Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Morbid dolog, hogy a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Morbid dolog, hogy a férjem után a második fiú is az ő nevét kapná?

Figyelt kérdés

Előző házasságából született fiát úgy hívják, mint az apját (jelenlegi férjemet).

Most várjuk a közös gyermekünket, aki szintén fiú. Szeretném a hagyományt megőrizve..., szerettem volna, ha közös kisfiúnk az édesapja nevét viszi tovább. Ha mást nem, viselne 2. keresztnevet is, hogy ne legyen zavaró.

Közel 11 év lesz a korkülönbség köztük.


Nekem is van előző házasságomból egy kisfiam, ő is a saját édesapjának nevét viseli, csupa fiús család vagyunk.


Bánt a dolog, hogy az a fiú gyermek, aki velünk él és mindent megteszek azért, hogy kerek egész teljes családba szülessen és éljen, valami teljesen eltérő nevet kaphat csak.

A férjem elsőszülött fiúcskája nem él velünk, de sajnos nem is jó a kapcsolatunk vele. Szinte nem is jár hozzánk, amikor járt, akkor is többnyire gyűlölködött.

Nem mintha ez számítana, de ha egy férfinak számít, hogy milyen neve van, akkor miért nem lehet tiszta lappal indulni, ha értitek mire gondolok...

Mi a véleményetek?


2010. okt. 9. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Objektív nem igazán tudok lenni, van elég csúnya sztori ezzel kapcsolatban az emlékeimben, én alapjáraton marhaságnak tartom, hogy a gyerekek a szülők nevét viseljék, második családnál meg főleg, te is elváltál, ő is elvált, új család vagytok, szerintem ez a legkevesebb, amit megtehettek, hogy nem hoztok kellemetlen helyzetbe senkit azzal, hogy ugyanazt a nevet kapja, mint a nagyobbik fia, akivel még jóba sem vagytok. Elhiszem, hogy neked ez fontos és bánt, de hidd el nekem, ez a legkevesebb. Én nő vagyok, a nevem Anett, de én soha nem adnám ezt a lányomnak, nem azért, mert nem tetszik, mert nekem tényleg semmi bajom a nevemmel, egyszerűen engem is zavarna, ha ugyanaz lenne a neve. Gondold át még egyszer :)
2010. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a párodat kellene megkerdezni. O mit szol hozza?
2010. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válasszatok másik nevet. Elég hülyén venné ki magát, hogy mindkét fiát ugyanúgy hívják. Nálunk van a családban pont ilyen, és nemigazán tetszik, hülyeségnek tartom. Elég nagy a paletta, annyi szép név van amit adhattok, szerintem ettől nem lesz kevésbé összetartó, boldog család, hogy nem az apja keresztnevét viseli. Ha közösen ez a 2. fiatok lenne, akkor nyílván neki már más nevet adnátok, nem? Akkor nem lenne probléma?

Mondjuk alapból nem pártolom azt, hogy a szülők nevét kapják, régen nagy divat volt, de nekem az kicsit fantáziátlan is, meg olyan nagyképűségnek is tűnik, úgyhogy nálunk pont az apa neve volt az első amit kizártunk, pedig az egyike azoknak amik nagyon tetszettek. Persze ez az én véleményem, de a Te/Ti esetetekben ésszerübb lenne tényleg új nevet keresni.

2010. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Valahol igazatok van, a hagyomány meg szűk konzervatív gondolkodásra utalhat, viszont pld. pont az én volt férjem az, akinek valószínű nem is lesz másik gyereke, koránál fogva sem, igy egyedül a kisfiam tökéletesen viszi egyedül tovább a nevét, hiába nagy a családja. Büszke is rá az apuka. Azt gondolom, hagy örüljön. Ez ellen nincs mit tenni.


Az én szemszögemből pedig csak azért mert egy távolban élő gyermeknek lestopolták apuka nevét korlátok közé lett szorítva ez az "érzés"...

Cinikusan szólva, az előző asszonyka engedélyét kellene még kérnem, mert ilyen buta konzervatív a gondolkodásom?


Persze, ha a közös második gyermekünk lenne, természetes, hogy másik szép nevet kapna. De! Az első apuét.

2010. okt. 9. 14:14
 5/18 anonim ***** válasza:
Ezt igazából a férjeddel kell megbeszélned. Ha ő is azt szeretné, hogy az ő nevét kapja, annak ellenére, hogy a másik fiának is az a neve, akkor tegyetek úgy, ne számítson az, hogy mennyire morbid, vagy sem. Én mint írtam is felül, én személy szerint nem tenném, de ez a Ti dolgotok, a Ti döntésetek. Nem hinném, hogy a másik anyukától engedélyt kéne kérnetek ezügyben. Semmi köze a Ti közös babátokhoz.
2010. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is más néven kellene gondolkodnotok. A férjednek (bár más nőtők), de már van egy elsőszülött fia, aki tovább viszi a nevét, még akkor is, ha távol él, és nincsenek olyan jóban. Úgy érzem emiatt kicsit kisebbségi komplexusod van, hogy akkor a ti közös gyermeketek nem ér annyit, meg kívülálló lesz, mert nem az apja keresztnevét viseli. Ne úgy fogd fel, hogy a másik nő (ill. a gyerek) már lestoppolta azt a nevet. Ő született előbb, ennyi, nincs mit tenni ezellen. Van sok másik szép név, és attól még ugyanúgy szeretni fogja az apja, és büszke lesz rá, és boldog család lesztek.

Van az ismeretségikörünkben ilyen, és mondanom se kell, hogy nevetség tárgya, és már a férfinek is kényelmetlen, hogy mindkét fiát ugyanúgy hívják.

Persze ezt közösen kell eldöntenetek, de jól gondoljátok meg.

2010. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem kicsit gázul hangzik. Ez tök kellemetlen lenne mindkét fiúnak szerintem. Meg én azon döbbentem le, hogy úgy beszéltél arról a 11 éves gyerekről mintha nem is lenne teljesértékű gyerek, csak azért mert nincsenek jóban. Én mondjuk úgy gondolom, hogy ha az apa ennyire haragba van a 11 éves gyerekével, az 1000% hogy nem a kisfiú hibája. Erről ennyit.

És igen, nevetségesnek hat ez az egész, olyan mintha versenyezni akarnál azzal a gyerekkel, hogy márpedig a tied is ér annyit...

Szerintem gáz dolog, és szemétség lenne a férjed mindkét gyerekével szemben... nekem ez a véleményem. 23L

2010. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 23L!


Édesanya és feleség vagy? Netán neveled más gyermekét?

Milyen jogon ítélkezel, ha azt sem tudod én vagy bármelyikünk milyen ember?!


Köszönöm azok válaszát, akik normálisan álltak a kérdéshez!

2010. okt. 9. 16:58
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem itélkezdtem feletted, csak elmondtam hogy milyen benyomást keltett bennem a kérdésed.

Az utolsó sorodban pedig véleményeket kértél.

Azt hiszem semmi olyat nem írtam amin megsértődhetnél. Nem rólad alkottam véleményt, hanem arról amin problémázol.

De legközelebb írd meg hogy csak a veled egyetértőek véleményére vagy kíváncsi.

üdv : 23L

2010. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

*-d


Előző vagyok. Válaszolva a kérdésre, nem vagyok sem anya sem feleség, ill. nem nevelem más gyermekét sem. De bele tudom képzelni magam annak a gyereknek a helyzetébe, akinek a féltestvérét ugyanúgy hívják mint engem, és nagyon nem gyere be érzés...

2010. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!