Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekhez penz kell, de aki...

A gyerekhez penz kell, de aki pénz nélkül vállal ugyanugy felnő akkor nem mindegy hogy van e penz vagy nincs?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerosom aki 3 gyereket szult minden evet egyet a ferje kozmunkas.

Meg vqn olyan akiknek megvan mindenük jol keresnek mégse válalnak gyereket a penz miatt.

Most tegyuk fel teherbe esek, nem fogom azerz elvetetni vagy orokbe adni mert nincs hazam, autom, penzem. Szerintem 9 hónap alatt meglehet neki venni lassacskán a dolgokat.

Ti hogy látjátok ezt a dolgot?


2017. ápr. 17. 14:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Persze, mindegy. Ahogy az is mindegy, hogy egy szoba-konyha albérletben szorong 6 ember, vagy egy tágas lakásban, hogy száraz kenyeret eszik e minden áldott nap, vagy minőségi élelmiszert, hogy turibol öltözik, vagy új ruhákat hord, hogy az egyetlen szorakozasa a tv, vagy eljárá néha valahova.
2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
61%
Mikor az 1 gyerekem szültem az anyósoméknál laktunk, mindegyikünknek volt biztos munkahelye, de nem voltunk gazdagok, most sem vagyunk, van 3 gyerekünk, saját házunk amit mi építettünk, autónk, van munkahelyünk, és minden évben el tudunk menni nyaralni, ezt mind 20 év alatt értük el a gyerekek mellett, de ha arra vártunk volna hogy mindenünk meglegyen, akkor talán most kezdhetnénk a családalapítást 40 felett. Kell pénz de mostanában szerintem nagyon nagy az elvárás, ami már nem is normális, nekem is sok ismerősöm van , hogy csak egy gyerek de annak mindent, nem vagyok benne biztos, hogy a társadalomnak hasznos tagjai lesznek, tisztelet a kivételnek.
2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
90%

A hobók is élnek, akkor minek lakás, autó stb...

Ez kb ilyen!

Nem mindegy a HOGYAN! MIKÉNT!

2017. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat.

Felnő pénz nélkül is, de nem mindegy hogyan.

Például a nagymamámék 12-en voltak testvérek, ételre is alig volt pénz, nemhogy olyan luxusra, mint a cipő... Egymás kitaposott cipőit hordták mint a 12-en, gondolom akkor sem úja vettek, hanem eleve kapták valakitől használtan. A mamámnak és szinte az összes testvérének tiszta csámpás a lábuk, a mamám ma sem tud olyan cipőt venni magának ami kényelmes, mert annyira eldeformálódott lába van. Ráadásul 12 éves korától kezdve éjjel 3-ra járt dolgozni, hogy legyen mit ennie, meg ugye mellette iskolába járt. A saját gyerekemnek nem kívánnám ezt a sorsot.

De ugye a mai világban meg olyan dolgok vannak, hogy mennek az ovisok bábszínházba pár száz forintért, akkor meg már milyen az, ha a csoportból egy gyedrek nem megy, mert nem telik rá, de ugyanez van később az osztálykirándulással is. Osztálypénzt is erősen ajánlott fizetni, most ha nincs miből, akkor nyilván nem fizeted, de a gyereknek szívás, hogy ő lesz egyedül, aki nem kap mikuláscsomagot pl.


Ha nincs házad, akkor hol laksz? Gondolom szülőknél, nincs is ezzel semmi gond, mi is anyósomékkal lakunk, mert sajátunk még nincs, a ygerek meg "becsúszott". De a te szülei is hajlandóak lesznek eltűrni plusz egy gyerekkel? Nem akarják majd ellentétesen nevelni, mint ahogy te nevelnéd? Mert előjönnek ám a problémák, és ezért jobb a saját ház, igazuk van azoknak, akik előbb házat vesznek, és csak aztán mernek belevágni a családalapításba.

Van olyan környék, ahol az autó felesleges, van ahol meg elengedhetetlen. Vannak olyan falvak, ahol reggel bemegy egy busz a városba, este meg egy darab vissza. Most erre nem lehet alapozni, hogy akkor majd ezzel viszem a gyereket oviba, később meg ezzel jön haza az iskolából. De ahol meg öt percenként jár a metró, ott nem ennyire fontos.

2017. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
59%

Felnő hát,csak nem mindegy hol és hogyan.

Az első lányom az előző kapcsolatomból van. Nem terveztük. A lakás exemé volt,és mivel én suliba jártam,csak ő dolgozott. És nem közmunkás bérért. Hárman éltünk meg 167ezer forintból. Mellé az meg cigizett is még. Minden lelki terrort megkaptam,amit csak lehetett,hogy ő keresi a pénzt (én gyesen voltam). Abból a pénzből nem éheztünk,a gyereknek minden megvolt,de mi nekünk kb budget májas volt csak,meg rizseshus ,ami 30deka hús és majd egy kiló rizsből állt. Gondolhatod,hogy mozira se volt pénz pl. És ha a gyereknek nem tudták volna a tápszert 90% kedvezménnyel irn,akkor az 3 naponta lett volna 3000 forint. És hasfájós nem volt pl,foga se fájt,beteg sr volt sokat. De semmit nem tudtunk neki megvenni születésére,mert akkor az exem még suliba járt,amire kapott 72ezret,mellé az apja adott nekünk még havi 40-et. A babának mindemt a szüleim szereztek,van amit használtan,van amit ujonnan. És ajándékba bevásároltak nekünk tartós élelmiszert,vegyszereket stb t még 75ezerért. Na ez nem volt élet.


