Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobbik eset? Ha egy...

Melyik a jobbik eset? Ha egy lányból elkényeztetett kishercegnőt nevelnek vagy pedig alázatos cselédet?

Figyelt kérdés
Nincs átmeneti állapot. A férj is és a feleség is olyan családból jöttek, ahol a férfi volt a ház ura, a nő neve pedig "Kuss" volt. Az apa is úgy bánik a feleségével, mint egy cseléddel. A nő meg tűri, mert ezt látta otthon.
2017. ápr. 18. 08:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Inkább a cseléd. Egy kényes, mindenkin átgázoló, akaratos 3,14csánál nincs rosszabb.
2017. ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jah, azt kihagytam, hogy az apa imádja, ajnározza a kislányát, viszont rajta kívül minden nővel lekezelő.
2017. ápr. 18. 08:04
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg inkább legyen pitsa. Akkor legalább kisebb az esélye, hogy bántsák, egy ilyen szolgalelkű emberen meg mindenki átgázol, és szar élete lesz.
2017. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Inkabb legyen hisztis hercegno. Ugy meg elerhet dolgokat az eletben, de aki alarendeltnek van nevelve, annak nem sok jovoje van a szenvedesen kivul
2017. ápr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A kislány kisiskolás, már most önző, utál osztozkodni, basáskodó, énközpontú, viszont kitűnő tanuló, tanulmányi versenyekre jár, versenyszerűen táncol, rendszerető, pedáns. Ha megkap mindent, amit akar, kenyérre lehet kenni.


Valahogy keveredik benne, a "nekem minden alanyi jogon jár" és a "nekem kötelességem 110%-ot nyújtani."


Milyen felnőtt lesz belőle?

2017. ápr. 18. 08:18
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Alárendelt se legyen, de "kis hercegnő" se.

Legyen egy kemény csaj, ami már csak azért is jó, mert nem szokványos. Én arra nevelem a lányomat, hogy álljon ki magáért, és ezt a mintát is látja. Ne hagyja magát elnyomni. Sajnos meg kell tanulnia, hogy ebben a világban vagy "ő lakik jól" vagy "vele laknak jól". Ha nem csak az elmúlt pár évemben csináltam volna én is így a dolgokat, ma nem lenne egy merő szopás az életem.

Szerencsére a kiscsaj (még nincs 2 és fél éves), de már a játszótéren is kiköveteli magának a többiekkel szemben azt a játékot, amivel játszani akar. És ez így van jól, ha ezt viszi tovább, akkor lehet nem lesz tele főként látszatbarátokkal, de tud boldogulni az életben anélkül, hogy másokra hagyatkozna.

2017. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez a 2 kategória letezik egy nő számára?

Ez komoly?

Baxus!

Olyan nincs hogy talpra esett de segit a ház körül?

Csak cseléd van és hercegnő?

Sirok az ilyenen. A szülő a hibás hogy vagy elnyomásban nő fel a gyerek vagy primadonnaként...Nevetseges világot elünk ha igy gondolkodnak emberek. Akkor az emancipuncik minek vivták ki az egyenlőséget?

Ez lehet oroszkonál divat vagy a cigányoknal?

Ott eltudom képzelni azok ilyen h.lyék.

2017. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem normális. De sajna ez van... ebben a szituban legalábbis.
2017. ápr. 18. 08:59
 9/16 A kérdező kommentje:
De mondom, se anyját, se egyik nagyanyját se tanították meg arra, hogyan álljon ki önmagáért. Ilyen szituban mi a jobb?
2017. ápr. 18. 09:00
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

Te ki vagy a tortenetben ?

Megint valami unatkozo rokon, vagy platykas szomszed ?

2017. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!