Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kullancs elleni oltást aki...

Kullancs elleni oltást aki kért, mikor adta be a háziorvos legkorábban? Mi a teendő, ha. (folytatás lent)?

Figyelt kérdés

15 hónapos a babám, és szeretnénk beoltatni. Rá is kérdeztem most, mert most kéne elkezdeni, de a doki lepattintott azzal, hogy ilyen piciknek nem szokták, mert nem jellemző náluk a kullancs csípés (!?) Kérdeztem, hogyhhogy, beléjük nem kapaszkodik a kullancs? Erre azt mondta deee, csak talán (talán ?!) azért, mert őket jobban átnézik a szüleik, és időben észre veszik. WTF ?! Ja, meg hogy csak ovisokat szokták beoltatni.

engem nem igazán érdekel, hogy kiket szoktak beoltatni, ha lehet, akkor hadd én döntsem már el! Ráadásul ahová járunk parkra, tavaly is azt hallottam, hogy sok volt a kullancs.

Mi a véleményetek? Tapasztalatotok?


2017. febr. 23. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1,5 éves a lányom.

Nagyot nézett a doki mikor rákérdeztem...

De elmondtam h rendszeres túrázók vagyunk vidéki származásúak, és sokat megyünk a nagyszülőkhöz stb.

Kicsit húzta a száját, de nem hatott meg. Jövőhónapra kértem időpontot h akkor oltsa be.

Pontosan nem tudom h most h van.

Én régen 3 oltást kaptam. Minden hónapban eggyet. Aztán 3 évente emlékeztetőt.

2017. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fiunk 17 és 18 hónaposan kapta meg az első két oltást. Encepur Juniort kapot, ennek a tájékoztatójában ez szerepel:

Egy évestől 2 éves korig a vakcina alkalmazása kizárólag az előny/kockázat arány orvos általi gondos mérlegelése alapján történhet.


Mi mérlegeltünk, de úgy döntöttünk, hogy kérjük. Ebben nagy szerepet játszott, hogy az egyik unokatestvérem lyme kóros lett egy kullancstól. Tudom, hogy ez ellen nem véd a vakcina, de ahogyan a lyme kórt elkapta (pedig át volt nézve ő is, és ki lett véve a kullancs), úgy a kullancsenkefalitiszt is elkaphatta volna. Legalább akkor ez ellen védjük a fiunkat. Falun lakunk, sokat túrázunk, fával fűtünk, így többszörösen is veszélyeztetett.

2017. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!