Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogy szólít a gyerek?

Titeket hogy szólít a gyerek?

Figyelt kérdés
Anyukám magyar, de apukám külföldi. Mamának és papának hívjuk őket tesóimmal. A papa adott volt, mivel ő ezt a megszólítást szereti. Anyukánk eleinte próbálta az anyut tanítani, de nem állt a szánkra. Már megszokta, hogy ő mama. Sőt, szereti is. Mondta is, hogy ez legkedvesebb szó neki. Már az anyu lenne fura. A magyar rokonok hisztiznek ezen. Nem tetszik nekik. Mindig próbálják az anyut és aput erőltetni ránk.
2017. márc. 4. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Anya es Apa, nagyszuleit Mama es Papa.
2017. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyámat és apámat anyunak és apunak szólítom.

A nagymamákat és nagypapákat szólítottam mamának és papának. Én nem tudnám anyámat mamának hívni.

A fiam még nem beszél, de szeretném, ha majd anyának és apának szólítana minket.

De volt egy osztálytársnőm, aki annak ellenére, hogy budapesti volt, a nagyapját tatának hívta. Nekem fura volt, mert én a "tata" megszólítással legelőször negatív megszemélyesítésként találkoztam.


Nálam egyedül az veri ki a biztosítékot, amikor valaki a nevén szólítja a szüleit, mintha valami idegenek vagy távoli rokonok lennének és nem érdemelnék ki az anya/apa megszólítást.

2017. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Engem anyának, az apját apának. Nagyszülők egyikoldalról mama és papa, másik nagyi és nagypapa. Van még dédimama, dédipapa, nana és tata szintén dédszülők.


Szerintem ez így a "normális".

A hosszabb nevű rokonok azok, akikhez kevésbé kötődik.

2017. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Mivel nálatok a külföldi megnevezés a megszokott, ezért használjátok azt nyugodtan. Ha a magyar rokonok hisztiznek, akkor szépen meg kell nekik mondani, hogy semmi, de semmi közük ehhez.
2017. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én a mamát kiskoromban anyura használtam aztán a suliban arculcsapás volt, hogy az a nagymamát jelenti... A mamámat NEVEmamának hívom.
2017. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
73%

Külföldön élünk, nálunk a gyerekek így használják:

anya: mami

apa: papi

A magyar nagyszülők:

nagymama: nagyi

nagypapa (sajnos már nem él): nagypapa

Angol nagyszülők:

nagymama: grandma

nagypapa: grandpa

2017. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Férjem mamának és papának hívja a szüleit, pedig magyarok, nincs ebben semmi különös.
2017. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nalunk apukamek amellett,hogy magazzak a szuleiket,Mamanak es Papanak szolitjak oket.pedig magyarok.mi gyerekek is Mamanak,Papanak hivjuk Oket(ugye nekunk tenyleg a nagyszuleink),a gyerekeim itthon dedinek,de ha ott vagyunk ok is inkabb Mamanak,Papanak.

En mar Anyunak es Apunak szolitom a szuleim ahogy az en gyerekeim is minket.

De ha nalatok ez a megszokott,akkor a rokonokra tenni kell magasrol.

2017. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Tekintve hogy az anyja vagyok anyának, az apját apának. Ez a normális
2017. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Még nincs gyermekünk, így magunkat írom:

Anyukámat: mama, èdesanya

Apukámat: papa


Nagymama: mami


A férjem családja

Anyukája: anyuci

Apukája: apuci

(Aranyos jelenség, amikor egy közel 2 m magas férfias 31 éves férfi azt mondja apuci, de én imádom :))

2017. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!