Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy oldjátok meg a...

Anyukák, hogy oldjátok meg a munkát gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Biztos nehéz, tudom. Olvasgattam itt a kérdéseket/válaszokat, mostanság hogyan oldjátok meg?


Visszamentem dolgozni, gyerkőc ovis. Elég nehezen viseli. A héten átírták az időbeosztásomat amiről nem is tudtam csak reggel telefonáltak nekem a "szabadnapomon", hogy merre vagyok..

Baromira nem megy tényleg.. Nem érzem magam lustának, megcsinálok én bármit, de mikor már a másik munkáját végzem mert szegénynek túl sok van a vállán és én kapom meg pluszba, sajátomat pedig nem tudom befejezni.. Szóval átírták a beosztásomat amit már képtelen vagyok megoldani.. 6 nap a héten +1 nap szabad.

A ház szalad, főzésről nem is beszélek..


(tegnap voltam orvosnál, mert egyszerűen képtelen vagyok ráállni a jobb lábamra, 2x volt műtve, térdkalács protézisem van. Ráadásul tegnap kiderült, hogy köszvényes a lábam ami tetőzi az egészet.. ezt jeleztem a főnöknek de mégis pluszba kaptam munkát.



Van itt közületek olyan anyuka aki hasonló helyzetben van? Hogy tudjátok 'összehozni' a mindennapokat/főzést otthoni teendőket a munkával stb?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 16. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nalunk 2 eves volt a gyerek, amikor munkaba alltam. 9-18-ig dolgoztam eleinte, en vittem a bolcsibe, ferjem hozta el. Fel 7-re ertem haza atlag napokon, de parhetente hatarido miatt bevallaltam tulorakat, ezerrel hajtottam kemenyen mert celjaim voltak.

Az rossz volt, hogy keveset lattam, de a hazimunkabol sosem volt a gond:

- gyerek bolcsiben, mi a meloban ettunk fott etelt, igy hetkoznap sosem foztem, vacsi szendvics, virsli, melegszendo, rantotra, stb.

- mivel mindketten dolgoztunk, a hazimunkat is osztottuk, ferjem siman mosogatott, bepakolta a szennyest es megnyomta a 2 gombot a gepen, ha megirtam sms-ben mi kene a vacsihoz, bolcsibol hazafele megvettek.

- nagytakaritas, portorles, felmosas: hetvegen egy delelottot raaldoztunk es ketten villamgyorsan megcsinaltuk.



Ahogy telt az ido, en vezeto lettem es igy rugalmas beosztasom lett, laptopot kaptam amirol ha pl. beteg lett a gyerek, itthon is dolgozhattam. Megerte az elso ket ev kemeny munkaja, mert az eloleptetes megkonnyitette az idobeoszrasomat, es haza tudtam jonni hamarabb a gyerekert (ekkor mar ovis volt), es akkor fejeztem be a melot laptoprol, amikor o mar aludt, vagy mellettem legozott.


Jelen helyzet: tappenzen vagyok a 2. gyerkoccel (pihennem kell es kerulnom a stresszt egy korabbi veteles miatt), szerencsere a tp. igy is ketszerese az atlag magyar fizetesnek.


Szoval a haztartas resz kinnyu volt mert osztottuk, a munka kemeny volt mert sok idot toltottem bent de megterult 2 ev mulva a hajtas, idoben es penzben is.


Kitartast!

2017. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2/2-es köszönöm szépen az értelmes, normális és tanulságos válaszodat!
2017. márc. 16. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Akarás és szervezés kérdése. Én egyedülálló anyaként vendeglatasban dolgoztam, mégis megoldottam. Bébiszitter segíthet a gyerekkel kapcsolatban, lehet hívni takarító szolgálatot, ételt rendelni, ha máshogy nem megy. De pl a takarítás se egy nagy dolog, ha rendszeresen van csinálva és nincs elhanyagolva, hiszen fenntartani a tisztaságot nem órák kérdése. Rengeteg 30 perces étel van, amihez simán előre lehet dolgozni, vagy csak bedobalni a sütőbe - nem kell mindennap 3 fogásos lakoma, pláne ha a gyerek oviban eszik, te meg dolgozol. Apukája mi a helyzet?
2017. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 éves,bölcsi,én a héten mentem vissza dolgozni.Ápolónőként dolgozom,de nem teljes állásban mentem vissza,így átlag 10-11 napot dolgozom egy hónapban 12 órában.Segítségünk nincs,szerencsére toleráns a főnökség,és a férjem beosztásához igazítják az enyémet.Így mindig van aki épp szabadnapos.Ha nem így lenne,akkor bébiszittert fogadtunk volna.
2017. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6 honapos koruk ota dolgozom, nem konnyu...

Ferjem viszi egyiket bolcsibe,egyiket oviba..

Igy en korabban jovok el en hozom el oket.

A kicsi faradtabb meg csak egy eves, igy a delutan sirosabb altalaban, hazimunka fozes nincs.

Hetkozben rendelunk 2x pedig takaritono jon.

Nagyon sokat dolgozunk mindketten multinal, ha a gyerekekkel egyutt akarunk lenni,ezek nem fernek bele.


Ferjed nem segit? Vagy egedul viseled a terheket? Az ovisomat amugy eleg konnyu bevonni a dolgokba,vele konnyebb ertekes idot tolteni...

2017. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehéz..az én férjemnek olyan a beosztása,hogy nem nagyon tud segíteni.

Most részmunkaidőben dolgozom 8-14-ig,ez nagyon jó nekem,de tudom,hogy ritka mint a fehér holló.Előtte volt olyan állásom ahol nagyon nehézkes volt a gyerek megoldása,majdnem babysittert kellett fogadnom,aztán végül találtam a mostanit.Mondjuk normális babysittert is nehéz találni.

2017. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!