Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogy szólít a gyerek?

Titeket hogy szólít a gyerek?

Figyelt kérdés
Anyukám magyar, de apukám külföldi. Mamának és papának hívjuk őket tesóimmal. A papa adott volt, mivel ő ezt a megszólítást szereti. Anyukánk eleinte próbálta az anyut tanítani, de nem állt a szánkra. Már megszokta, hogy ő mama. Sőt, szereti is. Mondta is, hogy ez legkedvesebb szó neki. Már az anyu lenne fura. A magyar rokonok hisztiznek ezen. Nem tetszik nekik. Mindig próbálják az anyut és aput erőltetni ránk.
2017. márc. 4. 15:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Anya és apa vagyunk. A nagyszülők mama és papa. Német rokonoknál nyilván a szülők mama és papa, a nagyszülők meg oma és opa. Nekem sem tetszik egyébként, de ahány ház, annyi szokás.
2017. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én anyu,apu a szüleimnek, mivel mamám van csak,ő mama.

Lányom engem és a férjem anya,apa,vérszerinti apját másik apának,fe inkább a nevén nevezi itt nálunk,pedig sosr kerül sehogy szóba az az ember itthon.

Párom szülei mami és papi neki,én szüleim anyám mami,nevelőanyám nagyi,apám papa.

Párom anyját sokszor a nevén hívja,főleg ha gúnyolódik,hogy érzelmes és sokat sir. Amúgy anya,apa neki is,papa,meg a dédije volr öregpapa.

2017. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Semmi köze a rokonoknak ahhoz, hogy ti hogyan szólítjátok a szüleiteket, mármint anya/apa vagy mama/papa. Én magyar családot is ismertem, ahol mama/papa voltak a szülők. Nekem is fura volt először, mert nem ezt szoktam meg. Na bumm, de mi közöm hozzá? :)Ez szerintem egy család belső ügye, és ezt a ti rokonaitoknak is meg lehet mondani.
2017. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2- es hozzaszolonak , a Del-Afoldon a nagypapa = tata , evszazadok ota 😉

Kulfoldon elunk, en Anya , de masok elott mami

Ferjem daddy

Ferjem szulei nani es papi

En szuleim mama es tata ( sajnos o mar nem el )

2017. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a szüleimet anyunak és apunak hívom. A férjem a szüleit anya és apa. Gyermekeink anyu és apunak szó litanak minket a nagyszülőket pedig mama és papa a dédszülőket dédimama dédipapa
2017. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!