Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más kisbabás anyukák is...

Más kisbabás anyukák is éreznek így? Hogyan lehet ebből kijönni?

Figyelt kérdés

7 hónapja szültem. Nem tudok magammal megbarátkozni. Úgy értem, bár soha nem voltam egy önbizalombomba, de azért ha szépen felöltöztem és felraktam egy szolid sminket, máris jobban éreztem magam. Karcsú voltam, feszes ahol kell, hosszú szőke hajam volt. A munkám miatt mindig ápolt és elegáns voltam. Szépnek mondtak az emberek.

Aztán jött a terhesség. Nem mertem szőkíteni a baba miatt, befestettem az eredeti sötét barna színére. Aztán jött a szülés utáni nagyon durva hajhullás, ami még mindig tart, le is vágattam. Híztam 15 kg-t, amiből mostanra már csak 4 maradt, de hiába nem vagyok kövér, már nem vagyok karcsú és feszes, hanem olyan semmilyen.

Ugye a játszóra, nem fogok kosztümöt venni(tán rám se jönnének a régi szűk fazonok a szekrényben), kényelmesen öltözöm.

Rettenetesen rosszul érzem magam a bőrömben. Utálok tükörbe nézni. Van, hogy nézem magam és nem hiszem el, hogy ez én vagyok. Mai napig sokat éjszakázom, nyúzott az arcom, táskás a szemem és egyszerűen megrémít a tükörképem. Csak nézem és úgy érzem, egy másik ember néz vissza rám. Nem tudom pontosan leírni. A lényeg, hogy már gyűlölök emberek közé menni. Lassan a kicsivel is utálok lemenni emiatt. Régi ismerősökkel, kollégákkal kerülöm a kapcsolatot, mert szégyellem magam. Férjem előtt is, a szextől is félek, mert az van bennem, hogy nem ezt a nőt vette el, hanem a karcsú szőke hosszú hajút. Ugyan miért tetszenék neki, hisz én is utálom ahogy kinézek...Más is érzett ilyet szülés után? Elmúlik? Mit tudok tenni, hogy elfogadjam magam?


2016. ápr. 13. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Első körben menj el fodrászhoz, és fesd vissza szőkére, ha ennyire nem tudod elfogadni.

Aztán próbálj meg tornázni! 4 kiló nem a világvége, csak izmosodnod kéne kicsit, a hangulatodnak is jót tenne!

Alváshiányra nekem se ártana ma valami jó tipp, ásíííííít...

2016. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hullott a hajam a szülés után, de attól hogy levágatod nem fog abbamaradni a hajhullás... elhiszem hogy nem találod magad, hisz nem szőke hosszú hajú vagy hanem barna rövid! Növeszd meg és fesd vissza, és megpróbálhatsz mozogni is hogy jobb kedved legyen! Én nem vágattam le a hajam, pedig csomókban hullott! De egy idő után megállt a hajhullás. Ricinus olaj segít rajta! Azzal szerintem nincs gond hogy nem kosztümben jársz, most a kényelmes ruciknak van itt az ideje, de abban is lehet valaki csinos és ízleses!
2016. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de én ezt nem értem. Terhesség alatt is nyugodtan lehet szőkíteni, de ok, nem tudtad, így jártál. De már nem vagy terhes, miért nem csináltatod vissza? Azt se értem, hogy szülés után, csak mert hullik a haj, miért kell rögtön valami ocsmány rövid hajat vágatni egy amúgy szép, hosszú hajú nőnek. Így is hullani fog, csak még szarul is néz ki. Az enyém is hullik, eszembe se jutott levágatni. De erre is van megoldás, növeszd vissza.

Az, hogy nem vagy karcsú és feszes: basszus, ez rajtad múlik, tornázz! Ne mondd, hogy nincs időd, napi fél órát mindenki tud erre szakítani, egy gyerek mellett pláne, max. nem akar. Az enyém extra rossz alvó, mégis megoldom, nem hiszem el, hogy nem lehet.

