Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lesz végre kicsit könnyebb?

Mikor lesz végre kicsit könnyebb?

Figyelt kérdés

A kislányom két hónapos, igény szerint szopik. Ezen nem akarok változtatni.

Nincs sok tejem, így a nap egészét kitölti a szoptatás. Irigylem azokat, akiknek két-három órát alszik a baba. Nekem még aludni is szopizás közben szokott. Most erre rátett a növekedési ugrás, és kicsit elkeseredtem.

Látom, hogy más ráér sütit sütni, tojást festeni, kitakarítani, vagy egyszerűen hajat mosni. És a kisbaba mellett.


Mikor jön el ez az időszak? A hozzátáplálás után? Vagy ha járni kezd? Kinek mikor kezdődött?


Nem azt várom, hogy csendesen ellegyen a sarokban két órát! De mondjuk elvan a közelemben, és nézi ahogy csinálom a dolgom.


A hordozást próbáltam, nem vált be, akkor is állandóan szopizni akar.


Nagyon akarom, hogy anyatejes legyen, de a héten már többször gondoltam rá, hogy tápszert kap. Pedig nincs szükség pótlásra, heti 20 dekát hízik átlagban.


Jó lenne egy kis biztatás, hogy lesz ez jobb is. :(



#trimeszter #én-idő #24órás szolgálat #szalad a ház #nem csak emlő akarok lenni
2017. ápr. 15. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a 4. hónaptól volt könnyebb. Utána a 8. hónap után volt egy kis hullámvölgy, amikor mászni kezdett. Most 18 hónapos, és mèg elég sokat lóg a cicin.

Esetleg cumit nem próbáltad?

Nekünk nem fogadta el.

Én babakocsiban altattam napközben, úgy nem kérte a cicit.

Nálunk sem volt nagy húsvétolás, majd ha nagyobb lesz, rokonokat nem hívtunk, mi meg süti nélkül kibírjuk.

2017. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom. Biztos, hogy kell ennyit szopiznia? Nem csak cumizni használ néha? Nekem pár hét után beállt kb 3 óránként evésre, pedig igény szerint szopizott. Szerintem elsőre ne tápszert próbálj, hanem valahogy ritkítani a szopikat. Nem mindig éhesek a babák, ha sírnak. Próbáld kicsit elterelni a figyelmét, meg próbáld szopi nélküli alvásra rávenni. Szerintem az evést, az alvást és az ébrenlétet igyekezz elkülöníteni. (Az alvás és evés a nehezebb, de legalább ha cicin is alszik el, utána tedd le, ne maradjon ott.)
2017. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is a babakocsis altatás jött be, napközben egyszer ott alszik egy nagyobbat. Olyankor kint van a teraszon, rálátok, addig meg tudok csinálni ezt-azt, mosogatás, pakolászás vagy csak olvasok kicsit.

De délelőtt és délután ő is csak fél órát alszik, cicin. 3,5 hónapos.

2017. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát átérzem a helyzeted. Nekem a nagyobbik fiam volt ennyire rossz alvó. Egyedül nem volt el, aludni csak a kocsiban aludt. Igény szerint szopott, de mivel nyár volt, nem jelentett gondot, ha nem értünk haza szopiidőre. Később olyan 5 hónapos kora környékén óránként kelt éjjel. És nappal kétszer negyven percet aludt. Egy éves korától lett könnyebb. Addig kb semmire sem volt időm. A kisebbik fiam most 9hetes. Már jobb alvó. Szintén igény szerint szopik, ami összesen napi szinten négy óra elfoglaltság. De nekem közben még ott van a nagy. A házban annyit csinálok meg, ami feltétlen muszáj. Mosogatás, főzés, seprés, mosás, rengeteg pakolás és néha a vasalás. Több nem fér bele,ezért a kerthez plusz a takarításhoz segítséget kérek. És nem szégyellem. Én nem vagyok szuperanyu, aki mindezt egyedül megoldja. Nekem ez nem megy, de ezt be is ismerem. Szóval a tanácsom az, hogy ha nem megy, ne félj segítséget kérni, legyen az akár takarítónő, anyukád, párod anyukája, tesó vagy urambocsá a gyerek apja. És még egy utolsó ne hasonlítgasd magad máshoz. Nem mindenki kap eszik-alszik-elvanmagában babát.
2017. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Minden nappal egyre könnyebb lesz! Ha szépen gyarapszik a baba, akkor hagyd a pótlást, nagyon megéri a fáradozás! Tápszerrel sem lesz könnyebb...

Minden gyerek más, minden szülő más. De szerintem aki ilyen pici gyerek mellett olyanokat csinál, amiket leírtál, az vagy iszonyat mázlista (sok teje van, és lusta babája), vagy körülötte pattog az anyós, anya, barátnő, bébiszitter... Meg aztán aki egész nap süt, főz, barkácsol, az nem a gyerekkel foglalkozik. Akkor miért is van otthon?...

