Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 év vagy 2,5 év korkülönbsé...

1,5 év vagy 2,5 év korkülönbség ideálisabb a gyerekek között?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennèk kiváncsi azoktól akiknek a gyerekeik közt kb 1,5 év vagy 2,5 év korkülönbség van. Mennyire tudnak eljátszani egymással a gyerekek? Hogy fogadta a nagyobb a kicsit mikor megszületett? Milyen volt az első év? Azonos neműek vagy nem?Szülők szempontjából jobb ha van 2,5 év köztük, vagy ha 1,5 év van köztük akkor húzósabb az eleje de aztán egyszerűbb? Vagy ilyen szempontból az a +1 év nem számít? Stb. Mindenre kiváncsi vagyok :)

2017. márc. 4. 20:45
 1/6 anonim válasza:

Szia! Nálunk három lányunk van, 12 éves, 9 éves és 6 hónapos. A 6 hónaposom érkezését boldogan fogadták, pelenkázásban segítettek, stb.


A két nagyobbik között ugye 3 év van. A 12 évesem amikor 3 volt, nagyon durcás volt, hogy neki kistesója lesz, azt hitte vele nem fogunk foglalkozni. Persze amikor megpillantotta a húgát, mindjárt szeretgette, és sokat játszottak, jó testvérek lettek.


Szülők szempontjából: szerintem a 3 év ideális, bár 2 év korkülönbséget szerettünk volna, de akkor még nem sikerült a baba. A legkisebbnél van 11 és 8 év különbség, mert ugye az érkezésekor a nagyok még nem töltötték be a 12. és 9. életévüket. Szerintem ez sem rossz, bár soknak tűnik, de így is jó nekünk. :)

2017. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem a korkülönbség számít, hanem a nevelés. Ez a tapasztalat.
2017. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2,5 a gyerekeim között, nagy lány - kicsi fiú. A kicsi még csak 1 éves, mostanában kezdtek el együtt játszani, mikor megszületett a nagy szinte csak nekem engedte hogy felvegyem a kicsit, folyton puszilgatta meg simogatta, odabújt hozzá.. Az első év könnyebb volt mint amikor csak 1 gyerekünk volt.

1,5 év iszonyat kevés! Már csak ha azt nézzük hogy a szervezetnek kell a 9 hónap a regenerálódáshoz... Mondjuk az orvosom nekem a mi korkülönbségünket is kevésnek tartotta..

2017. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Van 2 év korkülönbség is egy-egy gyerekünk között és van másfél év is. A másfél év elég nehéz az elején, mert még a nagyobb is iszonyú pici, eteni kell, sokat elesik, pelenkázni kell, miközben az újszülött is folyamatos ellátást igényel. Még egyszer ilyen kis korkülönbséget nem vállalnék, viszont remélem, hogy nagyon jól ellesznek később. Erről még nem tudok írni, a legkisebb csak pár hónapos. Szülő szempontjából mindenképp jobb a nagyobb korkülönbség, gyerekek szempontjából talán a minél kevesebb a jobb.:)
2017. márc. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekunk 2 év 2 honap van. a nagy nagyon szereti a kicsit, pesztralja, nincs feltekenyseg...de nagyon figyelni kell rajuk mert még 2.5 éves letere is neha durvan nyul hozza vagy kezebe ad olyat amit nem kellene stb...szerintem ez az ami még legnehezebb lehet akkor, ha pl csak 1m5 ev a korkulonbseg...a jatek reszerol annyit mondanrk hogy noverem meg koztem is ennyi van es mi nagyon jo jatszopajtik voltunj ugy 10 eves korunkig :) nem utkozott ki a 2.5 év..

az unokahugaim kozott eppen 1.5 ev van, na ők tényleg remekul eljatszanak, a sogornom mindg mondja igy volt pont jo, hogy egyutt tudta le a pelenkazos idoszakot, dackorszakot is majdnem hogy, meg a nehezét, és hogy most mar milyen jo hogy elmultak 4 evesek, nem dacosak jol elvannak, vegyes csopiba jarnak egyutt stb

2017. márc. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 6 éves a lányom, a fiam 3 éves és most tervezzük a következő babánkat :) a lányom nagyon várta a kistesót és mindig szeretgette segitett nekem. Szerintem ez a 3 év korkülönbség nagyon ideális
2017. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!