Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játék-kikapcsolódás tanulás...

Játék-kikapcsolódás tanulás mellett felsőben?

Figyelt kérdés

5.-es gyerekednek mikor van ideje játszani, olvasni, levegőn lenni?


Minden nap vagy 6, vagy 7 órája van, a 6 órás napon 25-30 percet vannak udvaron, a 7 órás napon semennyit. Tanulási idő 45-50 perc, még az írásbelivel sem végeznek sokszor, az elméleti taunlásra soha nincs idő.


5 óra, mire hazaérünk, lepakolunk, akkor eszik pár falatot, befejezi a leckét, és csak akkor áll neki tanulni, ami minimum 7- fél 8. Utána vacsora, fürdés, fekvés. Csak épp érdemben nincs idő se játszani, se kikapcsolódni.


Kölünórára is hetente egyszer megy csak, nem is lenne idő többre.


2017. márc. 9. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mi kivettük a napköziből mert nem volt időnk semmire sem.

Így 2kor hazajön, eszik játszik amit szeretne 4től tanul valameddig. Este 9ig szokott fenn lenni.

2017. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy napközi nélkül jobban jutna idő mindenre, de egyelőre nem megoldható, hogy egyedül járjon haza.
2017. márc. 9. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

A napköziben érdemi munkát nem csinálnak, nálunk még a lackét sem ellenőrizték. Összevont csoportban voltak 5-8ig a gyerekek.


Próbáljátok meg kivenni, több ideje lesz magára.

2017. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Felsős gyerek, és napközis? Nekem ez fura. Sose talákoztam még senkivel, akinek a felsős gyereke bent tanulna a suliban.

Az enyém még harmadikos, de ha felsős lesz, két év múlva, biztos, hogy azt szeretném, ha hazajönne az órái után. Akkor van ideje pihenni, játszani, AZTÁN nekiülni tanulni.

2017. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Attól, hogy te nem találkoztál még ilyen "fura" helyzettel, bizony, létezik. Bár valóban nem napközi a hivatalos neve, hanem tanulószoba, de nincs jelentősége.

És az osztály 95% igénybe is veszi, talán nem véletlenül.


Mivel másik településre járunk át mindannyian, nem fog tudni egyedül hazajönni, ez jelenleg nem járható út, ezért is kérdeztem, másoknak van-e ideje, ha igen, mikor és hogy a játékra, érdemi szabadidőre.

2017. márc. 10. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!