Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én környezetemben...

Csak az én környezetemben vállal gyereket minden huszonéves vagy ez az új "divat"?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenki terhes lesz körülöttem. Osztálytársaim, évfolyamtársaim, 1 évvel alattam-felettem járók. 22 éves vagyok, és azt gondolom nem vagyunk még érettek erre. Valamint rendben, szép dolog ez az ember életében, de 22 évesen? Komolyan erre vágynak az emberek ennyi idősen? Ez csak valami véletlen folytán pont körülöttem történik, vagy visszamegyünk 100 éveket az időben, és azt a trendet követjük újra? Kezdem lassan azt érezni, hogy kiöregszem, mivel én 30 év alatt még nem szeretnék szülni. Arról nem is beszélve, hogy a lánykérés már 20 évesen megtörtént ezeknél az embereknél, sőt, egyre több ismerősömnél is.
2017. márc. 23. 22:14
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
31%
Épp válaszolni akartam, amikor láttam az első már szó szerint leírta a véleményem.
2017. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

#8: Köszönöm a hasznos választ, kicsit rávilágítottál, hogy a korai gyerekvállalás még hasznos is lehet.:)


#10: nem azt mondtam, hogy a gyerekvállalás divat. Én is szeretnék majd gyereket, nem azért, mert ez a szokás, vagy kényszernek érezném. Én csak azt furcsállom, hogy ez mostanában egyre több nőnél kezdett így kialakulni. Vagy én voltam még fiatal, de 5-10 évvel ezelőtt az ilyen korú ismerőseim nem szültek. És a divat szót nem úgy értem, nem találtam rá hirtelen jobb szót, ezért is raktam idézőjelbe. Igazad van, nem vagyok rá készen. Neked viszont mindettől függetlenül szívből gratulálok!


#11: Ezt pontosan így látom. A szakmunkás fizetésből - bár az ismerőseim többségének csak gimnáziumi végzettsége van - nem fognak megélni. Képtelenség, hogy a 4 év alatt annyit összespórolt volna magának.

2017. márc. 23. 23:22
 13/59 anonim ***** válasza:
84%

Én mondjuk 26 vagyok, de a "huszonéves" kifejezésbe még beletartozok :)

1 évvel ezelőtt még nem gondoltam volna, hogy anya leszek és most mégis egy csodás 3 hónapos kisfiú édesanyja lehetek. 2 éve ismertem meg a párom, első pillanattól biztosak voltunk egymásban és az életünkben. Tavaly tavasszal úgy döntöttünk: családot alapítunk.

Sokan mondhatják, hogy meggondolatlanok vagyunk, de én nem így gondolom.


Érettségim van csak, mégis 5 éve dolgozok egy jól működő cégnél. Közel 250e fizetéssel. Párom is rendes munkahellyel rendelkezik, szuper a kettőnk fizetése. Nem volt kérdés, hogy meg tudjuk-e oldani. Még ha melót is kell majd váltanom, akkor sem lesz gond.


Fiatalon babát vállalni? Lehet tervezett, becsúszott, meggondolatlan döntés is sajnos.. És ezen van a hangsúly. Vannak akik BABÁT vállalnak és vannak akik CSALÁDOT. Óriási a különbség. A gyerekek érdekében remélem, hogy több esetben stabil családba érkeznek a csöppségek..

2017. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
51%
Ja és szüleim nem szakmunkások. Igen jó fizetésük van és volt is.
2017. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

#14: Köszönöm ezt a szép választ. Egyetértek veled, és ebben az életkorban nem érzem korainak (nem azért, mert idős lennél, vagy ilyesmi! ) Viszont tényleg volt már időd dolgozni, volt időd magadra, "kiélhetted magad". Igazából régebben én is erre az életkorra tervezgettem, hogy 22 évesen kijárom a sulit, 3-4 évet dolgozok, de egyetemváltás miatt kicsit megcsúsztam, és úgy gondolom most ez a legfontosabb számomra. A kisfiadhoz pedig gratulálok! :)


