Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen előnyei lehetnek ha...

Milyen előnyei lehetnek ha egy lány 20-21 éves korában gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Természetesen akkor ha a párja is ugyanannyira szeretné. A férfi rendszeresen dolgozik évek óta (ő idősebb is) és a lány is dolgozik, illetve pár hónapig még tanul is. Nem a hátrányokra lennék kíváncsi hanem az előnyökre. Összeszednétek párat?
2017. febr. 20. 15:40
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy saját lakásuk van és nem albérlet vagy szülők háza.
2017. febr. 20. 15:41
 2/26 anonim ***** válasza:
17%

Ilyenkor a legnagyobb az esély egészséges gyerekre.

Valószínűleg még lesz ideje felnevelni.

Megérheti az unokáit (ha lesznek).

DE: minél idősebb, annál okosabb lehet a gyerek.

2017. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
18%
Egy előnyét nem látom.
2017. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Fiatal, dinamikus anyuka lesz, aki jobban viseli a stresszt.


Ha sok gyereket akar akkor idoben elkezdi.


Nagyobb az eselye egeszsegesebb gyerekre, es teherbe esni is konnyebb.

2017. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Én 21 és 25 évesen szültem. Most több a türelmem a másodikkal. Albérletben élünk,és nekem nincs jó munkám. Ha arra vártunk volna,hogy minden hitelmentesen legyen,50éves korunkra se lenne gyerekünk.

De szerintem nem sok oka van a fiatal gyerekvállaládnak. Mi most akarjuk őket,hogy utána élhessünk még,utazás stb. Nekünk így jobb,mint a laza élet után nagy váltás. Ne bulira gondolj,oda sose mentünk,nem is mennénk. Mi utazni szeretünk,most tesszük a gyerekekkel,vagy kettesbe két napokat. Belföldön persze.

Én nem szülnék 30 felett,deeztöl független én is azt vallom,hogy anyagilag,érzelmileg és maga a párkapcsolat is több eséllyel jobb,mint 20 évesen

2017. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

Én sem láttok semmi előnyt ebben..

Esetleg azt,hogy ők még láthatják az unokáit.

Az hogy jobban bírja a stresszt az meg szerintem nem igaz,mert ahogy idősödik valaki annál jobb a stressztürése. Esetleg fizikailag jobban bírja majd a gyermek nevelést,mint az idősebb nők.

2017. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%

20 évesen szültem, párom 29. Fél éves a kislányunk. Páromnak vállalkozása van, saját lakás. Egyenlőre csak érettségim van, egészségügyi középiskolába jártam, és ebben is fogom magam tovább fejleszteni.


Az, hogy nem stresszel annyira az anyuka nem mondanám, hiszen ismerek 1-2, 35 feletti friss anyukát akinek birkatürelme van. Én alapjáraton nem mondanám magam egy türelmes típusnak, de ebben nagyon sokat változtam mióta itt a kicsi.


Előnye lehet, hogy nagyobb az esély az egészséges gyerekre, mert ilyen korban a legideálisabb teherbe esni (20-28). Fiatal, erős szervezet.

Szintén előny, hogy több energiája van egy fiatal anyukának. Láthatom majd az unokáimat. És nem utolsó sorban mikor a kislányom 20 éves lesz, én akkor még csak 40. Anyukámmal mi pont így vagyunk. Bárhova megyünk ketten, mindig azt hiszik, hogy a nővérem. És ami a mai világban ritka, hogy legjobb barátnő kapcsolat van köztünk.


Sosem fogom megérteni, aki 40 évesen szül (természetesen más a helyzet, ha még nincs gyerekük, és csak most jött össze, vagy más egyéb), de ilyenkor már nagy a kockázat, az egészségtelen babára. Na meg 50 éves lesz mikor a gyerek még csak 10.


Az hogy valaki 30-40 között szül max annyi előnye van a 20 évessel szemben, hogy van fix állása, és lakása/háza. Bár sokan vannak kivételek.

2017. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
könnyebben regenerálódik a teste
2017. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Testileg jobban bírja a terhességet, aszülést, az éjszakázást, a hajolgatásokat. Kisebb a valószínűsége az elhízásnak, rugalmasabban visszaállhat a teste az eredeti állapotba. A kor előrehaladtával betegesebbek az emberek,és nagyobb eséllyel születik beteg baba. Ezek ugye megússza.


Aztán még van olyan, hogy rugalmasabb szülő lesz, jobban megértheti a gyereket, mivel kisebb köztük a generációs szakadék.


Kiegyensúlyozottabb lehet, mert kevesebb a gondja a megjelenésével mert kevesebb a változás a testén. Ez a szexuális életére is jó hatással lehet.


Fiatalabban az ember rugalmasabb, kevesebb a rögződött szokás, könnyebben idomul az új életmódhoz, kevesebb dolog bosszanthatja.


Megélheti az unokákat.


Ha felsőoktatásba készül, egy csomó plussz pontot és kedvezményt adnak az anyukáknak.


Ha korán letudja a gyerekprojektet, később előny lesz munkavállalásnál, hogy már nem akar többet.


Ha felsőoktatásból megy szülni, magasabb gyedet kap, mintha minimálbéres munkából menne.


Ha később szétmenne a férjével, a korban hozzáillő férfiaknál előnyt jelent, hogy több lesz a szabadideje, mert a hasonló korú nők kisgyerekkel lesznek otthon.


Ennyi jut eszembe hirtelen, de egy rakás hátránya is van ám, és minden csak feltételes módban van.

2017. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%

Vitatkoznèk, 37 évesen szültem, 7 kg-t híztam mindössze a várandósságom alatt, amitől szülés után "meg is szabadultam", egy deka súlyfelesleg nem jött rám, most is 50 kg vagyok, egy percig nem voltam rosszul a várandósság során, se reggeli rosszullét nem volt, végig melóztam, egészséges babám született, hamar regenerálódtam és fát lehet vágni a hátamon. De: viszonylag nehezen jött össze a baba és az éjszakázás totál leamortizál, ilyenkor rá vagyok utalva a nagyszülőkre, mert különben állva elalszom.


Tehát, a kérdésedre válaszolva: pozitívum a fizikai erőnlét és a jó kondi ilyen fiatalon és talán az is, hogy az ember nem agyal annyit dolgokon, lazább tud lenni, jó eséllyel hamarabb összejön a baba. Ha netán gebasz van, hamarabb kiderül és még van idő kezelni, és még van esélye arra, hogy dédi legyen. Az én már tutira nem leszek.

2017. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!