Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerek mellett mennyire...

3 gyerek mellett mennyire tudnak dolgozni a hölgyek általában?

Figyelt kérdés
Nekünk jelenleg 2 gyerek van, az egyik most lesz 4 éves, a másik 1 éves. Egy multinál dolgozom, jól keresek, persze most GYED-en vagyok. Gondolkodunk egy 3. babán, de nagy a dilemma. Attól tartok, hogy anyagilag sok lenne... Mert nem tudom, hogy mennyire tudnék dolgozni 3 gyerek mellett. Párom fizetése pedig kevés enne ötünkre. Tudom, most van családi kedvezmény például, de ki tudja az meddig van.. Fontos lenne hogy dolgozzak én is. A másik amin agyalok, hogy ha dolgozom, mennyi lehetőségem lesz 3 gyerekkel foglalkozni :(

2016. dec. 12. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Gyorsan végiggondoltam és az összes 3 gyerekes anyuka ismerősöm teljes munkaidőben dolgozik.
2016. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem pont úgy, mint kettő mellett.

Legalább is nálam már nem oszt, nem szoroz. Ha pl. szünet van, akkor édesmindegy, hogy egy vagy három gyerek miatt kell szabit kivenned, hogy egy vagy három gyereket kell elhozni a napköziből (főleg hogy nálunk a suli és az ovi is közel van, egy út őket elhozni), és ha a gyerek beteg lesz, akkor is kell felügyelet, ha csak egy van.


Mi most várjuk a harmadikat, és mindenhol azt hallom, hogy anyagilag pont megéri, "minden ingyen van". :)

(Hát pont nem, de valóban lényegesen több az adókedvezmény, stb. mint két gyerek esetén.)

2016. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nyolc órában dolgoztam négy mellett is. És nincsenek elhanyagolva.
2016. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag most jobban megeri a harom gyerek, mint a kettő az biztos.az, higy minden ingyen van az eros tulzas...annyi hogy az oviban ingyen esznek. Tobb tamogatasrol nem tudok. A jelenlegi adokedvezmeny is nagyon jo, bar a ferjem igy is adozik meg.

Nem tudom hogy tudok munkaba allni. Mindenkeppen olyat kell talalnom, ami 8- tol fel 5 ig tart, mert csak en tudom oket oviba, suliba vinni. Ferjem reggel hatra jar dolgozni.

2016. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Munkaadók mennyire tolerálják a 3 vagy több gyerekeseket? Értem ezalatt, amikor betegek például és otthon kell velük maradni.
2016. dec. 12. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

3 gyerek mellett dolgozok. Oda mentem vissza, ahonnan eljöttem szülni.


A férjem is eljön táppénzre és a szüneteket is együtt oldjuk meg. Nem hiszem, hogy másképp tolerálnák.

2016. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

1, Ne féljünk a szótól, ízlelgessük: "nők".


2, Adókedvezményre valóban nem lehet alapozni, az egy tollvonással megszüntethető. Ha anyagilag sok, akkor ne vállaljtok be, esetleg később, emelt fizetéssel, előléptetésekkel, tartalékkel.


3, Ne azon agyalj, mennyi tudsz TE egyedül a gyerekekkel foglalkozni. Felesben, a férjeddel. Azon van csak értelme agyalni.

2016. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell mindig otthon maradnod a gyerekkel. Apa, nagyszülők, babyszitter. Pl. egy súlyos lázas betegségnél első nap te, második nap apa, utána maradhat a nagyszülő, vagy a szitter. Ez így normális, és így vállalható a munkáltatódnak is.
2016. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
3 gyermekem mellett teljes állásban dolgozom. A két kisebbet hetente 4 alkalommal különórára hordom. Péntekre kész vagyok, de csinálom. Az jó, ha valakinek van segítsége. Nekem sajnos nincsen. Nehéz, nehéz, de meg lehet csinálni.
2016. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam dolgozni mindig atol hogy 3 van bár mostani munkahelyemet pont miatuk hagytam ott mert 8 órásnak hivott munkahely 9-11 orás volt mindennap + utazás tul9ra kifizetve de semmire ,soha nem tudtam eljutni megcsinálni.
2016. dec. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!