Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátilag gyereket vállalni...

Barátilag gyereket vállalni nagyon morbid dolog?

Figyelt kérdés

Kiskoromban a testvéreimmel nem találkozhattam, mindig is hiányérzetem volt... régóta szeretnék gyereket, de az eddigi barátnőim "30 alatt nem akartak szülni".


Legutóbb a fodrászom (36 éves) elszólta magát, hogy régóta szeretne gyereket, de sosem volt kivel...


Azóta gondolkodom, milyen lenne barátilag összehozni egy gyereket... - Tudom, persze vannak családi értékek, de ahogy így végignézek a mai világban rengeteg huszonéves egyedülálló anyuka van, számomra elképzelhetetlen viszonyban az apával (mindennek elhordják egymást, veszekednek, kerülik egymást, gyerektartásért pereskednek...)

Számomra a spermabankos megoldás is fura, hiszen így egyáltalán nincs apja a gyereknek, akit ha egyszer meg akarna ismerni...


Szerintetek milyen ötlet barátilag gyereket csinálni?


27/F


2017. ápr. 15. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha normálisan meg tudtok egyezni, és tényleg segítesz neki mindenben akkor szerintem nem ledz gáz.
2017. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Persze, nagyon sok rossz van a világban. De te miért éred be a kevésbé rosszal, mint a jóval? Úgy értem ezt, hogy persze annál a gyereknél, akiről beszélsz, biztosan lenne rosszabb sorsú is, de miért a rosszhoz viszonyítasz? Akárhogyan is nézzük, szándékosan nem a lehető legjobbat szánni egy gyereknek önzőség. Mert egy gyereknek nem az a legjobb, ha a szülei "barátok".
2017. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Kockázatos. Mi lesz ha később szerelembe esel egy másik nővel?
2017. ápr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

egyrészt fiatal vagy és még simán találhatsz párt...a nővérem most szült nálad 7 évvel idősebb, a te korodban szigli volt még, most meg házas és rettenetesen boldog.

másrészt az évek óta erős harmóniában együttélő párokat is megviseli egy gyerek érkezése (nem véletlen látsz annyi elvált embert, nagyon nehéz egy gyerekkel). Kétlem hogy a barátságod egy fodrásszal elbírná.

Harmadrészt sosem éltél vele együtt. Az hogy 36 évesen egyedül van még, bennem kétségeket ébreszt hogy ugyan miért nem talált rá még az igazira. kritikus? rendetlen? szórja a pénzt? tesze tosza? stb...oka van annak hogy egyedül...

Negyedszer...a gyereknek már születésétől negatív feszültseg ha vitában él, ha nem bírja el a barátságotok a dolgot, mély sebeket okozhattok neki...egy házasság azért sok év együttélésen alapul (szerintem ahol válnak ott sok esetben max 1-2 év együttélés előzi meg a házasságot, ami kevés hogy megismerd az embert) a mai világban fontos szerintem hogy akivel összekötöd az életed legalább 3-4 évet együtt éljetek. Az embert sokkal több impulzus éri mint 30 évvel ezelőtt, nehezebb együttmaradni (na meg lett volna 50 évvel ezelőtt is válás ha a nők nincsenek a gyerek meg a tűzhely mögé parancsolva)

2017. ápr. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ted fel neki ezt a kérdést,ötletet mit szol hozá.
2017. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megnézted a Barátok babával c. filmet?
2017. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindig is 5 gyereket szerettem volna - így 27 évesen, hogy épp nincs barátnőm, nem a legjobbak az esélyeim, főleg ha valamennyi együttélési időt is számolnánk...


Barátilag gyereket vállalni jól hangzik, de még nem hallottam ilyenről... Nyilván mindketten szinglik vagyunk (így szó sincs megcsalásról), másrészt nem járnánk egymással, így szó sincs olyan érzelmi kötődésről, amibe belezavarna, ha valamelyikünk párt találna.


A gyerekről gondoskodás kb. olyan lenne, mint az elvált szülőknél, akik barátok maradnak (a mai világban sajnos kevés ilyen van - általában szidják egymást, az apa a gyerek felé se néz, és a gyerektartáson vitatkoznak).

A láthatáson, gyerekkel foglalkozáson nyilván nem vesznénk össze, a tartási díjban is szerintem meg lehet állapodni... Igazából azt nem tudom, milyen buktatói, hátrányai lehetnek?

2017. ápr. 16. 09:36
 8/9 anonim ***** válasza:
az, hogy a gyerek kihoz az emberből olyan konfliktusokat, amikre most nem gondolsz...szerintem ha megszületik a gyerek 3 héten belül fogtok összeveszni az azzal kapcsolatos terheken, a nagy barátságnak lőttek, a gyerek meg ott marad egyedül az anyjával
2017. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben rögtön az elején az a legnagyobb nehézség, hogy ehhez mondjuk kb 1-20 alkalommal átlagosan szexelnetek kell. Én mondjuk nem tudtam sose olyannal szexelni akibe nem vagyok szerelmes, és abba belegondolni hogy ezt hónapokon keresztül így kell csinálnotok emiatt, az elég fura.
2020. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!