Eljöttem vele albérletbe mikor már dolgoztam,de erre is a szüleim adták a kauciot. Közben én már ismertem a mostmár férjemet. Ő segitett úgy,hogy akkor még csak udvarolt nekem. Magától,sose kértem semmit töle. Aztán igen hamar ideköltözött. Már van közös baba,most van úton a második közös,a nagy lányom is velünk él. Albérlet ugyan,a kocsink is hitelre van,mert meg voltunk csúszva anyagilag az előző autó miatt,mégis a babának megvolt mindene. A kiságy új pl. Ruhák is többnyire azok,pepco,tesco pl. Anyagilag már jól vagyunk,a kocsit kifizetjük pikk pakk ,7éves hitel helyett másfél év alatt és lehet most vágunk bele a ház vásárlásba is.

A harmadikra lassan kapjuk az adókedvezményt is,ami bööööven kifér a férjem fizetéséből. Én közmunkában voltam irodán,mert az elözöén helyröl kirugtak mikor korházba került a nagx lányom,aztán kiderült hogy másra vagyok bejelentve,nem fizettek betegszabit stb. Igy terhesen átmentem máshová. Cseden voltam,párom van gyeden. Így a br 390 fizu mellé kapja még a nettó 133 ezer gyedet,és most lesz az adó még 99ezer. És soha nrm mondaná,hogy pofa be,mert ő dolgozik és hoz pénzt. Mint ahogy exen tette. A férjem mindig mondja,az adókedvezményt és a gyedet isis nekem köszönheti,hisz nélkülem nem lenne se gyerek,se ezek a lehetőségek. Ez 99+133ezer ft meg a családi pótlék most 26600,majd 48000 lesz. A nagy jár külön táncra is,a kicsinek hasfájásra nagyon sok elment. A nagy atom sokat volt tavaly beteg,több száz ezer mentcsomagot a gyógyszereire. Emellé nyaralunk belföldön,kirándulunk,el tudunk mennimenni mindenféle programra. Élményt tudunk adni nekik. Ellenben a nagyot az apja havi egyszer viszi el jobb esetben,karácsonyra meg vett egy robotot a lányának... Ha eszébe jut az apja,a nevét mondja már,régóta a férjemet hívja apának.


Szóval nem,nem minsegy,hogy 150ezerből él az ember a gyerekével,vagy 400-500-600-700 ezerből több gyerekkel.

2017. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Remélem érthető,ez a kaksi telefon összevissza kiegészít szavakat...
2017. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
25%
Sosem ertettem hogy akiknek.nincs sajat hazuk,sajat korulmenyeik,megfelelo anyagi hatter,es minimum egy kocsi mert hat az kell mert ne adj isten surgossen orvoshoz kell vinni,(mert manapsag az ugyelet,es a mentosokon meg lehet dogleni mire kiernek) mi a fenenek vallalnak be gyereket. Foleg ha meg anyossal is egyutt kell elni. En pl.anno ha odaszultem volna az akkori paromnak egy gyereket (esetleg tobbet) o az anyjaval elt,szerencsere tobbnyire tavkapcsolatban voltunk,hetvegente latogattam meg,akkoris nagy munka volt elviselni arra a par napra,kepzelem hogy mi lett volna ha csak esztelenul meg oda is szulok egy bébit. Raadasul meg tanultam is,akkor voltam olyan 19korul. Szerencsere elhagytam az akkori "paromat". (Eletem egyik legjobb dontese volt) de most 24evesen munkaval,vegzettsegekkel,nyelvizsgakkal,a parommal aki mar a volegenyem meg igy is se vallalunk. En sokat nelkuloztem amikor gyerek voltam,hala a szuleim felelotlen ,es esztelen donteseinek. Es en ugy dontottem,hogy ha lesz is,csak egyetlen egy,es annak meg lesz mindene. Ne kelljen ugy szenvednie mint ahogy nekem anno a sajat hulyesegeim miatt. En azon az elven vagyok,hogy akik ilyen helyzetben esnek teherbe,azok inkabb menjenek abortuszra. Inkabb meg se szulessen,mint hogy szenvednie kelljen. De azert ne "csusszon mar be"konyorgom. Mi 5eve hasznalunk.ovszert (mert gyogyszerrel biztos nem.fogom magam.mergezni) de eddig meg sose "csuszott be" a gyerek. Ugy hogy.ennyit errol.
2017. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 health visitor válasza:
78%
Nyomorult egy lelked lehet, kedves kérdező.
2017. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen igazad van, az a gyerek is felnő aki folyamatosan éhezik meg fázik otthon :(
2017. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Auto meg hagyjan,de ha nincsen se hazad,se penzed,de akkorsem vetetned el - ahogy azt te irtad-, de azert "a kilenc honap alatt lassacskan meg lehet neki venni a dolgokat". - osztán mégis miből?? Ha sem házad,sem pénzed sincs?? Anyád nyakára szülöd majd,anyádnak? (Jobbik esetben,tegyük fel,anyádhoz tudnál menni,ha éppen a "párod" lelécelt a teherbeestésed után. Vagy éppen "vállal"titeket a "parod"akitol teherbe estel,aztan elhetsz ott nala budget majason,meg hallgathatod hogy "ki az ur a haznal" mint ahogy valamelyik valaazolo is irta itt. Gondolkodj mar egy kicsit. A ciganyoknak van ilyen fajta felfogasuk."-.-
2017. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!