Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hónap munkaviszonnyal,...

5 hónap munkaviszonnyal, veszélyeztetett terhesség?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mi történne? Tegyük fel teherbe esnék 5 hónap után, de táppénzre mennék. (A nagy most ment oviba, kruppos, sokat beteg) 5 hónap múlva vissza kellene mennem? Vagy ilyenkor hogy van? Szeretnénk kistesót, de jó lenne nem gyest kapni.
2017. ápr. 16. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A naggyal csak gyest kaptál, hogy csak 5 hónapod van?


Egyébként igen, ha tényleg csak 5 hónapod van, akkor max. 5 hónapot lehetsz táppénzen.

De nem is értem, ha bármit elkapsz az ovistól, az még nem tesz veszélyeztetetté.

Nem 9-es kóddal írnak ki.

Kifekszed, majd mész dolgozni.

2017. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az ovis betegségek miatt lennék, sárgatest elégtelenség miatt volt több vetélésem, clostyval van csak pé-m. A naggyal is veszélyeztetett voltam, előtte-utána is vetéléssel. Viszont határozott idejű a szerződésem, és mostanában volna jó a kistesó fogantatása. A naggyal csak gyest kaptam igen.
2017. ápr. 16. 08:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2 év nem oszt nem szoroz a gyerekek között, viszont baromi sokat oszt és szoroz az anyagiak tekintetében.

Szerintem várjatok még 1-2 évet a babatervezéssel, ha annyira nem mindegy anyagilag, mint ahogy írod is és ha meglesz a kellő munkaviszonyod, és ha nem határozott idejű szerződésed lesz, akkor vállaljatok babát.

Ugyanis határozott idejű munkaszerződéssel védett sem vagy. Ergo repülhetsz a szerződés lejártával a munkahelyedről, mint a sicc! Ugyanis nem kötelesek hosszabbítani, ergo simán előfordulhat, hogy munkanélküliként fogsz szülni és 5 hónap munkaviszonyra csak GYES-t fogsz kapni. Sőt, ha nem lesz biztosítási jogviszonyod a szülésed pillanatában, akkor is csak GYES-t kapsz.

2017. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kéne kicsit dolgozni is, nem azt lesni, hogyan lehet minimális idő után elrohanni szülni, majd veszélyeztetettként végig otthon ülni.

Ezért nem vesznek fel fiatal nőt a munkáltatók...

2017. ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ó, kedves utolsó, már ne sértselek, de mekkora tuskó vagy! Nem tartozik rád, de elmondom, hogy 19 éves korom óta dolgozok, de mivel itt nincs nagy lehetőség, alkalmi bejelentettként voltam foglalkoztatva. Innen mentem szülni, nyilván semmi sem járt, csak a szám. Jelenleg pedig határozott idejűm van, mint a munkatársaimnak évek óta, nem módosítanak. A kicsit dolgozni kéne jellegű mondatokat baromira magamra veszem, mert nem rám kellene írni ezt. Az, hogy roh@dék cégeknél kapok csak semmirevaló munkát éhbérért, kijátszós bejelentéssel, hogy semmit se kapjak, sajnos nem az én hibám. Viszont én kérek elnézést, hogy szeretnék még egy gyereket. Bizonyára te valami szuperkiválasztott, irodista királylány vagy, aki határozatlan idejű szerződéssel dolgozol száztíz éve ugyanott. Nem mindenki ilyen szerencsés. A nagyátlaggal kicsesznek,ahol lehet.
2017. ápr. 16. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Irod, hogy nem Gyest szeretnel kapni, hat pedig ez van, 5 honap tappenz utan nem jar semmi.

Ugy gondolom, akkor kell testvert tervezni, ha biztositjatok a feltetekeket.

2017. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nem szeretnék befürödni ismét. Viszont a határozott idejű szerződésem lejárta után sem fognak véglegesíteni, csak 8 hónapos szerződést fogok kapni mefint. De köszönöm a válaszokat, akkor elnapoljuk a projektet.
2017. ápr. 16. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha utána kapsz 8 hónapos szerződést, akkor már 13 hónapos munkaviszonyod lesz. És ha még hosszabbítanak, akkor még több. Ami nem mindegy! Tehát akkor vagy spóroljatok annyit össze a jelenlegi keresetetekből, hogy elmehess GYES-re is szülni, vagy pedig dolgozz még tovább, hogy még több munkaviszonyod legyen, amivel már nem csak GYES-t kapsz. Ugyanis ha netán meg is szűnne a munkaviszonyod szülés előtt, akkor szülés előtt ha van elég biztosítási jogviszonyban eltöltött időd, akkor szülés előtt elmehetsz munkanélkülire is, ha jól tudom és máris nem csak GYES-t fogsz kapni.

Viszont ha ennyire gond, hogy netán GYES-re jönne az a baba, mert nincs annyi megtakarított pénzetek, akkor nem gondolod, hogy talán nem kéne még egy gyereket vállalni? Mert oké, hogy szeretnéd, csak hát, ha nincs mire...ha meg van, akkor szülj bátran. Vagy mondom, várj még egy kicsit türelemmel!

2017. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én rövid leszek: jó eséllyel befürödtök megint.

Szemétség, hogy nem jelentenek be rendesen, de sajnos az embernek ki kell állnia magáért, és ragaszkodni hozzá. De tisztában vagyok vele, hogy Mo-on nagyon ki van szolgáltatva az ember.

2017. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!