Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyerek az apja házában...

Ha a gyerek az apja házában láthatás során elveszíti a drága, speciális szemüvegéből az egyik lencsét, akkor azt kinek kell pótolnia: az apának vagy az anyának?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 22:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ìtéletben csak a gyt van kikötve, addig csak gyt fizetésre van kötelezve a masik fél.

Vagy indithatsz uj pert.

Addig csak azt tartatják be amiről végzés van.

De lehet feljelentheted. Lopás károkozás v rendőrség tudja milyen egyéb vagyon elleni mulasztásert stb

Nem a gyerek felelőssége.

2017. febr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj tudod, hogyha az apuka egy gyoker (ne haragudj a kifejezesert, de a kommentjeid alapjan ez jon le), akkor mi hiaba irunk barmit, hogy mi lenne a jo megoldas, vagy mit kellene tennie, ha lelkiismeretes lenne.

Az en lelkemet pl nem hagyna nyugodni a dolog, biztos, hogy mindent felforgatnek a hazban, hatha megtalalom, meg akkor is, ha nem a sajat gyerekemrol lenne szo, hanem a szomszed gyerek jott volna at jatszani es o hagyja el azt a lencset.

De lathato, hogy a gyereked apjat ez nem erdekli, ezek szerint sem ujat venninem akar (vagy beszallni a koltsegekbe), de ahhoz is lusta, hogy megkeresse, kakil ra nagy ivben.

Ha igy van, akkor meg annyit tehetsz, hogy erosebben kered, hivod naponta, nem hagyod beken, hatha megunja es nekiall megkeresni, vagy finanszirozza egy reszet.

De ez sem jo megoldas, hiszen irtad, hogy a gyerek nincs meg szemuveg nelkul, ha nincs valtas, akkor gondolom nem ersz ra varni es meg kell venned az ujat azonnal.


Lehet, hogy mehetnel emiatt birosagra, esetleg egy-ket telefont meger a dolog, hogy tanacsot kapj a lehetosegekrol, de ez nyilvan maceras es sokaig tart, raadasul annyi ideget ennel kozben, hogy nem biztos, hogy megerne (nekem biztos nem).

Sajnalom. :(

2017. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

Huhh,nem tudom,miert valtatok el, szerintem osszeilletek. Az uj melegito meg a lyukas ruha kozott van atmenet es akkor nincs mit fotozgatni meg szetkuldeni. A gyereket meg tanitsd meg bepakolni, meg vigyazni a cuccaira. Nekem sose pakolt anyam, meg 6 evesen se, megis megvoltak a cuccaim. 18 ev alatt egy esernyot vesztettem el 9 evesen es egy matekkonyv+fuzetet a buszmegalloban 14 evesen.


A szemuveglencset meg kell keresni,nincs olyan, h eltunt. Ha nincs meg ki kell fizetni kozosen, nem egymasra mutogatni, h ki a hulye.


Jah, amugy meg ilyennek ki szul, most komolyan?nagyon felelotlen voltal, meg kell gondolni, h kivel vallalunk gyereket, kulonben igy jar az ember,mint te.

2017. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha ilyen sz.rrágó az apa,feleslegesen jártatod a szád.

Én másfél hónapja keresem a legjobb pulóverét a lányomnak. Nemrég össze futottam az apjával és negkérdeztem,nincs e ott. De,a mosógépbe van. ( 2!!!! Hónapja volt ott utoljára a gyerek...) Azóta vettünk újat. Én már nem mondok inkább semmit,ha egy 36éves ilyen lusta és igénytelen,hogy azóta ki se mosta a ruhákat... És én vállaltam mindenért felelősséget,mikor nem megfelelő embernek szültem 21évesen... ő azóta se nőtt fel,én meg itt vagyok végre egy férfival meg két gyerekkel 25évesen.

Szóval én nem tépném a számat exemnek semmiért inkább

2017. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is szemuveges evek ota ket gyerekem. Sot en is alsos korom ota.

Hogy lehet elhagyni egy lencset?! Az nem egy fulbevalo:S

2017. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék az apához és megpróbálnám megkeresni a lencsét. Ha nem engedi megmondanám h fizesse ki ő.
2017. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, erre való a gyerektartás, többek között. A gyerekkel kapcsolatban felmerülő kötségek rendezésére adják. :)
2017. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó vagyok: és ha csak a gytben egyeztetek meg a bíróságon, hát szarügy, de az apának ez esetben semmilyen plusz pénzügyi dolga nincs.


Más: milyen lencse az, amit csak úgy elhagy egy gyerek? Én 10 éve vagyok szemüveges, de ezt még nem sikerült.

Más2.: a gyerek is tanulja meg viselni azt a szemüveget és nem bandázni benne.

2017. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szemüveg lencse nehezen esik ki magátol ,viszont ha kis csavart ki piszkálják akkor kieshet a lencse,javaslom vegyél biztositást szemüveghez,nagyobb optikában lehet ilyent kérni és akkor kevesebe kerül lencse potlása.

Én a fiamnak most az új szemüvegéhez ilyet is vetem

[link]

Pont ilyen esetekre.

2017. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Eléggé tanácstalan vagyok. A gyerektartásról csak annyit, hogy OK, az apa havonta fizet, és én meg is veszek mindent a gyereknek, soha nem kérek semmit, de úgy gondolom, joggal elvárhatnám, hogy ha a fiam elvisz hozzá bármilyen ruhát, szemüveget vagy egyéb értéket, akkor arra az apának is vigyáznia kell, azért ő is felelős. És ha már a hatodik drága póló tűnik el a láthatáson, akkor az már lopás. És ha visszakérek bármit, nem is keresi, nem is hozza vissza, hanem egyszerűen eltűnik. SZerintem ez joggal való visszaélés.


A 13-as írja, hogy én sem vagyok különb az apánál. Gondolj bele, két választásom van:

1. sorozatban veszek normális, szép ruhákat, és azok sorozatban eltűnnek, de sebaj, utána megyek máris újat venni

2. rossz ruhákat adok a gyerekre, mert azokat legalább visszakapom.

Azt azért megnézném, hogy ha tőled már a negyedik kabátot lopnák el mondjuk egy ruhatárban vagy albérletben, akkor vennél-e egy ötödiket, vagy inkább egy rossz állapotút vinnél, amiért nem kár.


Nem tudom, hogy eshetett ki a lencse, arra tippelek, hogy vékonyabb lehetett a keret és vastagabb a lencse, vagy esetleg rálépett, ráült, rátett valami nehéz tárgyat és meglazult. Nem tudom, annyira nem néztem meg.


Az utolsónak köszönöm, hogy írt, lehet, nekünk is van valamilyen biztosítás a szemüvegen, legalábbis törzsvásárlóink biztos van, majd utánanézek ennek.


SZerintetek mit tudok tenni? Én nem akarom ezt a lencsét megint magam megfinanszírozni.

2017. febr. 28. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!