Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonról dolgozni gyerek...

Otthonról dolgozni gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Olyan munkám van, amit otthonról tudok csinálni akár napi 2-3 órában is, nagyon ideális. Viszont akármennyire jó, sajnos nem tudom csinálni a hét hónapos mellett. Egyszerűen nem hogy két három, de egy órám sincs leülni a számítógéphez egy nap. Nem jó alvó a gyerek, amennyit nappal alvással tölt, az elmegy a házimunkára.

Van valamilyen ötlet, javaslat, biztatás? Nagyon hiányzik a munkám és anyagilag is jól jönne.


2017. márc. 1. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha ébren van, sem kell állandóan vele foglalkozni. Hagyd, hogy egyedül játsszon, két evés között. Akkor lesz időd dolgozni is.
2017. márc. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Ez milyen munka?Ilyen otthoni meló nekem is jól jönne.
2017. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Az én tapasztalatom, hogy csak úgy megy érdemben, ha más vigyáz rá, lehetőleg máshol (pl. elviszi sétálni), különben max. 10 percenként kelleni fogsz. De még így is "őrület", mert biztos sokszor közbejön valami (pl. csak eső), plusz sok konfliktus származhat abból, ha mindez szívesség. És persze a vége minden nap az, hogy hiába igyekszel és alszol egyre kevesebbet, és kapkodsz, hogy a kecske és a káposzta is megmaradjon, valaki mindig elégedetlen marad, hogy miért nem ő szerepel előrébb akkor épp a fontossági sorrendedben: vagy a gyereked, vagy a férjed, vagy aki vigyáz a gyerekre, vagy a főnököd/ügyfelek. Aztán beadhatod bölcsibe és bár maradhat emiatt is bűntudat, minden a helyére zökken, mert szabott ideje lesz újra a családnak és munkának és sokkal jobban oda tud figyelni az ember (még ha nő is), ha egyszerre csak egy dolgot csinál.
2017. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Én is otthonról dolgozom,de a fiam még csak 6 hónapos.

Bár ő viszonylag jól alszik,de a munkámmal nem tudok az alvásai alatt végezni és magamra is szeretnék fordítani egy kis időt:)

Amikor ébren van,nem kell mindig vele foglalkozni,egyedül is elvan.

Ha jobb idő van kirakom a babakocsiban,kint jobban is alszik,de ha ébren van akkor is jól érzi kint magát.

Kiviszem a notbookom és dolgozok fél kézzel pedig a babakocsiban ringatom:)

2017. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is így vagyok, napi 2-3 óra kell(ene). Én úgy oldom meg, hogy egyrészt, ha a férjem itthon van, ő az ügyeletes, amikor nekem dolgozni kell. Másrészt nagyon sokszor az esti fektetés után dolgozom. Ez kemény, mert fáradt vagyok már én is, és rossz alvó a gyerek, szóval oké, hogy 8kor lefektetem, de 11-12ig azért 1-2x félbeszakít. Éjfél előtt szinte sosem fekszem le. A házimunkát csinálom vele (7 hónaposan ez azt jelentette, hogy karikás kendőben csücsült a csípőmön, elvolt, mert lóghatott rajtam, közben énekeltünk stb). Most már 20 hónapos, játéknak fogja fel, hogy segíthet, így elvagyunk. Illetve amit lehetett, gépiesítettünk, mosogatógép, robotporszívó, a kaját azokon a napokon rendelem, amikor a férjem nincs itthon (neki egyedi a beosztása mert 24 órázik, szóval ez nem azt jelenti, hogy hétfőtől péntekig). Így a házimunka minimális. Illetve most 2 hónapja heti 1x bemegyek egy olyan napon, mikor a férjem itthon van, az sokat segít haladásban.
2017. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Én dolgoztam a lányom pár hetes korától napi 2-3 órát, igazából nem tudom, hogy sikerült megoldani... alvásidőben, na meg voltak olyan időszakok (egyre több és több), amikor szépen eljátszogatott magában, úgy, hogy én csak mellette voltam.
2017. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
07:47: hát igen, ez szerencsés dolog. Családi vállalkozás és olyan a munka, hogy csinálhatom 1 órát és 8 órát is, annyival kevesebbet kell kiszervezni.
2017. márc. 1. 16:17
 8/8 Anett80 ***** válasza:

Minden gyerek más és más,ez nagyon gyerekfüggő dolog. Az én fiam hiperaktív, napközben folyamatos felügyeletet igényel, de annyira elfárad estére hogy 12-13 órát alszik utána egyhuzamban, egyszer sem ébred föl. Ekkor tudnék dolgozni, mikor ő alszik, 8tól éjfélig, ha lenne home office-os munkám ☹️, de sajnos nincs.A neten szoktam keresgélni, chatelni, ezzel telik az idő,ha elaludt a gyerek.Esetleg lezuhanyozom, hajat mosok, házimunka,ami éppen kell.


A barátnőm fia pont fordítva van, egész délután alszik, meg se nyikkan, 3-4 órán át is, de éjszaka folyton fölébred és virrasztani kell vele. 2 éves.


Anyám mondta én egy igazi alvós baba voltam, 24 órából 23-at aludtam,1 éves koromig, időmilliomos volt mellettem.

A hugommal már nem volt ennyire szerencsés, hasfájós volt és folyton bömbölt.


Minden gyerek más és más és a home office munkák is ettől függnek,ezt gondolom.

2021. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!