Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy belemenjen a két keresztnévbe? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú lesz

Szóval tervezzük a babát és feljött az is, hogy milyen nevekben gondolkodnánk.

Ezzel annyi a baj, hogy én több szempont miatt is két keresztnevet szeretnék majd adni a kicsinek, a férjem viszont teljesen elzárkózik még a gondolatától is és még megrágni sem hajlandó az indokaimat.


Amik egyébként:1-nekem a hosszú vezetéknév és hosszú keresztnév miatt nem lett második. Viszont a keresztnevemet a mai napig ki nem állhatom és borzasztóan frusztrált, hogy az óvodában, iskolában is mindig így hívtak, mert ha a tanártól, óvónőtől ezt hallották akkor így hívtak és kész, becenév pedig csak az eredeti gúnyváltozataiban jelent meg, ez sem segített túl sokat. Azóta is utálom, nem szeretem, ha bárkinek is meg kell mondanom. Évek óta egy olyan becézését használom ami hírből sem hasonlít rá. Sokszor jól jött volna, ha van egy másik név amin bemutatkozhatok, mert emiatt röhejesen gátlásos voltam.


2-A párom külföldi, külföldi névvel, és miután felvettem az ő családnevét így ugye a gyerek már mindenképp azt kapja. Csakhogy ő keresztnevet is a saját "készletükből" akar. Ezzel nem is lenne bajom, rengeteg szép nevük van, de akkor kérdem én, kije leszek én a gyereknek? Félig magyar lesz, és igenis szeretném, ha legalább második névnek kapna egy szép magyar, de legalább európai nevet. Főleg, hogy Magyarországon élünk és itt is maradunk, a gyerek itt jár majd óvodába, iskolába orvoshoz. Nem akarom, hogy állandóan úgy kelljen mindenkinek lebetűznie, hogy hogyan is hívják. Hozzáteszem, a családnév rövid, 6 egész betű, vegyes hangrendű. Konkrétan minden neki tetsző saját névhez tudtam olyat mondani amivel együtt kimondottan szépen cseng és jól hangzik az egész kimondva és leírva is épp akkora/vagy akkora se/mint a leánykori nevem.


Ti mit tudtok tanácsolni? Hogyan értessem meg vele? Ezeket már mind, így elmondtam neki, de nem hajlandó belemenni.


Köszönöm a válaszokat és bocsánat, hogy hosszú lett



2017. febr. 24. 22:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Nézd ha 2 névvel nem kell a gyerek akkor mi a garancia hogy ha jön egy másik helyzet akkor dűlőre tudtok jutni. Amúgy mivel indokolja hogy nem lehet 2 nev?

Mikor kérdezik mi a név mond be amit adni akarsz és kész. Ha lélép lehet jobban jársz.

2017. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Húha gyerekek itt kicsit túl lett kombinálva. :)

Nem mondta hogy akkor nem kell gyerek, hanem amekkora tökfej még lehet ezt is kihozná a dologból hogy az legyen amit akar. Hozzáteszem ő még talán jobban is akarja a gyereket.

Azért nem akar két nevet mert náluk ez egyáltalán nem szokás. Zavarja hogy egyik így hívná a másik meg úgy. És egy gyerek szerinte nem utálhatja a nevét ha a családja jól és szeretettel neveli.

Ráadásul szerinte csak egy haveroktól átvett hóbort hogy én nem szeretem a sajátomat.

Náluk ha valakinek baja van a nevével akkor egy nyilvános ünnepen lecseréli és kész, nem érti hogy nálunk ez kemény pénz és papírmunka.

Ja és igen, nálunk én vagyok a /részben/ arab a családban. :D

Reggel ott tartott, hogy akkor legyen magyar keresztneve de akkor se kettő.


És igen, azért mentem hozzá egy "ilyenhez", tán mert szeretem a baromságaival együtt. Ennél sokkal nagyobb problémákat is a oldottunk már meg, csak sajnos ő az ilyen kis hülyeségeken szeret szőrszálat hasogatni.

