Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek elhelyezésnél számít...

Gyermek elhelyezésnél számít egy 6 éves véleménye? (Lent)

Figyelt kérdés

9 év házasság után elvállunk a férjemmel. De van egy 6 éves fiúnk. Az apja szeretné a felügyeleti jogot, és nem enged.. Elköltöztünk a fiammal albérletbe, hétvégente van az apjával amíg döntenek az elhelyezésről.

Nagyon apás, az iskolában is közte az osztályfőnökével az apukájával akar lenni, mindenkinek ezt mondja.

Engem hibáztatt amiért elköltöztünk, ha nem engedek valamit, vagy ha épp nem kap játékot. Az apja mindent megvesz, megenged neki. Mióta a válás szóbajött, heti szintem 20-30ezret költ játékokra, programokra. Nem szeretem ha számítógépezik az apjánál van külön gépe játékokkal. Tegnap 30 ezer forintott töltött fel egy játékra neki. Én ezt nem tudom megadni neki, 342ezer ft a bruttó fizetésem, de fizetem a lakást, a rezsit, az autót.


Jövő héten fognak beszélni vele kedden.


Mindkettőnk dolgozik én kormányhivatalnál, a férjemnek saját vállalkozása van. De anyagilag ő jobban áll, saját magának a főnöke, így ő volt a fiammal itthon ha beteg, heti 3* ő megy érte suli után és viszi edzésre.

Van valami esélyem így? A fiam kézzel lábbal tiltakozik ellenem :(


2017. ápr. 9. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó néven veszik, hogy kvázi meg akarja valaki vásárolni a gyerek szeretetét. Persze, hogy most te vagy a rossz a kisfiad szemében, hiszen te vagy a szigorú, apánál meg mindent szabad. Ha figyelembe is veszik, amit a gyerek mond, ezek nem apa javára billentik a mérleget. Elég sunyi módszerei vannak.
2017. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Kb. 14 éves kortól számít hivatalosan. De egy nem önző anyának egy 6 éves kívánsága is számít. Egy láthatóan apás gyereket szemétség erőszakkal az anyánál tartani. A helyében gyűlölnélek érte. Egyébként miért olyan egyértelmű sok nőnek, hogy a gyerek nála lesz és az apa lesz a hétvegi szülő ? Ilyenkor bezzeg nincs egyenlőségi duma.
2017. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem. De nem is hallgatják meg ennyi idősen
2017. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jafnrétti ***** válasza:
71%
Ha a gyerek az apánál akarna lenni, és az apja el tudja látni, sőt, eddig is ő volt vele sokszor, ha beteg volt, akkor miért ne lehetne vele?
2017. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem
2017. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Janfretti!


Mondjuk azért, mert az apa nem neveli, hanem szórakoztatja. Persze hogy a gyerekeit akár lenni, ahol nincsenek szabályok, ellenben korlátlan ideig játszhat számítógépen és mindent megvesznek neki. De mit választanál, belegebedni a munkába pár forintért, vagy otthon süttetni a hasadat milliókért?

2017. ápr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 jafnrétti ***** válasza:
53%

Mindenkinek mások a nevelési elvei. De nekem itt most úgy jön ez le, hogy a kérdező egyszerűen alapértelmezettnek tartja, hogy a gyerek csak nála lehet, még akkor is, ha a gyerek nem így szeretné.

Igen, az apa lazábban fogja fel a dolgokat, de azért nekem nem az csapódott le, hogy nála egyáltalán nincsenek szabályok.

De mindegy, a bíróság majd eldönti, csak a kisfiút sajnálom, hogy ki van téve ennek a hercehurcának, ahelyett, hogy a szülei figyelembe vennék a véleményét, és felnőtt emberként viselkednének.

2017. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

"Engem hibáztatt amiért elköltöztünk, ha nem engedek valamit, vagy ha épp nem kap játékot. Az apja mindent megvesz, megenged neki. Mióta a válás szóbajött, heti szintem 20-30ezret költ játékokra, programokra. Nem szeretem ha számítógépezik az apjánál van külön gépe játékokkal. Tegnap 30 ezer forintott töltött fel egy játékra neki. Én ezt nem tudom megadni neki, 342ezer ft a bruttó fizetésem, de fizetem a lakást, a rezsit, az autót. "


Szerintem meg teljesen egyértelmű, hogy nincsenek apukanal szabályok. Mindent megvesz, mindent megenged neki. Hol látsz szabályt?

2017. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
Az apanak is ugyanugy a gyereke, mint neked.
2017. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!