Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi 200 000Ft-ból mennyire...

Havi 200 000Ft-ból mennyire lehet kijönni egy kisbabával?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretnénk már kisbabát, rajta is vagyunk az ügyön de eddig még semmi. Szerencsére nincs autó/lakáshitelünk, minden a sajátunk. Van másfajta hitelünk egyéb okok végett, de egy havi 40 ezres most ősszel vagy legkésőbb télen fog letelni. A többi is 3-4 éven belül letelik, azok nem is annyira nagy összegek. A párom fizetése minimum 150 000 de van amikor kicsit több de a környéken ettől jobb sajnos nem nagyon van ha azt akarjuk, hogy minden nap itthon aludjon és legyen egy kis szabadideje. Az én fizetésem csak 60 000 és nincs is egy évem bedolgozva. Nem vagyok tisztában ezzel a részével de ha jól tudom nekem csak gyes és családi járna, ami ~40 000 körül van összesen. Legalábbis tavaly így olvastam. Még annyi, hogy általában minden hónapban van 10-20 ezer forint plusz bevételünk. Tehát ha ez így van, akkor nagyjából 200 000 forintunk lenne havonta vagy egy kicsivel több. A házunk lakható, be van rendezve normálisan, végülis semmit nem kell beszereznünk csak gyerekholmit. Ti, mint tapasztaltabb emberek mit gondoltok, ki lehet jönni ennyiből?
2017. ápr. 3. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik soknak. Rezsi mennyi? A hitel ami ősztől fennmarad mennyi?

Ha határozatlan idejű szerződésed van, nem vagy próbaidős sem, akkor a terhesség alatt ledolgozott idő is számít de táppénzen csak annyit lehetsz, amennyit dolgoztál. Ha jogosult is lennél csed/gyedre, túl nagy összeg nem lenne az sem.

Gyes és csp a pici születése után jár csak, valahogy elő kell teremteni a gyerekholmikat is, az is pénz. Nekem elég soknak tűnik a hitel, szerintem ami marad, az kevés. De mivel azt nem írtad mennyi marad tisztán miután mindent kifizettetek, csak találgatni lehet. De én a helyetekben addig mindenképpen várnék, amíg le nem megy az a 40 ezer, az ennyi bevételhez képest nagyon sok. Előre nem lehet tudni minden rendben lesz-e, nem-e kell eljönni táppénzre.

2017. ápr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Az úgy jó. Nem kell mindent ujonnan venni a babának gondolok itt pl a ruhakra. Azok nagyon drágák, amin lehet spórolni a gyereknek az a ruha. Ha véletlen tápszeres lesz akkor az elég sok habi szinten. Szóval szerintem kényelmesen igy 1 gyerekkel ellehet lenni. Mar 2 gyerekkel nem bizti elég lenne kényelmesen. Nálunk 400e ft van havonta de van hitel meg autó és még van bőven mire költeni a háznál ráadásul kell majd egy másik kocsi es igy kijövünk 5en. Bár én nemcsak gyest kapok meh családit de szerintem 3 embernek elég.

Mondom a ruhákon lehet óriásit spórolni.

2017. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek szűkösen belefér, de várnék, míg több ledolgozott időm van, vagy keresnék jobban fizető munkát a helyedben.
2017. ápr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szűkösen elég.amit te kapsz az a 23000(nyugdíjminimum)családi pótlék.családi adókedvezmény igénylése majd a párodnak.

A tápszer nekünk havonta kb 10000forint(7hetes baba) és ez több lenne ha nem lenne olcsóbb recepttel.

Van még az egyszeri anyasági. Holmikat lehet használtan olcsón venni ;) mi mindent kaptunk ezzel rengeteget spóroltunk! Nyitott szemmel kell járni :) sok sikert!

2017. ápr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Simán. Éljen a jelenlegi magyar gyed, a párod a kicsi fél éves korától el tud menni gyedre és mellette dolgozni is szabad.

Tehát ha te valami miatt nem leszel jogosult csedre és gyedre, akkor utóbbit a párod tudja majd igényelni, ha bejelentett a munkája.

