Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám el van szálva magától...

Az anyám el van szálva magától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
40 éves lesz másfél hét múlva és apámmal elutazik a Seychelles-szigetekre. Bevallom hogy irigy vagyok viszont jogtalanul is utazik el ugyanis elfelejti azt hogy miatta nem mentünk már évek óta nyaralni. Ugyanis 4 évig apám egyedül dolgozott külföldön (majd mi is költöztünk 2 és fél éve)ezért anyám elképeztö módon féltékeny lett. Hetente veszekednek a mai napig. És anyám miatt már régóta nem járunk nyaralni. Erre most elutazik és teljesen el van szállva magától. Hozzáteszem a születésnapom is rá megy erre. És még fokozza a dolgot. Most kitalálta hogy 40 évesen mesterkézésre akar menni. Az elmúlt 8 évben nem kaptam szeretetet anyámtól. ápolónöként dolgozott napi 12 órában, hol nappal hol éjszaka. A mai napig hiányzik az anyai szeretet, pedig most kevesebbet dolgozik de már annyira megszokta hogy nem foglalkozik velem és a testvéreimmel hogy ösztönösen magával foglalkozik. Emellé már tervezgeti hogy hova fog utazni legközelebb persze nélkülünk. Persze megértem, élje az életét, érje el az álmait, de mellette gondoljon már arra hogy mekkora sérelmet okoz az önzöségével. Ha apámmal joban vannak akkor az agya rózsaszín felhövel van körülvéve és ilyenkor csak apámmal akar lenni, de az a baj hogy ez van akkor is amikor veszekednek mert akkor pedig soha nincs kedve a gyerekeivel foglakkozni. Tesóme´k is a számítógépes életbe menekülnek, de nekem ez nem megy. Ti képesek lennétek elfogadni hogy egy anya így viselkedjen ?

2016. márc. 9. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Megértem őt,komolyan.

40 évesen,3 gyerekkel,egy férjel,akit 4 évig nélkülözni kellett...sajna a fiatalsága ugrott miattatok. Bár ez alapvetően az ő hibája,mert minek ment bele.


Sok ilyen nőt ismerek. Sok ilyen nőm volt.


25/F

2016. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Te tényleg nem unod még, mert már többször írtál ki kérdést, tudom mert akkor is azért panaszkodtál, hogy a szülinapod el van cseszve mert anyád a szigetre utazik de csak apáddal.

Végül is mi a gond? Éveken át 12 órázott, hogy téged felneveljen, hogy tanulhass, hogy ne az utcán vagy hajléktalan szálláson élj. 40 évesen miért ne utazgasson a férjével együtt kettesben? Miért ne menjen tanfolyamra? Azért mert valaki 40 éves már nem csinálhat semmit? Tessék felnőttként viselkedni, és felfogni, hogy nem minden körülöttetek forog. Nem vagytok már 5 évesek..

2016. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


A többit nem keresem vissza, minimum a harmadik kérdesed ugyanabban a témában. Éretlen vagy, önző, anyád meg nagyon jól teszi, hogy nem kizárólag a kamasz gyerekei körül forgolódik, hanem ÉL is egy kicsit.

2016. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én 43 anyám is teljesen el volt szállva tavaly amikor Thaiföldre mentek nyaralni. Indulás előtt 1 hónapja csak az utazásról tudott beszélni, annyira lelkesen készült rá.

De veled ellentétben én örültem neki, mert anyám annyit dolgozott/dolgozik éveken át, és annyira vágyott már egy csodás nyaralásra, hogy még én is beszálltam anyagilag a nyaralásuk összegébe. Végül is már nem velem kell nyaralni menni, én sem vittem őket amikor én megyek a barátnőmmel.

2016. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Én büszke lennék az anyámra a helyedben, hogy 40 éves fejjel még képezni akarja magát, nem a dél-amerikai idióta sorozatokkal és receptes oldalakkal tölti a szabadidejét. Te meg 17 évesen (ha jól emlékszem eddigi kérdéseidből) menj a barátnőiddel bulizni, szedjél fel egy srácot végre, mert 70 éves aggszüzekben több vitalitás és életöröm van, mint benned. Ja és mellesleg tanulj, mert ha anyád képzettebb lesz, mint te, a végén még elvisz a sárgaság.
2016. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

napi 12 oraban mosta a sz@rt ertetek es gurizett nektek ha ez nem szeretet akkor nem tudom.

Tudod 40evessen lehetne kiegett rideg alkoholista no is

Legy buszke hogy tanulni akar es tamogasd ot

Es orulj hogy nyaralni megy

szulinapod meg jovore is elsz ill megunepelheted egyedul is


Ezek a kamaszok komolyan ennyire onzoek??

2016. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

" Most kitalálta hogy 40 évesen mesterkézésre akar menni"


Ez felháborító! Hogy gondolta ezt?


17 évesen lehetnél kicsit érettebb.

2016. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan, nem szégyelled magad, hogy így beszélsz az édesanyádról, aki nyilván nem jókedvében gürizett napi 12 órákat nehéz munkában, ápolónőként, hanem azért, hogy legyen kaja a pofádban?

Sajnálod tőle, hogy végre elmehet továbbtanulni, és élhet egy kicsit, mert eddig nem tehette meg, mivel a büdös, önző, hálátlan kölkeit nevelte? Köztük téged is. Te bezzeg semmiért sem akarsz egy szalmaszálat keresztbe tenni, csak elvárod, hogy nyalják ki a segged, és forogjon körülötted a világ! 17 éves nagy ló vagy, húzzál el dolgozni, a pénzből meg mehetsz majd szórakozni. Mert ha jól sejtem, annyira nem rossz fej az anyád, hogy elszedje a pénzed, amiért megdolgoztál.


Amúgy igen, képesek lennénk. Vagyunk annyira intelligensek, hogy belássuk, a szüleink mennyi áldozatot hoztak értünk, és ne követelőzzünk tovább, hanem támogassuk őket a céljaik megvalósításában. Mert lefogadom, ha kinyitnád a picsogódat, hogy anyuci-apuci egyetemre akarok járni, kell egy új ruha, vagy egy könyv, akkor ők sem hajtanak el a búsba, hogy el vagy szállva magadtól.

2016. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Hogy lehet ennyit rinyálni? Hány éves vagy?
2016. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
jó ember 17 évesen már saját életedet kéne élned nem anyuci szoknyáján ülni és várni a csodát....
2016. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!