettőnk kedvencét megkapták.
2017. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányom a keresztapukája nagy tiszteletére(nagybátyám) a nevének női megfelelőjét kapta 2. névnek. Gyerekkorom óta tudtam, hogy így szeretném majd. Férjemnek nem volt ellenvetése.
2017. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Legyen választási lehetősége.
2017. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori a családnév, és "hagyományos" keresztnevekben gondolkodtunk. De így esélyes, hogy elég sok van belőle. (Pl. A munkahelyemen 3 csaj van ugyanezzel a névvel.)

Két keresztnév esetén már kizárt, hogy legyen belőle még egy. :)

És így apa és én is a kedvenc nevünket adhattuk. Később pedig lesz választása, hogy melyiket használja.

2017. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én magamtól csak egyet adtam volna, de a férjemnek kettő van, és szerette volna, ha a gyerekeknek is két keresztnevük van. Nekem mindegy volt, így kaptak kettőt.
2017. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!