A kialvatlanság valóban eléggé meg tid látszani, de egy kis korrektor és BB krém felkenése kb. egy perc, máris nem úgy nézel ki, mint a mosott szar.

Szerintem ha már csak elkezdesz valamit tenni magadért, attól is jobb lesz. Bocs, de nekem úgy tűnik, hogy csak siránkozol, de a kisujjadat nem mozdítod azért, hogy jobb legyen. Egyébként igen, éreztem így magam a lányom kb. 4 hónapos korában, főleg mert nem voltam vékony, feszes, mint régen. Elkezdtem tornázni, és rengeteg lement, már újra vékony vagyok, és sokkal feszesebb, és napról napra javul a helyzet. Tegyél magadért, ne a tükröt utáld!

2016. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, régebben mozogtál-e valamit, vagy csak a fiatal testednek köszönhetted a feszességed, de szerintem is érdemes lenne elkezdened sportolni. Akár otthon tornázz, az gyerek mellett is könnyen megoldható, és nem csak a feszességedet adja vissza, hanem a hangulatodat is javítja.

Érdemes abba is belegondolnod, hogy a fiatalkori szép test idővel úgyis megereszkedne imitt-amott, ez nem csupán a szülésnek köszönhető. Sajnos változik a testünk, én ugyan világ életemben sokat mozogtam, de észrevettem, hogy a korral előrehaladva egyre többet kell sportolnom, hogy formában maradjak. Ezt el kell fogadnunk. Ahogy pl. az őszülést is.

Az pedig, hogy nem tudsz aludni, csak időleges állapot.

2016. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne,hogy jól nézel ki most is,csak önbizalomhiányod van és nem tartod magad vonzónak,de ettől függetlenül egy csodálatos nő vagy,aki életet adott egy csodának! Javaslom,változtass életmódot,sportolj (baba mellett csak benti torna vagy szobabicikli),menj fodrászhoz,kozmetikushoz,körmöshöz,dobj fel hétvégén is sminket,csípd ki magad otthon és lassan felfedezed magadban a nőt!

És szerintem beszélgess erről a férjeddel,mert tuti hogy nincs veled majd csak túl kevés önbizalmad lett!

2016. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem derékig érő fekete hajam van/volt (festett). Eszembe nem jutott levágatni, amikor hullani kezdett szülés után, pedig férjem mindig mondta, hogy nem hiszi el, hogy van még hajam, úgy tele van a lakás vele... Ugye a fekete jól látható, ráadásul vastag szálú.


"Karcsú voltam, feszes ahol kell, "


Az most is lehetnél, csak tenni kellene érte. Azéárt egy 7 hónapos gyerek már nem annyira kicsi, hogy ne lehetne napi 2-3 órára magára hagyni valakivel, amíg elmész edzeni, futni, tornázol, vagy bármit teszel az alakodért.


"Ugye a játszóra, nem fogok kosztümöt venni"

Nem is kell kosztümöt, hisz manapság már melegítőből is van olyan divatos, amiben jól néz mi az ember. Ja, és a farmer örök darab, ráadásul univerzális, így azt is bárhova fel lehet venni.


SZóval azért mert lusta vagy tenni magadért, ne a férjedet büntesd szexmegvonással! Mert ha nem is hidegült el tőled a kinézeted miatt, majd el fog a negatív hozzáállásod miatt...

Sőt, ha a férjed érezteti veled, milyen szexi vagy (már ha hagyod neki), akkor az nagyon jót tesz az önbizalmadnak. Próbáld ki!

2016. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Ja, és a nemalvás: tessék szabadnapjain a féprjeddel megbeszélni, hogy most ő kel a picihez, hogy ki tudd végre aludni magad. Vagy vigye ő el sétálni ebéd után, amikor alszol a nyugiban, csendben pár órát...

