Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havi 200 000Ft-ból mennyire...

Havi 200 000Ft-ból mennyire lehet kijönni egy kisbabával?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon szeretnénk már kisbabát, rajta is vagyunk az ügyön de eddig még semmi. Szerencsére nincs autó/lakáshitelünk, minden a sajátunk. Van másfajta hitelünk egyéb okok végett, de egy havi 40 ezres most ősszel vagy legkésőbb télen fog letelni. A többi is 3-4 éven belül letelik, azok nem is annyira nagy összegek. A párom fizetése minimum 150 000 de van amikor kicsit több de a környéken ettől jobb sajnos nem nagyon van ha azt akarjuk, hogy minden nap itthon aludjon és legyen egy kis szabadideje. Az én fizetésem csak 60 000 és nincs is egy évem bedolgozva. Nem vagyok tisztában ezzel a részével de ha jól tudom nekem csak gyes és családi járna, ami ~40 000 körül van összesen. Legalábbis tavaly így olvastam. Még annyi, hogy általában minden hónapban van 10-20 ezer forint plusz bevételünk. Tehát ha ez így van, akkor nagyjából 200 000 forintunk lenne havonta vagy egy kicsivel több. A házunk lakható, be van rendezve normálisan, végülis semmit nem kell beszereznünk csak gyerekholmit. Ti, mint tapasztaltabb emberek mit gondoltok, ki lehet jönni ennyiből?
2017. ápr. 3. 08:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
9-es, persze, biztosan nem latózérzékeny a fiam, azért vált be nála a laktózmentes tápszer :D Ha nem lenne egy baba se laktózérzékeny, akkor nem gyártanának direkt olyan tápszert. Bocs, ha nem bíztatjuk a kérdezőt, hogy a "semmire" szüljön.
2017. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ên javasolnám h várjatok addig míg a hitel ki nem fut.


Nekünk úgy 200 a bevétel, hogy Gyeden vagyok. Nincs hitel, van egy 20 éves autóbk, de munkába párom és majd én is tömegközlekedéssel járunk. Rezsi max 60 télen, mivel mérthős panel és benne van a mobil és netszámlánk is. A fiam, most 1,5 éves, munkahelyem nem lesz(passzív Gyeden vagyok). Majdnem egy évig anyatejes volt, most tápszeres(mert igényli), igaz nem nagy összeg, havi 3eFt. Mindenünk megvolt a baba születésére, fogadott dokim nem volt, ésszel költekezünk. Viszont nem tudunk félretenni semmit havonta(igaz van félretett pénzünk), nincs semmilyen életbiztosítás...vagy valami màsféle megtakarítás, ami nagyon jó lenne. A gyereknek kevés ruhája, játékja van.Vehetnêk többet, de egyelőre elég neki, én meg nem szeretek feleslegesen költeni. Viszont nagyon fel kéne újítani a ruhatáram és nem tudok elmenni megvenni mindent amit szeretnék(úgy hogy én ésszel költök).

Nem élünk rosszul, de ha ennél kevesebb lenne a bevételünk, azt nagyon megéreznénk. Mivel mindig van váratlan kiadás. Nem kell nagy összegre gondolni, elég egy 20ezres is, de màr annàl sem érzem jól magam.


Nektek meg most 200 a bevétel, ha otthon leszel akkor kevesebb, plusz a hitel. Necces. Nem mondom, hogy lehetetlen, viszont ha a baba tàpszeres lesz, vagy kicsit betegesebb(elég ha asztmagyanús), akkor azért eléggé megérzitek majd.

Persze mehet az apuka Gyedre fél év utàn, úgy hogy dolgozik, ti csak fizetitek a tb-t magad utàn...de ha nincs semmilyen gyerekcuccotok, na meg a hitel....


De ti tudjàtok! Sok sikert! Én csak azért írtam, hogy làsd, mert kb hasonló a szitu nekünk, csak kicsivel jobb, hogy nincs hitel és nekünk màr Gyeddel ennyi a bevétel ill. voltak babacuccok és van spórolt pénz.

2017. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#off: 7-es, miért kell kifizetnetek az 1500-at? Pregomin? Nekünk a gyerekorvos is felírta 90%-os támogatással.


#on: Igen nekünk is hasfájás elleni szerekre nagyon sok pénz elment. Mindent kipróbáltunk és be se vált egyik se. Tejallergiás amúgy, jelenleg másfél éves, persze a rizstejes dolgok se annyiba kerülnek, mint a tehéntejfélék. Plusz gasztron is hagytunk már egy csomó pénzt. De továbbra se írtad kb mennyi marad a kifizetni valók után, a fizetéskiesés-baba körüli dolgok (legyen alap, pelenka, krém, fürdető stb)-hitel ha letelik szóval ezek nagyjából kompenzálják egymást, egy ideig ha minden rendben van és nem kell tápszerezned meg nem kell vigyed sehova a babát pl mozgásfejlesztés, akkor elég lehet. A pluszkiadás meg attól függ, hogy vissza tudtok-e venni még egy kicsit, lenne-e miből kispórolni ha beteg vagy egyéb extra kiadás adódik.

1-es voltam

2017. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez rettenetesen kevés még 2 felnőttnek is. Egy gyerek pedig rengetegbe kerül.
2017. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mennyi megy el pontosan hitelre most?

Mit jelent "azok nem is annyira nagy összegek."

Tudtok most félretenni a hitel mellett? Mert most még te is keresel, de a GYES lényegesen kevesebb lesz majd, viszont egy fővel többen lesztek.

2017. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azt mindenképp megvárnám,hogy te csedet kapj,utána ha letelt a 168.nap a szüléstől,párod átveheti a gyedet,de ilyen fizetésnél az se túl sok,viszont ott az adó meg a családi. Szóval azért el lehet lenni.

Mi nekünk autó hitel van,de azt kifizetjük egy év alatt,most fizetjük az alapot januártól,de párom már gyeden van,és neki azért az is elég sok,így mi hamar kijövünk a hitelből,de mi utána házat veszünk majd,de nekünk most már kettő,lassan három gyerek lesz.


Nekünk albérlet 40 , rezsi telefonszámlákkal 45-50 max.télen,nyáron 35-40. Kocsi 37,laptop 5. Tankolás 40 (amúgy max.20) ,mert párom jár suliba messzebbre. Szóval a fix kiadás 170 ezer. Az ovi sokba nem kerül,táncokkal együtt 6ezer max. A pici nem kerül sokba még,tápszeres ugyan,de a gyerekek kijönnek a családi pótlék 26ezerből bőven,mégha ruhák kellenek is,újonnan pepcobol,dechatlonbol. Pampers pelussal,de 90%os tápszerrel.


Éltem exemmel és a naggyal saját lakásban 170ezerből,hát nem telt még mozira se,pedig a nagxnak nem pampers volt,és semmi baja nem volt. Szóval én azért nem vállalnék olyan bátran kevés bevételre.

Most olyan 250-böl albérlettel hitellel bőven megélünk két gyerekkel. De a baba a kezdetekben azért sokba került,kiságy,babakocsi,sok textilpelus,krémek,hasára cseppek...

2017. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jol ertem, kettonel tobb hiteletek van? Igy biztos nem vagnek bele.
2017. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amig hiteletek van nem is egy hanem több adig semmikép .
2017. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!