Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok sportos...

Miért van az, hogy sok sportos, egészségesen táplálkozó szülő hagyja, hogy a gyereke bármit egyen?

Figyelt kérdés
Sok ilyen esetet látok, például voltam Svájcban babysitter és a szülők tudatosan táplálkoztak, egészségesen, de a gyerekeknek engedték, hogy egész nap gumicukorral meg csokival tömjék magukat. Még nem látszik meg rajtuk, mert le is mozogják, de én ezt olyan felelőtlen dolognak érzem, szerintem fontos már kisgyermekkorban is arra szoktatni, hogy ha édeset kíván, inkább gyümölcsöt egyen, vagy valami normálisabb joghurtot, főétkezéseknél köretnek mindig legyen zöldség is a tányéron. Nektek mi a véleményetek erről? Persze nem azt mondom, hogy ne ehessenek édességet, de ne minden nap, egész nap...

2017. márc. 18. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Én arra törekszem, hogy a gyerekemnek ne legyen a kaja stresszforrás, tehát nem erőltetek semmit, amit nem akar enni vagy megkóstolni, azt nem kell, nem is tiltok semmit, nincsenek tiltott ételek. Nem motiválok és nem zsarolok kajával. Nincs olyan, hogy ha megeszi a normál kaját csak akkor kap édességet meg hasonló. Kiteszek többmindent az asztalra, választhat, látja én mit eszek. A mennyiségekre figyelek, tehát nyilván nem kap egy halom csokis kekszet, amit meg semmiképp nem adnák neki, azt mi sem eszünk, így nincs is itthon.
2017. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 igen, én is ezt gondolom a legfelelősségteljesebb hozzáállásnak :) Ha nem akarom, hogy colát igyon meg egész nap rájárjon az édességekre, akkor nem tartok otthon(vagy csak keveset). A zöldségeket sem diktálnám belé, de mindig legyen előtte, hogy megszokja, ismerkedjen vele. Ezért nem értem, hogy azok, akik amúgy nagyon odafigyelnek az étkezésre, miért pont a gyerekükére nem figyelnek? Mikor szó szerint egész nap cukros kaját tömnek, meg chipset stb.
2017. márc. 18. 09:53
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Sokan nem veszik ezt gyerekkorban olyan szigorúan. Meg terhesség alatt, az még a kedvencem, zabálni, ami belefér, utána meg, jajjj, hát rajtam maradt 30 kiló, majd biztos lemegy a szoptatással....a gyerek meg közben a 30-ból olyan 3 kiló, de kell zabálni, mert abból fejlődik a baba...
2017. márc. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy ez az általános, de az én überegészséges, folyton sportoló ismerőseim gyerekei pont így vannak, bármit megehetnek. MErt apu meg anyu el vannak foglalva magukkal, és a legegyszerűbb rábólintani a csipszre hiszti esetén, mint kihagyni egy edzést és kicsit a gyerekkel lenni.


de mondom, nyilván nem az a mindennapos.

2017. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!