Tudod, nem csak egyedül te vagy a szülője annak a kicsinek!

2016. ápr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 4 kiló felesleged van, akkor biztosra veszem, hogy most is karcsú vagy, 4 kg semmi :) Mit szóljon aki 20 kiló plusszal maradt? :)

A hajadat fesd vissza szőkére, sokat fog segíteni! Egyszer én is megbolondultam, levágattam a hosszú szőke hajam kb állig érőre, aztán fe is festettem sötétre. Akkor tetszett eyg ideig, de egy idő után pont azt éreztem, mint te, hogy basszus, ki a fene ez a barna rövidhajú kisegér és hol a szép szőke lány? Szerencsére a hajat lehet festeni és nő is, úgyhogy előbb befestettem, utána szépen meg is nőtt. (Remélem nem fiús-asszonyos rövidre vágattad azért)

Azt a 4 kilót könnyen leadhatod, de szerintem csak téged zavar kb, nem hinném, hogy a férjed észrevesz 4 kilót, az annyira semmi. Vegyél magadnak pár új csini de kényelmes rucit, ha elmész otthonról dobj fel egy BB krémet meg egy kis spirált, egyből jobban fogod érezni magad!

2016. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy csak én tudok változtatni és hogy össze kell kapjam magam. Tornázni 2 hónapja kezdtem, de nem olyan kitartással mint szeretném. Heti 2x30 perc, de ez csak kondiban tart valamennyire, többet kellene, hogy változás is legyen. Diétázni szeretnék majd, de egyelőre napi 5x szopik még a kicsi, így az étrendemben drasztikus változást nem szeretnék, majd annak is eljön az ideje, remélhetőleg.

A hajam állig érőre vágattam. Tudom, hogy nem áll meg tőle a hullás, de sajnos én nagyon durván felkopaszodtam a halántékomon, most már nőnek a baba hajak, de kínosnak éreztem a hosszú hajat, állandóan zsírosnak hatott, mert kevés volt, nem tudtam már hogy fésülni, hogy kinézzen valahogy, felkötni meg nem tudtam, mert akkor látszott hol nincs hajam. Kénytelen voltam levágatni, de nagyon hiányzik :-(

Férjem egyébként nagyon rendes és türelmes, bár mindketten nagyon fáradtak vagyunk, mert a gyerek másfél óránál nem alszik tovább mióta fogzik.

Nagyon vágyom rá, hogy elmenjek valahova, de nem a szülővárosomban élünk. Nincs senki, akire hagyni tudom. Nem hogy lazítani nem tudok elmenni, hanem még orvoshoz, hivatalos ügyet intézni is kénytelen vagyok magammal vinni. Ha nagyobb lesz, majd keresek esetleg valakit, aki egy kis pénzért vigyáz rá egy kicsit, de 7 hónaposan még nem merem másra bízni. Még a férjem se vigyázott rá soha, nem hogy egy idegen.

Azt hiszem, marad a torna itthon és a türelem egyelőre.

2016. ápr. 13. 10:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem itt az ideje, hogy a gyerek apja apa legyen.

7 hónaposan még nem volt az apjával kettesben???

Nem csoda, hogy megőrülsz.

Én már 3 hónapos gyerek mellett éreztem ezt, úgyhogy reggel 6-kor megszoptattam, és kocsival egyedül elmentem a Tescoba bevásárolni. Felüdülés volt. Férjemnek ugye nem sok dolga volt addig, következő etetésre hazaértem. Az a kis kimozdulás is nagyon sokat jelentett akkor.

Anyósom 130 km-re lakik, de volt többször, hogy feljöttek, itt is aludtak, és addig vigyáztak a fiunkra.

10 hónapos volt a fiam, amikor elkezdtem egy OKJ tanfolyamot, minden 2. szombaton reggel 8- délután 4-5-ig vagy a férjem, vagy anyósom volt vele(igaz, én csak 4 hónapig szoptattam)

2016. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!