Szerintem tojd le a világot, és egy dologgal foglalkozz: a gyerekeddel! A többi dolog vagy megcsinálja magát, vagy ne adj isten megcsinálhatná más helyetted...

Ne feledd: minden nappal egyre könnyebb lesz! :-*

2017. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Segít a férjem, gyakorlatilag ő viszi az egész háztartást. Nem is szól semmit, látja, hogy egész nap a pici rajtam lóg.

Engem viszont borzasztóan bánt. Nem így képzeltem az itthon töltött időt. :(

Nem akarok szuperanyu lenni, aki Instagramra pakolja fel a süti fotókat és napi 6 órát tornázik. Na de egy mosogatás meg egy zuhany csak beleférhetne. :(


Remélem, a hozzátáplálás után könnyebb lesz. :)

2017. ápr. 15. 21:54
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Könnyebb nem lesz, mert minden kornak megvan a nehézsége csak másképp. De ahogy nagyobb lesz hónapról hónapra egyre jobban vissza tudsz térni a megszokott dolgokhoz. Akár egy-egy sütés, főzés, mosogatás vagy amit szeretnél. Én is átéltem ezt az elején amit te, ezt kérdeztem én is és hidd el idővel jobb lesz. Belerázódsz az anyaságba, egyre rutinosabban intézel majd mindent. Hidd el nagyon sok alkalmad lesz még tojást festeni meg sütit sütni , mindennek eljön az ideje. Most annyi a dolgod hogy ott legyél a babádnak, még nagyon picike.
2017. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell mindenáron ha megnyikkan, megetetni. Nem mindig éhes, ki kell tapasztalni, mikor mi a gond.

Nekem nagyon bevállt az a rendszer, hogy evés után ébrenlét, majd alvás, ébredés után evés. Ezzel a körforgással 2,5-3 órát simán kibírt evés nélkül, legtöbbször tudtam, ha sír, mi a baj (persze voltak kivételek). Így nem volt túlevés, hasfájás és mind a kettőnknek rendszer volt az életében. Fél éves koráig kizárólagosan, majd 1 éves koráig hozzátáplálással szoptattam, Ő választotta el magát.

2017. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vannak könnyebb és nehezebb időszakok. Nálunk úgy 3-4 hónapos korában könnyebb volt valameddig, aztán kb 7 hónaposan megint kezdődött egy nehezebb időszak ami tartott 10-11 hónapos koráig, majd mikor elindult is nehezebb volt vele, most 16 hónapos kora óta (3 hónapja) megint könnyebb, majd egyszer amikor beköszönt a dackorszak megint nehéz lesz azt hiszem.. ez biztosan egyéni melyik babával mikor könnyebb meg nehezebb.
2017. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Szia,


Annyira nem a kérdésedre válasz, de leirom nekem milyenek a napjaim. Nekem van egy 9 éves nagyfiam, és itthon vagyok a 27 hónapos kislányommal, és a 6 hónapos kisfiammal. Nekem mindhárom gyerköc tápszeres volt, a kicsi meg még most is az. És íme egy napunk: :-) 6:30 kelek a nagyfiúhoz,índítom iskolába ( a férjem 6ra jár dolgozni) majd 6:30-7:30 között kell a kisebbik fiú, és reggelizik, ha szerencsém van még utánna visszalszunk 8:30 ig amikor is kell a kislányom. Aztán mindenkinek pelenkacsere, mindenkit felöltöztetek, kislányom reggelizik ( rossz evő ráadásul), közben megiszom a kávém, hogy magamhoz térjek ( a 6 hónapos még éjszaka is eszik), majd kimegyünk levegőzni, sétálni. Dél körül bemegyünk a házba ebédelni ( nem fözök, menüt járatok). Gyerekeket megebédeltetem, a kislányom lefektetem aludni, majd attól függően, hogy a kisfiam mennyit aludt délelőtt, is alszik megint. ( ha szerencsém van a két gyerek alvása nagyjából egy időre esik, igy én is alszok/ pihenek. Ébredés után, vasalok gyorsan, vagy mosást berakok, aztán uzsonnáztatok, majd várjuk haza a nagyfiam az iskolából. Délután még kimegyünk levegőzni, a kicsi még estefelé alszik egy fél órát, általában ilyenkor sétálunk beszélgetek a naggyal, itt körül ér haza a férjem. (igy innen egy picit könnyebb már:-) ) összeütök vmi vacsorát, eszünk, majd fürdetés, fektetés. Van mikor nagyon nehéznek érzem a napjaim, máskor szépnek, könnyünek-változó. Elég sokmindenről, le kellett mondanom egy időre (sütés/főzés/sport) de ezt elfogadtam, úgy is változik majd. Ha nagyobbak lesznek, majd jut több idöm másra. Arra viszont figyelek, hogy mindig szépen legyek felőltözve, szép legyen a hajam, magam és persze a férjem miatt is:-) Tudom közhely, de örülni kell annak, hogy a gyerek egészséges, szerető férj van, boldog a család....aztán könnyebb lesz ahogy nőnek a gyerkőcök.

2017. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!