Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én környezetemben...

Csak az én környezetemben vállal gyereket minden huszonéves vagy ez az új "divat"?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenki terhes lesz körülöttem. Osztálytársaim, évfolyamtársaim, 1 évvel alattam-felettem járók. 22 éves vagyok, és azt gondolom nem vagyunk még érettek erre. Valamint rendben, szép dolog ez az ember életében, de 22 évesen? Komolyan erre vágynak az emberek ennyi idősen? Ez csak valami véletlen folytán pont körülöttem történik, vagy visszamegyünk 100 éveket az időben, és azt a trendet követjük újra? Kezdem lassan azt érezni, hogy kiöregszem, mivel én 30 év alatt még nem szeretnék szülni. Arról nem is beszélve, hogy a lánykérés már 20 évesen megtörtént ezeknél az embereknél, sőt, egyre több ismerősömnél is.
2017. márc. 23. 22:14
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, 25 éve vagyok házas... (20. Vaszoló voltam). Ennyit arról, hogy a fiatalon házasodók válnak. A fiatalon h@zasodók közt kevesebb a válás egyébként (nem tudom az okát, talán ők kevesebb rigolyával jönnek, nincs annyi súrlódás emiatt, mint 10-20 évvel idősebbeknél)
2017. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
88%

van aki alkalmatlan házasságra, gyerekre 20 évesen, valaki alkalmas, vki 40 évesen se érett rá.


mindig megy ez a aki 20évesen szül az lótúrót se csinál vs. aki 30 felett szül egy karrierista ribizli.

van aki igen semmit sem csinál és szül, de lehet az illető 30 felett is, meg lehet olyan aki inkább karriert választja és csak a társadalom nyomása miatt (v párja miatt) szül

2017. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
24%

Két példát mondok a közvetlen környezetemből, de ennél még sokkal többet tudnék. Sajnos én ezek miatt az emberek miatt tartom negatívnak a korai gyerekvállalást, és szerintem nagyon ritka az az ember, aki tényleg tudatosan a korai gyerekvállalásra készül és megvan hozzá minden feltétele. A mai helyzeteket ismerve, erre vajmi kevés reális esély van, szülői segítség nélkül (vagy ha a pár egyik fele idősebb és biztosabb egzisztenciával rendelkezik).

Szóval a környezetemben 2 lány van, mindkettő volt általános iskolai osztálytársam volt. 23 évesek vagyunk.

Az egyik lány 18 évesen teherbe esett az akkori pasijától, akivel akkor pár hónapja voltak együtt. Nem merte elmondani, hogy terhes lett, így lecsúszott arról, hogy bármilyen közbeavatkozás lehetséges legyen. Ismerem a szüleit, valószínűleg nem örültek ennek egyáltalán.

Az érettségit csak sokkal később rakta le, persze a pasassal a gyerek születése után pár hónappal szétmentek.

Természetesen a szülők nyakán él, dolgozni csak pár hónapot dolgozott, valami gyárban.

Utána voltak pasijai, pár hónapig, majd másfél éve ősszel összejött egy pasival (októberben), márciusban terhes lett, tehát még fél éve sem voltak együtt. Májusban gyorsan eljegyzés. Senki ne mondja nekem, hogy ez nem becsúszott baba, úgy mint az előző.

Arra a pár hónapra nem is tudom mennyi gyest vagy gyedet kap, ha kap egyáltalán valamit. Az új gyereknek az apja meg valami gyári munkás. Szép jövőkép.


A másik ismerősöm szépen elindult az életben, fősulira járt, de elkezdett elzülleni, volt egy biztos kapcsolata, a srác jobban imádta mindennél, eljegyzés, aztán a csajnak bekattant valami, elkezdett bulizgatni, drogozni, a srácot is kidobta.

Most összejött valami sutyerákkal, nálunk is fél évre jött a gyerek, szülőknél laknak, a srác ott is valami gyártósori munkás.

