Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérféltékenység?! Nem...

Testvérféltékenység?! Nem tudom, hogy kezeljem.

Figyelt kérdés
A fiam 3 éves és 8 hónapos, a lányom 16 hós. Teljesen tanácstalan vagyok a fiamat illetően. Sosem volt egy nyugodt típus, de mióta megszületett a húga, egyre kezelhetetlenebb. Mindig a középpontban akar lenni, lökdösi a húgát, üti, nem engedi mászni. Ha kérem, hogy ne csinálja, a képembe röhög. Milliószor kell kérni mindent. Próbálok vele türelmes lenni, megölelni, kérni még egyszer, de semmi hatása. Nem vagyok rá büszke, de néha elfogy a türelmem. Akkor kiabálok vele. Próbáltam azt is, hogy a kezére csapok, de én vagyok rosszul utána. Ő meg ugyanúgy csinálja. A férjem szerint nem szabad rá hagyni mindent, mert akkor átveszi az irányítást. Tudom, hogy szereti a húgát, mert reggel az az első, hogy keresi. Amíg nincs itthon a férjem, és én főzök, ők addig szépen eljátszanak mellettem, de amint hazajön a férjem, mindent elkövet, hogy ő legyen a középpontban. Tudom, hogy féltékeny szegénykém. Mégis, hogy kezeljem ezt, hogy ne szaladjon el vele a ló, de ne is sérüljön. Vagy ez normális, és majd elmúlik? Köszi, ha válaszoltok!
2017. márc. 26. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld el a következő szitut:

A férjed hazavisz egy fiatal lányt, és közli, hogy "szívem, mától ő is itt fog lakni, őt is ugyanúgy szeretem, mint téged, mindazt megkapja, amit te. Legyen az tárgy, vagy érzés, vagy testiség. De ne aggódj, téged ugyanúgy szeretlek, mint eddig."


Mit érezném? Na kérlek, a kissrác ugyanezt éli át...

Valahogy azt kellene elérni nála, hogy elhiggye, nem kell így harcolnia az apja figyelméért.

2017. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha kifejezetten akkor van ez, amikor férjed is itthon van, akkor szerintem nem Neked kéne kezelni ezt, hanem Neki. Legyen heti rendszerességgel olyan, hogy mikor hazaér, kettesben elmennek valahova, amíg Te otthon maradsz a picivel. De ha nem javul a helyzet, akkor gyerekpszichológus segítségét is lehet kérni. Mi is a nagylányunkat végül elvittük pár alkalommal pszichológushoz, és pár foglalkozás után látványosan javult a kapcsolata a húgával.
2017. márc. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez teljesen normalis. Nálunk hasonló helyzet van. Csak a nagy az lány a kicsi fiú. A lány állandoan veri a kicsit hol igy hol úgy. Ha apa hazajön akkor a lánynak megszűnik a világ és apa az isten! Annyi a különbség hogy a férjem raszól a lányra ha bántja a kicsit ok nélkül. Vagy a ferjem is úgy kezeli a lanyt ha rosszat tesz. Ebben tenyleg a férjednek kéne lépnie, mert ő olyan letojom stilusban adja elő. A masik dolog miért csak szóban van nagy szája a ferjednek? Ő nem szülő vagy csak kiadja az okosat es te old meg!
2017. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Az tipikus, hogy mikor a kicsi elindul és elkezdi pakolászni a nagyobb dolgait, akkor jön elő újra vagy akár először a testvérféltékenység.

De lehet, hogy a férjedre is féltékeny. Nálunk két kisfiú van, és ebben a korban voltak a leginkább "szerelmesek" belém és kakasok egymással, míg apát bizony lökdösték el, pedig ha csak vele voltak, teljesen jól kijöttek, ahogy velem is, és egymást is szeretik. Lehet, hogy valamilyen szinten nálatok ez is ott van a mélyben, és ez is a kisebbiken csattan. (Mint a klasszikus példa szerint, amikor a férj a munkahelye miatt otthon veszekszik, aztán emiatt az asszony türelmetlen a gyerekekkel, a gyerek meg végül meghúzza a macska farkát.)

Szóval szerintem életkori, de ugyanakkor nem szabad engedni, hogy bántsa a húgát. Már csak azért sem, mert simán életveszélyes. Rá kell szólni újra és újra. Oda is kell menni, arrébb rakni, aztán kérjen csak bocsánatot a kicsitől, és semmi baja nem lesz szerintem, ha látja, hogy most őszintén mérges vagy és tán még büntetést is kap (pl. elrakod vagy visszaadod huginak, amin összevesztek). Előre ne vetítsd rá a sajnálatod, az ölelgetés maradjon a szomorúság vigasztalása vagy a dicséret eszköze, ha megértette. Merthogy azt is észre kell venni, ha éppen jó, azaz nem csinál semmi rosszat (a "de jól elvannak"-nak ne az legyen mindig a "jutalma", hogy te végre csinálhatod a dolgod, mert akkor persze, hogy utána rosszalkodással kell felhívni újra a figyelmedet).

Legyen a nagyobbnak egy külön helye, ahol a saját titkos kincseit tarthatja és ahol a húga nem pakolászhat.

Aztán mutassátok ki előtte is, hogy apa-anya szereti egymást (pl. puszi, ölelés, kimenni egymás elé, ha megy vagy érkezik..).

A másik meg, hogy mindkettőtökkel kellene olyan idő egy héten, amikor csak a nagyobbal foglalkoztok. Apa csináljon vele valami fiús programot (pl. foci, szerelés), amit csak apával lehet, mert a féltékenység ellenszere, és a következő életkori lépés a példaképpé válás kéne legyen. Te meg azért, hogy érezze, hogy csak ő külön önmagáért is érdekel, meglegyen a saját anya-adagja.

2017. márc. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon köszönöm a válaszokat!! Nagyon hasznosak voltak. Az éjszakát végig beszélgettük a férjemmel, és mi is arra jutottunk, hogy egy héten egyszer ő, egyszer én viszem el külön programra. Lehet, hogy félreérthető voltam, a férjem 100%-osan kiveszi a részét a gyereknevelésből. Csak ő sokkal keményebben fogná a fiúnkat, így ebben nem értünk egyet. Mikor hazajön akkor mindketten futnak elé, aztán ha a fiunk ellöki a húgát, ő kiabál vele, és elküldi, pedig ezzel pont az ellenkezőjét éri el, szerintem. Köszi mégegyszer a válaszokat!!!
2017. márc. 27. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!