Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki 2 keresztnevet választott...

Aki 2 keresztnevet választott a gyermekének miért tette?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom a kérdést.


Pl a tesóm kisfia a két nagypapa után kapta a nevét.


2017. febr. 18. 13:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Több okból. Gyakori a vezetéknév, ezért két keresztnévnél kisebb az esélye, hogy lesz még egy ugyanolyan a közelében. A második nevét a dédiről kapta. Mindkettő egyformán tetszett. Ezek miatt.
2017. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyik a párom választása, másik az enyém.

Nekem is kettő van, és mindkettőt szeretem és használom is.

2017. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mert a kiválasztott név mellett a férjem ragaszkodott az elhunyt édesapja nevéhez is. Én pedig tiszteletben tartottam. A második gyereknek már csak egy keresztneve lett.
2017. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban mindenkinek kettő van, és senkinek nincs vele baja, én például kimondottan szeretem is, bemutatkozásnál mindig a teljes nevemen mutatkozom be, és írásban is így használom (aláírás, hivatalos levelek, céges e-mailek aláírása).

Szóval nálam egyértelmű volt, hogy a gyerekek is kettő nevet kapnak. A nagyobbik fiam már iskolás, van már határozott véleménye, neki nagyon tetszik, hogy két neve van, bár az elsőt nem használjuk megszólításban, csak a másodikat, de azért szereti mindkettőt.

2017. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én azért döntöttem így mert az apja mindenáron a saját nevét akarta adni a fiúnknak, viszont így ifjabb lett volna minden papíron stb. Én meg ezt semmiképpen sem akartam így megkapta az én apám nevèt másodiknak. Az apja nevén hívjuk ígyis, de legalább egyedi lett, nem ifj XY...
2017. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nalunk is mindenkinek ket keresztneve van, ezert nekem teljesen termeszetes ez. Harom gyerekem van, nekik is ketto lett. Egyik az apa, egyik az en favoritom, de minden esetben mindket nev tetszik mindkettonknek.

En egyebkent nem ismerek olyat, aki a masik nevet valasztotta volna kesobb, mint amin hivtak gyerekkora ota, szoval szerintem ez a "dontson majd a gyerkoc", inkabb csak elmeleti erv szokott lenni. Tulsagosan az identitas resze lesz a nevunk. De olyan van nem egy, akinek ket keresztneve van, de abbol a masodik neven szolitjak kovetkezetesen.

2017. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Jelmez7007 válasza:
Mi azért, hogy legyen miből választania a fiúnknak felnőttként. Dominik Marcell :D
2017. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A nagyobbiknál az első neve tetszett, azért kapta, azt használja, a 2. meg anyám neve lett.

A kicsinek csak 1 neve van, párom nem akarta, hogy legyen még 1.


Nekem is 1 van, de utáltam mindig, most is, jó lett volna, ha van választék.

2017. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 p.szabina1223 ***** válasza:
Én nem akartam két nevet adni a lányomnak, mert nekem sincs és tök jól el vagyok így is. De végül adtunk második keresztnevet is, mert párom szerette volna hogy az elhunyt édesanyjának a nevét adjuk második névként.
2017. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!