Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudtok gyerek mellett...

Hogy tudtok gyerek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, csak beszélgetünk otthon a gyerekvállalásról.

Arra lennék kíváncsi, ti hogy oldjátok meg az olyan helyzeteket, amikor beteg a gyerek, és otthon kell lenni vele akár 1-2 hétig is.

A jelenlegi munkahelyemen esélyem sem lenne ilyesmire. Hogy lehet egyáltalán olyan munkát találni, és milyet, ahol tolerálják, hogy bármikor közölheted, hogy most nem tudsz menni, mert a gyerek beteg?


2016. nov. 4. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, valóban nem egyszerű a dolog, de én összetehetem a két kezem, mert mind anyukám, mind anyósom nyugdíjas és tudnak segíteni. Ha ők nem lennének maradna a bébiszitter, mert dolgozni muszáj és ahogy írod is, nem lehet otthon maradni sajnos heteket. A bölcsi első félévében kb. 3 hét volt a legtöbb idő, míg a kisfiam nem volt beteg. Ha nagyon nagy volt a baj, pl. hányt, magas láza volt, akkor én maradtam vele otthon egy vagy két napot, de a többi esetben mikor csak enyhébb dolgok voltak, akkor ment a mamákhoz. Tavaly nyáron mikor szalmonellás lett kiszáradt, kórházba kerültünk, nem volt kérdés, hogy bent maradok vele, szerencsére a munkahelyem toleráns volt, mondjuk a sztori vége az lett, hogy én meg rotás lettem a kórházban, így majdnem egy hétre estem ki a melóból. Mit dolgozol? Mamák esetleg vannak?
2016. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vendéglátásban dolgozom per pillanat, olyan rendszerben vagyunk, hogy aki dolgozik, az egész nap egyedül van. Nincsenek pót emberek, 2-en váltjuk egymást. Ha én nem tudok jönni, a másik ember nem dolgozhat minden áldott nap (minden nap nyitva vagyunk), és az üzlet sem zárhat be.

Nekem nincsen anyám, apukámnak van egy párja, aki néha napján szóba jöhet, de nem rendszeresen, mert ő is dolgozik. Férjem szülei pedig külföldön élnek.

2016. nov. 4. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így tényleg necces, mi ketten vagyunk a titkárságon a kollégámmal, szóval egyikünk elvileg mindig tud lenni. A vendéglátás sajnos nem gyerekbarát szakma, váltáson, más munkahelyen/körön nem gondolkoztál? Ilyen esetekben tényleg marad a bébiszitter vagy pótnagyi (akinek fizetsz).
2016. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én januárban mentem vissza dolgozni három gyerek mellől. A gyerekek folyamatosan kapják a vitamint, kicsi náthára, köhögésre gyógynövényt, így az idei szezont idáig viszonylag jól megúsztuk. De pl. legutóbb, mikor egy hetet otthon volt a gyerek, három napra jött anyukám, kettőre anyósom (mindketten más városban laknak). Előtte meg egy napot voltam én otthon, egy napot férjem, kettő napot bébiszitter, egy napot megint én, így be tudtuk osztani.

A jelenlegi munkahelyed a terhesség és csed alatt is problémás. Ha veszélyeztetett terhes leszel, vagy a végén már nem tudsz dolgozni, vagy amíg Te otthon leszel a babával, valaki kell majd a helyedre.

2016. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem egyszerü az tény. Nálunk nagy családi összefogás van az ügy érdekében. A párom nagyon rendszertelenül dolgozik, igazából a cége rendelkezik az idejével. Van, hogy külföldre kell utazni heteket a partnercéghez, vagy csak pár órára kell bemennie. Nekem viszonylag kiszámíthatóak a napjaim, de sokat kell tùlóráznom.


Az anyukám nagyon sokat segít, illetve a bátyám is (ö otthon dolgozik). Van, hogy az unokatestvereim ugranak be. Illetve két bébiszitterunk is van. Egy viszonylag allando, egy pedig amikor vészhelyzetek adódnak.


Nem a legideálisabb, de mindketten szeretjük a munkánkat és kevesebb órában nem tudjuk megoldani.


Ha nincs más segitség a bébiszitter lehet a kulcs, de tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának.


26N

2016. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ügyfélszolgálaton dolgozok férjem irodában (informatikus-féle). Nagyszülők dolgoznak és messze élnek, sóval kiesnek. Mi felváltva jövünk el táppénzre.

A munkatársaink és a főnökeink is láttak már gyereket, tudják hogy ez ilyen. Amikor nekünk még nem volt gyerekünk akkor mi is toleráltuk a dolgot. Ez ezzel jár, mindenki elfogadja.

2016. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vendéglátást abba kell hagynod szülés után. Én is az voltam, férjem most is az. 37. hétig dolgoztam pultosként, fájó szívvel hagytam ott.

Gyed alatt elvégeztem egy OKJ tanfolyamot, most pénzügyi ügyintéző vagyok egy cégnél. Furcsa volt átállni a heti 5napos 8 órás munkarendre. De hát ez igazodik a bölcsihez/ovihoz. Szerencsére nagyon jó a munkahelyem, sok a kisgyerekes szülő, így nem gond, ha beteg a fiunk. Táppénzen lehetek vele. Férjem most is szakácsként dolgozik, így ő csak a szabadnapjain tud vele itthon maradni. Csak egy mama van, ő is 130 km-re így napi segítségünk nincs sajnos. De eddig mindent megoldottunk (3,5 éves). Ja, mindkettőnknek van kocsija, így mobilok vagyunk mindketten ha menni kell.

2016. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!