2017. febr. 25. 13:11
 13/24 A kérdező kommentje:
És szó sem volt arról hogy lelép. Morog egy hétig aztán elfogadja a sorsát típusú ember.
2017. febr. 25. 13:13
 14/24 A kérdező kommentje:

És nem utasítja el a kultúrámat miután az övével rokon csak ezzel nincs kibékülve.


Sajnos az nem opció hogy mindkét nyelvjárásban szereplő nevet válasszunk mert kevés van és mindegyikhez van olyan ismerőse akit utál vagy csak simán nem akarja hogy egyezzen a neve.

2017. febr. 25. 13:16
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

"ha valakinek baja van a nevével akkor egy nyilvános ünnepen lecseréli és kész"

Valami eddig ismeretlen bennszülött törzsben lőtted ezt a megértő embert...?

2017. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

Ez van ha két teljesen eltérő kultúrából érkező ember akarja összekötni az életét: problémák, kompromisszumok..., bonyodalmak, eltérő világnézet, ami csak a gyerek születésével fog kicsúcsosodni. De kívánom nektek h meg tudjátok oldani...

A férjednek meg azt mondd, hogy itt nem úgy megy h aki akarja gondol egyet és egy nagy ünnepség közepette más nevet választ, hanem a névváltoztatás egy elég kellemetlen és nem preferált folyamat, amiből semmi előnye nem fog származni a gyereknek. Ez itt Európa, Magyarország, és másképp mennek a dolgok, valamint a gyerek érdeke h olyan nevet kapjon amit nem kell minden egyes bemutatkozáskor ötször elismételnie meg kibetűznie, és amire nem röhög fel hangosan mindenki amikor meghallja.

2017. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Mindig ez van: valaki tanácsot kér, hogy hogyan vegye rá valamire a férjét, hosszan ecseteli, hogy mennyire leuralja stb, majd amikor jönnek a válaszok, a kérdező kifejti, hogy nem is úúúúúúgy van és a férje egy aranyember és rá sem kell venni semmire stb.


Nézd, így kell: az én gyerekem is, azt AKAROM, hogy legyen egy magyar neve is, ezért ÍGY LESZ. PONT.


Nőelnyomás, hajjaj.

2017. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolso valaszolo, ez total igaz;)
2017. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nehéz a névváltoztatás, ha nem harmincévesen, két diploma és cégalapítás után csinálod. És az, hogy te utáltad a neved, nem jelenti, hogy a gyereked is így lesz vele (ellenben előfordulhat az is, hogy kettőt kap és mind a kettőt utálja, garancia semmi nincsen).

Ezzel nem a férjed mellett akarok érvelni, őszintén szólva ha már eldőlt, hogy itt éltek Magyarországon, én eleve a te vezetéknevedet adnám neki, mert francnak lenne kedve egy arab vagy afrikai nevet betűzni egész életemben.

2017. febr. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy elnyom? Ebben a kérdésben egy szamár de ki mondta hogy leural, úristen...

Találjátok ki még azt is hogy biztos ver meg bezár a lakásba.


Egyébként már leírtam, hogy neki már mindegy a név nemzetisége, ősmagyar is lehet ha jól hangzik csak kettőt nem akar.


És hogy mindenkinek megnyugodjon a kis lelke, se nem arab, se nem afrikai. Jézus.


Nem azt kértem hogy a férjemet kritizáljátok, netán látnoki képességeiteket kamatoztatva teljes jellemrajzot és jövendőmondást szolgáltassatok, hanem tanácsot /egyéb érvet, ötletet ami meggyőzheti.


Köszönöm annak aki felfogta a kérdés, tippet adott, a többiek meg menjenek pszichiáternek, olyan jól megy a személyiségelemzés.

2017. febr. 26. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!