# 15: Akik 40 évesen szülnek, valószínűleg vagy azért, mert nem jött össze a terhesség számukra (ismerek médiaszemélyiségeket, akik valóban sikertelen próbálkozások miatt szültek ennyi évesen), vagy pedig azért, mert a karrierjükre koncentráltak. Nem kell őket sem lenézni. Sőt, ismerek olyan személyt is, aki azt mondta, neki nem az a nagy vágya, hogy legyen egy gyermeke. Ő szeretne csak magával/párjával és a környezetével foglalkozni, utazgatni, karriert építeni, az ő szavaival élve "nem folyamatos gondokat és felelősségeket". Ha ő így gondolja, valószínűleg neki tényleg nem való gyerek. 4 hónapos kapcsolatból is lehet gyerek. Keresztanyámék 16 éves koruk óta vannak együtt. Nyilván nem törvényszerű, hogy befuccsol egy kapcsolat, csak sajnos az esetek többségében ezt hallani.

2017. márc. 23. 23:49
 16/59 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 11-es, 23 évesen mentem férjhez 2 évi együttélés után, 24 évesen szültem az első gyermekünket. Egyetemet végeztem (nem büfészakot), ahogy a férjem is, ott ismerkedtünk meg. Kicsi lakásban kezdtünk, amihez valóban a szüleink és részben örökség útján jutottunk, a házunkat már saját erőből építettük. Mindkettőnk családjában természetes, hogy a szülők segítenek a gyerekeknek az önálló élet kezdésében, magunk is így teszünk a sajátjainkkal, lakáskasszát pl. mindegyiknek fizetünk egyéb megtakarításaink mellett. Sem célnélküliség, sem "véletlen bepottyanás" nem kellett a családalapításhoz, menedzserként dolgozom az egyik legsikeresebb nemzetközi cégnél, vallásos sem vagyok.:-) Vedd le a szemellenzőt, nemcsak az létezik, amit a saját kis behatárolt környezetedben látsz.:-)
2017. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
73%

"#8: Köszönöm a hasznos választ, kicsit rávilágítottál, hogy a korai gyerekvállalás még hasznos is lehet.:) "


Korai a gyerekvállalás 15-16 évesen. 22 éves, szellemileg is felnőtt nő esetében nem az.:-)

2017. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak kivételek, de valóban az a gyakoribb, hogy a szülők segítenek. Látod, nálatok is így történt. Megismerkedtem egy külföldi lánnyal, aki azt mondta, náluk az a szokás, hogy 18 évesen kiköltözik a gyerek a családi házból, és önerőből felépíti az életét. Ha tanul, ha dolgozik, 18 évesen akkor is mennie kell. Ebben az esetben jobban elhiszem, hogy huszonévesen már teljesen önálló tud lenni.
2017. márc. 23. 23:59
 19/59 anonim ***** válasza:
36%

# 2

Ne legyünk már nevetségesek.

Nem azért nem szül mindenki 20 évesen,mert kiéli magát,hanem mert egyetemre kell járni,szaktól függően 3-10 év,ott teljesíteni kell,aztán gyakorlatszerzés,legalább 1-5 év,és még mindig a minimumon vagy,nem biztos az állásod és nincs házad,kocsid.

Aki tudatosan éli az életét és nem elégszik meg a minimummal az legalább 30 éves koráig vár.

2017. márc. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
50%

11, 20 évesen szültem. A férjem nem gazdag, pénzes pasi, hanem egy 25 éves asztalos (alkalmazott) volt akkor.

A szüleim egyszerű, dolgozó emberek.

Nem csúszott be, egy évvel az esküvő után született.

Nem menekültem sehonnan és semmiből.

18 évesen volt szakmám és munkám is, de nem tudtam, van- e értelme a diplomának a szakmámban, ezért nem mentem továbbtanulni (jó döntés volt).egyéb bajod?

2017. márc. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!