Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne finoman közölni...

Hogy lehetne finoman közölni az idős nőkkel, hogy ne piszkálják a kislányom arcát?

Figyelt kérdés
Tömbben lakunk. Tegnap is, ma is megállìtják a babakocsit, és rögtön "támadnak", arcra. A koszos kezükkel. A kislányom meg visít a babakocsiban....Ötlet? Azért ne haragudjanak meg...
2017. febr. 27. 17:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Apám (aki amúgy egykorú az arccsípkedős öreglányokkal) mindig 20 centit arrébb tolta a lányom babakocsiját. Ha utánaléptek, még 20 centit, közben mosolyogva beszélgetett. Egy idő után zavarba jöttek és abbahagyták.

Egy öregasszony volt, aki erőszakosan elé lépett. Apám ugyanolyan angyali mosollyal áttolta a babakocsit a lábán, aztán őszintén sajnálkozva továbbsétált. Szerintem vérprofin csinálta :D

2017. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Tök nyugodtan mondd meg nekik, hogy ne piszkálják a gyereket. Ha megsértődnek, annál jobb, legalább békén hagynak...
2017. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
Kérd meg őket hogy ne simogassák, ilyen egyszerű. A beszélgetős arrébbtolós tipp nagyon tetszik, tényleg profi😂 jut eszembe, most húzd meg a határt milyen közel engeded őt/őket, mert a következő a puszilkózás lesz, amit ugye nagyon nem akarnàl szerintem...
2017. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%
Én megkérném hogy ne tegye és közben finoman megfognám az öregasszony kezét/karját és arrébb tolnám,hogy érezze milyen ha más ugy ér hozzá hogy azt ö nem is várja vagy nem szeretné.
2017. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem tök mindegy, hogy megharagszanak-e, vagy se. Mi is panelben lakunk, ettől még nem fogok finomkodni az értetlen szomszédokkal. Nem kell bunkónak sem lenni, de tömören, határozottan szólni kell, hogy "Ne tessék a gyerek arcát-kezét megfogni!" Kész, pont. Az meg, hogy nem ülteted, ha nem tud ülni, tök rendben van, nehogy már száz évvel ezelőtti beidegződéseknek akarj megfelelni. Nekem egy papi a hordozás miatt szólt be, hogy jaj-jaj, nem szabad egy ilyen pici gyereket függőlegesen vinni, meg juj, hát nem egyenes a gerince, így megnyomorítom. Mondtam neki, hogy ezt majd hadd tudjam én jobban, ha nem haragszik, mert nem ötven évvel ezelőtt néztem utána, hanem az elmúlt másfél évben folyamatosan, úgyhogy valószínűleg naprakészebb a tudásom ilyen téren. Nem szóltam volna így be neki, ha nem rögtön letámad, mintha én ártani akarnék a gyerekemnek. De utálom, amikor a nagyon okos nyugdíjasok feltételezik azt, hogy tudatlanságból valami károsat csinálok a gyerekemmel.
2017. febr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

A gond az, hogy az ilyen fogdosós nénikék ebben szocializálódtak, hogy a gyerekek és a terhes nők teste közkincs, bárki fogdoshatja...

Nem fogok nekik kiselőadást tartani arról, hogy miért nem az, ennyi idős korban már nem fog változni a gondolkodásuk...


Ha azt akarod, hogy ne haragudjanak meg, mondd, hogy épp most gyógyult ki a gyerek egy fertőző bőrbetegségből, de még ragályos, simán elkaphatják. Vagy valami hasonlót...

2017. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Én írtam apám arrébtologatós módszerét.

Egyszer egyedül voltam és egy eléggé erőszakos öreglány jött arcot csípkedni, mert "jajjdecuki". Én is hatalmas mosolyra váltottam, belecsíptem az arcába, mondván "maga is nagyon aranyos". Teljes döbbenet, felháborodás. Ártatlan fejjel mondtam, hogy "ne haragudjon, azt hittem, hogy ennyire jóban vagyunk, hogy bárki arcát lehet csípkedni. Utána tisztes távolságot tartott a gyerektől :D

(Tudom, én meg bunkó vagyok, de működött! :))

2017. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gondold azt, h előző percben tette be a protkóját,talán kezet sem mos pisilés után, és ki tudja, milyen pikkelysömöre van, amit vakargat. Na ugye?
2017. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!