Plusz a tíz ezer családi kedvezmény, plusz a családi pótlék. Ha fél évig legrosszabb esetben csak gyest kapsz, ez akkor is 47ezer, meg az egyszeri anyasági, ami 64ezer. Hitelek nélkül ennyiből vígan el lehet lenni.

2017. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igényektől függően meg lehet oldani, de szerintem eléggé kicentizve és ezért a nagy kérdés, hogy van-e vészhelyzet (munkanélküliség, hosszabb betegség, nagyobb kiadás) esetére valami tartalék, terv vagy legalább támogató rokonság. Egy baba még nem kerül sokba, ha minden jól alakul, "sztk" szülsz, tudod szoptatni, egészséges és nem a legmárkásabb babacuccokra vágysz, viszont nagyon hamar felnő, és hosszabb az az időszak, amikor már annyiba kerül, mit egy felnőtt (sőt) és az ember úgy szeretné, ha sok lehetősége lenne... Legyen valami tervetek arra, hogy "piacképességben" addigra hová fejlődtök mellette.
2017. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
Arra is gondolj, hogy nem biztos, hogy minden úgy alakul, ahogy tervezed. Én terhesen kb 200 000-et elköltöttem mindenféle gyógyszerre, mert vészes hányásom volt. Marokkal szedtem a Daedalont és a Renniet, nem olcsók azok se. Utána a fiam megszületett, mindenféle cseppeket kellett venni neki, amíg ki nem derült, hogy laktóz érzékeny. Az ő gyógyszereire is az alatt az 5 hét alatt, amíg kiderült, hogy laktóz érzékeny, vagy 100 000 elment. Utána meg a laktózmentes tápszert vehetjük most, az elején naponta elment egy doboz. 1500 ft/dobozzal számolj. Ezen kívül 300 000-et költöttem a babacuccokra, még úgy is hogy szinte mindent használtan vettem. Ezt gondold át szerintem még. Inkább várjátok meg, amikor már nem lesz hiteletek.
2017. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hány évesek vagytok, van- e megtakarításotok, mennyit tudtok most félretenni havonta.

5,5 hónapos a kislányom, 2 hónapos koráig alig került pénzbe, aztán a középsőtől elkapta a bárányhimlőt. Könnyen átvészelte, de azóta minden nyavalyát elkap. Az utóbbi 3 hónapban havi 30-40ezer Ft-ot hagytam a gyógyszertárban csak rá. Ezt kifutná a tartalékotok? Pedig ő anyatejes, a hozzátáplálást sem kezdtük még el, és ruhái is bőven vannak.

Nem írtad, merre laksz, mi Békés megyében egy kisvárosban, itt nincsenek jó turkálók, így a ruháit legtöbbször újonnan veszem. Egy méretváltásnál a ruha 20-40ezer, és ez eddig 3x volt (49cm volt, így 50-essel kezdett). Ő nem volt hasfájós, a babaprogramjaink ingyenesek, játék maradt tesóktól. Nem kellett babakocsit, babaülést, ágyat, pelenkázót vennünk, mert volt.

A dokim havonta 8000 Ft volt, ha többször kellett mennem, a kórházba hívott, az ingyenes volt (vagyis csak az utazás- 40 km). Szülésnél csak 40ezret kért, mert már jól ismerjük egymást, mindhárom gyerekünk nála született.

2017. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%

Még jó, hogy ennek a sok válaszolónak a nagyanyái nem így mérlegeltek, hanem megszülték anyjuk, apjuk.


A laktózérzékenység pedig nem manifesztálódik csecsemő korban. Honnan tudom? A kettes klinika gasztros főorvosától. Múlt héten beszéltem vele pont erről. Úgyhogy csak sok blabla amit ide leírnak.

2017. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

utolsónak üzenném hogy nem mindenki irt baromságot... legalább annyit tegyél.meg ha ilyen okos vagy hogy odairos tisztelet a kivételnek....

2017. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!