Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekhez penz kell, de aki...

A gyerekhez penz kell, de aki pénz nélkül vállal ugyanugy felnő akkor nem mindegy hogy van e penz vagy nincs?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerosom aki 3 gyereket szult minden evet egyet a ferje kozmunkas.

Meg vqn olyan akiknek megvan mindenük jol keresnek mégse válalnak gyereket a penz miatt.

Most tegyuk fel teherbe esek, nem fogom azerz elvetetni vagy orokbe adni mert nincs hazam, autom, penzem. Szerintem 9 hónap alatt meglehet neki venni lassacskán a dolgokat.

Ti hogy látjátok ezt a dolgot?


2017. ápr. 17. 14:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

En penz nelkul nem mernek belevagni. Mi harman vagyunk testverek, anyu egyedul nevelt minket. 6 m2-es szobaban laktunk 4en ugyhogy nemigazan orultem anioor anyu bejelentette a masodik tesomat. El se tudtam kepzelni hova fogjuk tenni de megoldottuk (emeletes agyak voltak csak a szobaban). Anyu fizuja 10e jorul jott, estere mar semmi nem volt belole. A szolgaltatasokat allandoan kapcsolgattak kifele, mert elmaradasunk volt. Emlekszem sokad hazudoztam gyerekkent, hogy ilyen meg olyan jatekaim vannak hogy ne legyen ciki az osztalytarsak elott. Jo persze, a jatekok nem letszugseg kerdese, de a mai napog emlekszem, hogy mennyire szerettem volna egy sutibabat ami akkoriban volt divat. Ezt csak azert irtam le, mert en az emlekek miatt nem mernek belevagni penz nelkul. Nem volt olyan jo tizenevesen azon stresszelni, hogy valyon mikor kerulunk utcara. Ennyi idosen a sutibaban ok hogy stresszeltem, a hajlektalansag kerdese mar egy kicsit sok volt. Persze ha mar 40hez kozelitenek akkor bevallalnek ugyis is hogy nincs penz, mivel szeretnek gyereket es majd lesz valahogy. De 30-35 eves korig, van ideje az embernek kiepitenie az egzisztenciajat es meg nem keso csaladot alapitani akkor sem.

31N

2017. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyerek megszületéséhez kell pénz, vagy a csecsemőséghez. Hanem ahhoz, hogy növekszik.

Eszik: jó esetben táplálóan.

Öltözködik: kinövi a ruhákat, minőségi cipőre van szüksége.

Egészségügy: elég az, ha csak egy szemüveg vagy fogszabályozó kell, esetleg egy év Dévény-torna, mondjuk, ezek nem is különleges esetek.

Oktatás: ahhoz, hogy ne csak vegetáljon az életben, hanem előre is jusson, megfelelő oktatás kell, ami pénz, nem kevés.

Szüksége van eszközök a tanuláshoz, az életben való részvételhez, pénzre sportra, programokra, különórákra.


Ki az, aki arra akar gyereket szülni a csóróságba, hogy a gyerekét ugyanarra kárhoztassa, amiben ő él?

2017. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

9 hónap alatt meglehet venni a dolgokat az első pár hónapra, utána meg sorra jönnek a kiadások és nincs várakozási idő ha tápszer kell, nagyobb pelenka, jön egy megfázás ne adj isten valami kicsit komolyabb. A gyerek nő mint a gomba, rendszeresen új ruha és cipő kell, ha közösségbe kerül az is kiadásokkal jár csoportpénz, tisztasági csomag, gyümölcs nap, kirándulások, osztály programok. Továbbá ott az étkezés, egy csecsemö szerencsés esetben (nem mindenki tud szoptatni) el van anyatejen az első félévben, utána jön a hozzátáplálás onnantól kezdve neki is változatos egészséges étkezésre van szüksége.


Amúgy ha a pénz nem fontos: nevezz ki egy hónapot és élj a létminimumon. Kezd ott, hogy elrakod a szép ruháid és maradnak a bolyhos otthoni holmik, ha volt valamilyen programod mondd le, fölösleges moziba menni, barátnőkkel megenni egy sütit. Utána tegyél lakatot a fagyasztóra nehogy elcsábulj a hús láttán, majd nézz szét és keress recepteket a "hogyan éljek túl két hetet 8ezer forintból, ha három fej hagymán és són kívül semmi nincs itthon" kérdések között. Sok sikert!

2017. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Marhára nem mindegy milyenek a körülmények. Nem mindegy, hogy olcsó párizsival eteted a gyereket, vagy rendes hússal.

Nem mindegy, hogy fehér kenyéren és krumplis tésztán él, vagy ehet vitamindús zöldségeket, gyümölcsöket, rendes húst, amik drágábbak. Tudom milyen napokig 2 szelet vajas kenyeret enni, mert a szülőknek nincs pénze másra. Tudom milyen amikor gyűjteni kell egy nadrágra mert az előző már kezd rövid lenni, de még nincs pénz másikra.

Tudom milyen amikor szétválasztanak a testvéremtől kiskorunkban, hogy a rokonok más más városban neveljenek minket évekig, mert a szülőknek annyira nincs pénze. Tudom milyen éveket tölteni olyan rokonoknál akik nem akartak, nem foglalkoznak veled, soha egy ölelést nem kapsz, de ha ötösnél rosszabb jegyet kapsz akkor jön a büntetés, ha négyesnél rosszabbat akkor a verés, mindezt azért mert olyan szülők vállaltak 2 gyereket is akiknek nem volt rá elég pénze.


Szóval nagyon nem mindegy.

2017. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Igy van,teljesen egyet ertek az utolsoval. Nekem is hasonlo sorsom volt. Sokszor mondtam azt maganak hogy barcsak meg sem szulettem volna,es nagyon haragudtam a vilagra,de a "szuleimre'a legjobban.

Szoval,nem mindegy,nagyon nem. Szoval aki nem tud rendes,normalis,egeszseges szep emberheh elto eletet adni a gyerekenek,az ne b.asszon a semmire oda egy gyereket.

2017. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
*Egy gyereket se.
2017. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Ja,es en pont ezert nem is akarok,mert tudom hogy nincs se annyi penzem,erom,energiam,turelmem,empatiam,es sajat lakasom amibe beleferne egy gyerek. Talan majd egyszer,meg ha most azon a maganvelemenyemen vagyok hogy soha,de talan majd megvaltozik a velemenyem.

Most mindent meg szeretnek adni sajat magamnak,ami nemem sose adatott meg anno. Es ezt mind sajat magamnak kell megteremtenem,es meg is teszek mindent erte,sajat magamert.

Szep,divatos,markas ,csinos ruhak,drga kutyuk,cipok,a legjobb sminkek,arc,haj,testapolasi szerek,hobbijaink,kirandulas,most majd nyaralunk olaszorszagban a parommal,aki nem magyar,es mi kulfoldon elunk(!)

2017. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%
Utolso, nem szulsz. Ok. De mar unalmas vagy.
2017. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Kérdező jól eltűntél... de kérlek mondd hogy érted mit irtunk
2017. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

28-As,te meg egy bunko vagy!

Remelem korbepotyogtattad mar magad kolykokkel,es boldog az eleted mindenesetre.

2017. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!