2017. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
85%
Hagyjuk már ezt, utolsó. Hány példát hozzak neked arra, amikor nők addig halogatták a családalapítást, amíg már késő lett, nem találtak hozzá partnert? Vagy találtak, nős, családos férfi személyében, és születésétől egyedül nevelgetik a gyereket? Vagy olyat, aki tervezetten közel 40 évesen szült, és az óvodás gyerek mellett egy besavanyodott, rosszindulatú, irigy boszorka lett, mert nehezen áll át arra, hogy immár némi kötöttség van az életében? Mindegyik példára van több személyes ismerősöm, ettől függetlenül nem gondolom, hogy ez az általános a későn szülők esetében.
2017. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
páromat negyven felett szülte az anyja, és nem igaz rá, amit az utolsó írt, viszonyuk jó (jobb mint azzal a gyerekével, akit 20as éveibe szül), fiatalos a mai napig, nem savanyodott be stb.
2017. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
39%
De pont ez az, hogy ezeknél az embereknél teljesen megborult a sorrend és tudom, hogy nem álltak rá készen :D
2017. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Nyilván van mindenféle vélemény. Írtátok, hogy miért kell gyerekvállalás helyett rögtön továbbtanulni. Egyrészt én úgy gondolom, hogyha gimi után rögtön belekezd valaki egy egyetembe, sokkal könnyebben tudja venni az akadályokat. 30 évesen már nagyon nehezen veszi rá magát az ember, hogy elkezdjen újra tanulni. Nekünk azt javasolták, hogy ne passziváltassuk magunkat az egyetemen ha nem muszáj, mert teljesen ki fogunk zökkenni. Nem tudom mennyi igazság van benne.


Abban pedig egyetértek, hogy azért minél idősebb az ember, annál nehezebben viseli a gyereket. Van ismerősöm, akinél laktunk pár napot, és látszott rajta, hogy tiszta izgága, nem bírja ezt a terhet, a gyereket is nevelni meg vendégeket is fogadni. Sok volt már neki, leülni a gyerekkel tanulni, elvinni szakkörökre, közben otthon és a munkahelyen is helytállni..


Az meg hogy valaki a szülők pénzéből él meg, pláne nem jó megoldás. Minél idősebb lesz a gyerek annál több mindenre lesz szüksége. Akinek nincs megtakarítása, az miből fogja ellátni, ruháztatni, iskoláztatni? Nem élhet egész életében a szülők fizetéséből, meg az ő családi házukban, hiába régebben ez volt a szokás.


Arra lennék egyébként még kíváncsi, hogy aki 20-22 évesen szült, hogy fogadták a szülők? Örültek? Felelőtlenségnek tartották?

2017. márc. 24. 14:17
 48/59 anonim ***** válasza:
24 évesen szültem az elsőt (ahogy korábban írtam), akkor végeztem az egyetemen. Tudták a szülők, hogyan tervezünk, és nagyon örültek, az én szüleimnél ráadásul első unoka volt.:-)
2017. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
63%

21-es vagyok.

Örültek. Talán még nálunk is jobban. 😀 Miért ne örültek volna? A férjemmel együtt éltünk már 3 éve, saját labunkon álltunk, volt bőven megtakarításunk. A kapcsolatunk harmonikus volt, soha nem hívtam őket sírva, hogy baj lenne, nem panaszkodtam, mert nem volt miért. Férjemnek stabil munkahelye volt, nekem is megvolt a diplomám (évfolyam első voltam, kitüntetéssel végeztem, Az Év Hallgatója díjat megkaptam penzjutalommal és minden egyebbel). Volt stabil munkahelyem, ahová nagyon vártak vissza.

2017. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

22éves vagyok férjem 25. Lakás, autó biztos munkahely megvan.

Most várjuk a picinket. 6éve vagyunk együtt.


Alap, h örültek. Várják már nagyon. Amikor esküvönk volt (saját zsebből volt) mindenki azt hitte, h becsúszott a gyerek és azért házasodunk. Ezen felháborottam. Na az első házassági évfordulonkon aki csodálkozott, h hol a hasam meg a gyerek majdhogynem megfejeltem.a férjemtől megse merték kérdezni háhá..:D A közeli barátok család tudták, h még nem akarunk gyereket.


Úgy mellékesen megsúgom kedves kérdező, h van olyan munkatársam jóval idősebb tanultabb aki fellett véve és azt se tudta, h hogy köpik vagy nyelik amit kell csinálni, hát teljesen el volt veszve. Szégyen szemre én mutattam meg mindent neki holott engem a második munkanapon már a mélyvízbe dobtak (18évesen!) és láss csodát tudtam "úszni".

Szóval nem attól függ, h mennyire tanult az ember..ha valaki talpraesett akkor talpraesett ezt nem lehet tanulni.

Az élethez nem elég a tanultság.


Amúgy mindenkinek szíve joga eldönteni mikor szül, de azokat én is elitélem akik más nyakára szülnek.

2017. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!