Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom beszólásai tényleg...

Anyósom beszólásai tényleg rosszindulatúak? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Én a nő vagyok. Anyósom nem kedvel, ezt már rég észrevettem, de mikor a fia is jelen van, nagyon kedvesen viselkedik. Próbáltam önmagam lenni, kedves lenni, egyik se jött be, szóval már csak illedelmes vagyok.

Jön a baba, és a "másik unoka" kifejezés nagyon sértette a fülemet. Sejthető volt, hogy nem lesz úgy szeretve ugye miattam, mint a többi unokájuk. De ez a másik unoka.. Nem lehet simán babának, vagy valami másnak hívni? Van a többi, meg ez a másik?

A másik dolog, hogy sosem jön, nyilvánvaló, hogy nem kíváncsi rám, más oka ennek nem nagyon lehet, de azt már kifejtette, hogy ha meglesz a baba, akkor jön.

A baba az én gyerekem, én is itt lakom, de ezt mintha nem is látná.

Voltak még rosszindulatú megnyilvánulások, de én eddig együtt tudtam vele élni, amíg rólam volt szó.

Ti hogy kezelitek, ha a nagyszülők kivételt teszek az unokák között a ti gyereketek hátrányára?



2017. márc. 3. 17:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért kell mindenbe rosszindulatot látni? Még meg sem született a babád, de már tudod, hogy különbséget tesz majd az unokái között? Miért baj, hogy másik unokának nevezi a te babádat? Nem az lesz? Ha majd meg lesz a baba, akkor az lesz a bajod, ha megy unokalátogatóba?
2017. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem szeretném, ha az irántam érzett utálata átterjedne a gyerekre is. És erre több dolog is utal. Talán nem votlam világos, akkor megismétlem.
2017. márc. 3. 17:59
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Sok beszólást nem írtál le. Konkrétan egyet. Én nem érzem sértőnek a másik kifejezést.

Az meg, hogy téged nem látogatott. Őszintén megmondom, hogyha felnőtt lesz a gyerekem, én sem fogok a nyakukra járni, amíg nem lesz unoka. A saját szüleimet se nagyon hívtam hozzánk, csak ha valami ünnep volt, annak ellenére, hogy jó a kapcsolatunk és naponta beszéltünk telefonon, mindig tudtuk, hogy mi van a másikkal.

Megértem, hogy bánt, hogy nem kedvel az anyósod, de előre borítékolni, hogy kivételezni fognak valamelyik unokával, nem helyes. Az, hogy látogatni szeretné, éppen azt mutatja, hogy őt is nagyon várja.

2017. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van.
2017. márc. 3. 18:02
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha ez rosszindulat akar lenni, akkor anyósod nagyon kezdő az enyémhez képest... :D :D :D...
2017. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Próbálj meg pozitívan hozzáállni.


Lehet nem jól gondolom, de te "idegen" vagy neki, az unoka viszont a fia gyereke. Ti nem kedvelitek egymást, van ilyen. De attól még ők rokonok. Ha a fentieknél durvák dolgok nem lesznek, add meg a gyerekednek a lehetőséget hogy legyen (még egy) mamája.


Férjed egyébként hogy viszonyul ehhez?

2017. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem latok benne rosszindulatot, pedig ilyesmire ki van hegyezve a fulem :) Egyebkent engem abszolut nem erdekelne ha anyos nincs oda-vissza a gyerekert, hidd el rosszabb ha a nyakadon log majd es allandoan babazna! A gyerekkel lehet jo a kapcsolata attol meg hogy nem a kedvencek kedvence. Ha ratok telepedne az rosszabb lenne.
2017. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
A párodat sem látogatja? Vagy nem hívjátok, hogy jöjjön el látogatóba mikor mind a ketten ott vagytok? Ha úgy akarod hogy látogasson, hogy csak te vagy otthon az szerintem nem elvárható. Szerintem nem utál csak épp nem vagy a gyereke és természetes, hogy a saját gyereke és az unokája jobban érdekli. Kevés az olyan anyós- meny kapcsolat, amikor olyan jóban vannak, hogy a meny is őszintén érdekli.Engem kitörne a frász ha egyedül vagyok és meglátogatna. amúgy meg ha már most mondja, hogy jön ha meglesz a baba, akkor biztos hogy nem tesz kivételt.
2017. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

"Sejthető volt, hogy nem lesz úgy szeretve ugye miattam, mint a többi unokájuk"

Sejthető volt? - még meg sem született nem tudod mi lesz

nem lesz úgy szeretve miattad... de a párod a ő fia,szóval mért is ne szeretné ugyanugy a fia gyerekét,mnt a másik fia/lánya gyerekét?

2017. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem sértő, amit mondott. Nézd, én rosszban vagyok anyóssal, nem nyíltan, de mindenki tudja, h nem bírjuk egymást. Ha azt mondja másik unoka, pont lexarom, ez nem sértés. Ide hozzánk nem jöhetett eddig sem, mert nem akarta az esküvőnket, meg mindig folyton kritizál mindent. De ha megszületik a lányom, akkor jönni fog, ez szerintem is így helyes, mert az ő unokája. Örülök neki, amíg nem jön, neked is ezt kellene tenned, persze, hogy, nem hozzád akar jönni, de ez nem is elvárás szerintem.
2017. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!