Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napi kettő óra biziklizés a...

Napi kettő óra biziklizés a hegyekben, megfelelő étkezés mellett menniyre fogyaszt?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, van kb 8-10 kiló feleslegem. Egy ideje azon gondolkozom, hogy el kéne kezdenem biciklivel járni suliba mert

1, amúgy alig mozgok valamit

2, ugyanannyi vagy kevesebb idő alatt lennék bent az iskolában (a busz nagy kerülővel megy, plusz átszállás)

A kérdésem az lenne:

1, Mennyi idő alatt adhatnám le ezt?

2, Lehet-e minden nap csinálni? Nem fáradnak el az izmaim?

3, Milyen más típusú mozgást javasolnátok még mellé? Úszás?

+1 Bármi tippet szívesen fogadok a biciklizéssel kapcsolatban. Régen elég sokat tekertünk apummal, de már évek óta alig vettem elő.



2016. jan. 19. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő étkezés mellett nyugodtan számolhatsz heti fél kilóval. Ha eddig egyáltalán nem mozogtál, akkor az első 3-4 héten akár heti egy kiló is lemehet.
2016. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából napi 2,5-3 kilométert eddig is sétáltam (általában sietve, hogy ne késsek :D) a megállókig.
2016. jan. 19. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Az egy lightos bemelegítés. :D
2016. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tothp ***** válasza:

Mennyi az kilométerben?

Ha legalább 15 km, akkor heti fél kiló reális. Eleinte. aztán a súlycsökkenés lelassúl. (zsír le, izom fel.Az izom nehezebb....)

Mehet mindennap. Az heti 5. Hétvégén meg rápihensz, vagy nyomsz egy komolyabb túrát.


Figyelj a megfázásra. főleg a térded, derekad védd. De egy maszk sem árt ilyen hidegben. hajrá

2016. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Olyan 16-17 km körül. Tudom, hogy ez nem olyan gyors, de viszonylag nagy a szintkülönbség. Illetve teljesen edzetlen állapotban próbáltam ki, gondolom később javulni fog.


Megfázás ellen van aláöltözet cuccom, amit a suliban lecserélnék tisztára. Azt több helyen is olvastam, hogy a térdre kell figyelni télen. Egy régi vastag zokni megteszi vagy érdemes venni pár ezer forintért valamit?

2016. jan. 19. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

16-17 km két óra alatt???

Tavaly, 42 évesen, fullosan eltunyulva, 40 kg súlyfelesleggel, anyukám 20 éves biciklijével tartottam a 15 km/h átlagtempót egy óra hosszáig! ;)

Mondjuk az is igaz, hogy sík terepen... De ahol emelkedő miatt lassabban haladsz, ott visszafelé a lejtőn gyorsabban.

2016. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Normafára fel, normafáról le.
2016. jan. 19. 22:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Sík terepen messze nem ilyen tempóval megyek. Illetve lefelé se mentem teljes tempóval, mert az erdőben jeges volt a talaj, az úton meg autók mentek.
2016. jan. 19. 22:40
 9/10 tothp ***** válasza:
100%
Nekem van egy kötött térdvédőm a nadrág alá. A téli bringásgatya meg szélálló ezeken a "kiálló" részeken. A cipőd ne legyen túl szorosra kötve. Néha mozgasd meg az ujjaidat.
2016. jan. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gabci von T1 ***** válasza:

Az intenzitás minél magasabb, az anyagcsere annál inkább szénhidrátból fedezi a szükséges energiamennyiséget, vércukor v. izomglikogén. Hegyre gondolom nem 85-ös fordulaton mész a HRMaxod 60%án, így a bringán eltöltött idő alatt minimális zsírt égetsz.

Hegyi edzésekkel inkább erősödsz, amivel nincs semmi baj, sőt. Lényegében el tudsz érni egy utólagos zsírégető hatást, amikor is az anyagcseréd magasabb fokozatban működik, hogy helyre állítsa a belső környezeted - ilyenkor zsírt is jobban égetsz.

Ha hétfőn-pénteken pihensz - busszal mész, kedden-szerdán-csütörtökön feltekersz, szombat vasárnap pedig egy hosszabbat bringázol, alacsony pulzussal (ez az igazi lipózis), elég gyorsan fitt leszel :)

2016. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!