Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 45 nm-es lakásban el lehet...

45 nm-es lakásban el lehet férni egy max.5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

2 szobás (amerikai konyhás nappali + háló + kádas fürdőszoba + wc + egy kisebb erkély)

Lakásvásárlás előtt állunk, pár éven belül tervezzük a babát, de kicsit aggódunk, hogy ez a lakás nem kicsi-e.

Minden szempontból tökéletes lenne egyébként (környék, ár, felújított, zöldövezet stb.)


Kb. 5 éves lenne mire lejárna a hitel és utána tudnánk leghamarabb költözni, esetleg nagyobb lakást venni.

Később a párom szüleinek családi házába tudnánk költözni, de csak ha megörököljük majd. (csak a hosszú távú terv miatt írom).



2017. márc. 15. 09:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Barátnőm 4 fiút nevelt ekkorában, plusz kutya.
2017. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ezt tènyleg nehèz kèrdès, mert van aki elfèr kis helyen, söt azt preferálja, van akinek meg kell a tèr. Èn 53 nm-en nöttem fel a szüleimmel ès mindig szükösnek tartottam. Pedig volt egy 16 nm-es saját szobám, ez persze tökèletesen elèg volt. A szüleim voltak a másik, 20 nm-es szobában, ami háló ès nappali volt egyben egy tèrelválasztó polccal. Ezen felül volt mèg pici konyha, fürdö káddal, külön wc. Nekem nem volt elèg a tèr, mindig is arról álmodtam, hogy èn majd nagy házban èlek.

1,5 ève vettünk egy 150 nm-est kerttel (nagy közös tèr lenn, fenn 3 háló, 2 fürdö + külön wc). Most egy 1 èvesünk van, mèg egy babát tervezünk. Nekünk kell ennyi tèr, így èrzem jól magam. Mèg így is valószínüleg lesz egy kb 15 nm-es bövítès, hogy megnöveljük a dolgózórèszt, ami így 4. szoba lehetne, valamint egy könyvtárrèszt kialakítsunk az ètkezö, nappali mellett.

2017. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi 49 m2-esben lakunk, elférünk 3-an, de nem az igazi. Jó lenne még egy szoba, akármilyen pici is. Úgy tökéletesen elégedett lennék egy jó pár évig még, míg össze nem jönne egy családi házra való, az az "álom". Viszont így mire iskolába megy, mindenképp költözni akarok egy kicsit nagyobba, mert itt tényleg nem lesz normális szabad tere senkinek.
2017. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha csak egy gyereket terveztek, akkor 5 eves korig szerintem eleg lehet. Mi ilyenben lakunk jelenleg. Viszont en lakasvasarlas helyett gyerevallalasnal berelnek, nagyobb rugalmassagot ad (korrekt szerzodes mellett persze, ahol nem rakhatnak ki egyik naprol a masikra, letezik ilyen is).
2017. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi 53m2 en lakunk 5 en.

Oke,ez panel,ergo egy nagy szoba(18m2),es ket fel szoba.az egyik 7-8m2 a masik10-11m2.nem tudom pontosan.

Plusz a konyha,furdo wc,es L alaku eloszoba.

A nagyszoba a mi halonk es nappali.benn van egy 3m es gardrob,ami kb mindent elnyel magaban :)

A nagyobb kisszoba a ket nagy fiue,a kicsi pedig a picie.

Oke,egyutt nem tudunk kiulni a konyhaba(7m2) de sokat nem is vagyunk itthon delben mindannyian.

Egyenlore ke yelmi szempontok miatt lakunk meg itt.kozel van minden,ovi,suli,bolt,posta...tenyleg minden a fenekunkben van.

Majf ha a nagyok mar akkorak lesznek,hogy be tudnak jarni egyedul sul8ba,akkor tervezunk egy csaladiba koltozni,a pici mar ott kezdene a sulit.

3 embernek a 45m2 szeri tem eleg.belolunk kiindulva persze

2017. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Az elosztás a lényeg. Szerintem így nem rossz.
2017. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55 nm-es, kétszobás kertes házikóban élünk. Amikor ideköltöztünk, elkezdtük felújítani, mikor a gyerek megszületett, még csak az egyik (20 nm feletti) szoba volt kész. A másik szoba kb. 12 nm használaton kívül volt, úgyhogy lényegében 40 nm-en laktunk hárman és fértünk el kényelmesen. Egyáltalán nem hiányzott a másik szoba, nem is siettünk a felújításával, kb. 2 éves volt a gyerek, mire használni kezdtük.
2017. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!