Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek ismeretlenül, ha...

Mit tehetek ismeretlenül, ha látom hogy rosszul bánik a szülő a csecsemővel?

Figyelt kérdés

Mit tehetek ha tudomásom van arról ha egy 17 éves anyuka gyermekét nem megfelelően kezeli?

Egy 2 hónapos kis babáról van szó, akit az anyja elhanyagol. Nincs közöm a családhoz, szomszédok vagyunk. Egyedül neveli a lány a gyermekét és úgy gondolom ez nem mehet így tovább. A gyermek a jéghideg házban egy szál badiba feküdt az ágyon és a kis végtagjai szedresek voltak, a nózia kéken. Ha ez még nem lenne elég a baba olyan éhes volt hogy az öklét rágcsálta és mikor az "anyukának" el lett mondva hogy etesse meg akkor odaadott a babának egy fél üveg kihűlt tápszert (amit ugye nem adunk a gyereknek csak frissen). Az után is éhes volt a gyerek és nagy nehezen rávette magát a drága hölgyemény hogy a konyhába kimenjen meg egy üveg tejet csinálni, ám úgy döntött hogy dohányozgat és újságot olvas feladata helyett. Ezeket a dolgokat egy látogatás során tapasztaltam. Amikor haza indultam akkor a babát az ágyon hagyva lettem ki kísérve.

Kérdem én tehetek e valamit így ismeretlenül egy védtelen csecsemőért?



2017. márc. 17. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Szomorú ilyen dolgokat olvasni. Az ilyen minek vállalt 17 évesen gyereket?


Egyébként jelentsd a Családvédelmiseknek.

2017. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
jelentsd be a gyermekvédelemnél, vagy szólj a védőnőnek, ő intézkedik.
2017. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, jelentheted a gyámhivatalnál, a gyermekjóléti szolgálatnál vagy az önkormányzatnál is eligazítanak.

Én nem hagynám, ha történik valami a babával, nem tudnék magamnak megbocsájtani, hogy a tőlem telhetőt nem tettem meg.

2017. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, értesítsd a helyi családsegítő szolgálatot vagy a védőnőt. Megteheted telefonon is anonim módon, kötelesek kivizsgálni a problémát! 2016. márciusától a gyermekvédelmi törvény annyiban változott, hogy gyermekveszélyeztetéssel kapcsolatos bejelentés esetén a jelzést tevő kilétét nem árulhatják el a bejelentett félnek, tehát ha személyesen teszel bejelentést, akkor sem mondhatják el, hogy te jeleztél.
2017. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Miért vicces ilyet kitalálni. Egy 17 éves nyilván nem neveli egyedül a gyereket.
2017. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
A 17 eves "gyerek" tini r*bi,mi a fenenek szult egy gyereket? Marha jo,jovore johet a masik,jobbik esetben tudni fogja ki lesz az apa(vagy nem) lehet ennek a gyereknek sem tudja. K**va ciki,es szomoru. Eljen Magyarorszag,ez folyik ott,orulok,hogy mar egy jo ideje elkoltoztem az orszagbol. Jelentsd a gyamhatosagnal,gyermekjoleti szolgalatnal,korzetis vedononek,tokmindegy,de jelentsd. Egy ilyennek nem valo gyerek.
2017. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
átmentél látogatóba, osztottad az észt, ő meg ezek után leült újságot olvasni... hihető.
2017. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sajnos semmit. Szólhatsz a gyámügynek (nem tudom, most mi a hivatalos nevük), de látjuk a híradókból, hogy ők se csinálnak semmit.

Egyébként egy 2 hónapos gyereknél normális, hogy rágja az öklét, nem biztos, hogy éhes. Ha éhes, inkább ordít. És semmi esetre sem ihat tejet.

2017. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Jön a hétvége...unatkozol?Kis baba=kisbaba,nózia=nózija,ki kísér=kikísér.Hát,15 évesnél Te se vagy több,az tuti.Azért azt tudd:18. életévét be nem töltött személy kiskorúnak számít,ergo NEM lehet gyámja a gyerekének.Amennyiben-szülői engedéllyel-már férjnél van,ha a férj nagykorú,akkor Ő a gyerek gyámja.Ellenkező esetben valamelyik nagyszülő.Ennyi.
2017. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

9-es, akkor csak hogy tudd: Egy gyereknek a saját szülője semmilyen esetben sem a GYÁMJA. A gyám az, akit a szülő helyett jelölnek ki a gyerek gondozására.

A másik: ha a kiskorú anya férjhez megy, az nem a szülei, hanem a gyámhatóság engedélyével történik.

A harmadik: ha egy kiskorú házasságot köt, onnantól kezdve nagykorúnak számít, tehát megint csak nem lesz a gyerekének GYÁMJA, hanem ő maga, és persze az apa lesznek a gyerek GONDVISELŐI, törvényes képviselői.

2017. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!