Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák, apák, miért akartátok,...

Anyák, apák, miért akartátok, hogy legyen gyermeketek?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 20. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Honnan jott neked a kerdes?
2017. ápr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Ikreim vannak, lombikkal, úgyhogy ezen én jó sokat gondolkoztam még a "gyerekcsinálós" (bocs) időkben. Hogy minek, miért küzdünk ennyit és miért nem fogadjuk el a gyerektelenséget. Én mióta az eszemet tudom anya akartam lenni, mondjuk nem ész nélkül és mindenek felett, tehát megvártam hozzá a megfelelő férfit és anyagi/életkörülményeket.


Mikor azt mondták hogy 40% hogy soha a büdös életbe semmilyen módon nem lehet gyerekünk, akkor mondtam ki a férjemnek hogy akkor örökbefogadás, mert egyszerűen nem látom hogy a gyerektelen életünk tartana valami felé. Ez biztosan sokaknak full gáz, meg sekélyes, de tényleg azt éreztem ilyen közhelyesen hogy semmilyen célja nem lenne az életemnek. Pedig volt jó munkám (úgymond karrierem), viszionylag aktív társasági életünk, családunk-barátaink, hobbim, de azt éreztem hogy ezek együttesen sem tudnak annyi örömet adni mint amennyit egy gyerek adhat, rövid tavon is, de hosszútávon pláne. Hát részemről ezért.

2017. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem akartam, teherbe estem és nem akartam megölni. A másodikat akartam, mert nem akartam hogy a nagyobb szarrá unja egyedül a gyerekkorát mint én, plussz a környezetemben mindenkinek nagyon jó kapcsolata van a testvérével, így jó ötletnek gondoltam
2017. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
2-es pontosan leírta, amit en is ereztem...es ahogy éltem, éltünk. Mégis üresnek, céltalannak éreztem. És amikor megszületett a kisfiam es azóta is, életem legcsodásabb dolga, minden beigazolódott, amire vágytam..
2017. ápr. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert vágytunk rá. Amúgyis ez a természet rendje.
2017. ápr. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
mert családban a legjobb. ha van kivel megbeszélni a nap történéseit, gondoskodi valakiről, ráhagyni valakire amit az életedben felépítettél...számomra ez az élet értelme. Persze ott a férjem, ő lesz velem a végső pillanatban (vagy én vele) hosz a gyereknek addigra saját családja lesz, de ha egy ember helyett/mellett 3 szerethet/3at szerethetek, akkor miért ne engednék ennek utat? :)
2017. ápr. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Hetente kerdes ez.

Mert csaladot szerettem volna. Van penzunk, karrierunk (ferjem kereskedelemben, en penzuggyel foglalkozo multinal vagyunk vezetok), barataink, de a gyerek er a legtobbet az eletben.

2017. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezen a kérdésén én is sokat gondolkoztam, mert annyira nem vágyom gyerekre, amiért sokan elítéltek már (nyilván nem mindenki). Valamint azért is elgondolkoztam, hogy miért is lehetnek ekkora véleménykülönbségek ebben a dologban, mivel tálaltam egy párt, aki nagyon szeretne gyereket tőlem.

Na mármost eleinte sokat beszéltünk erről, és rájöttem, hogy ő nagyon jó apa lenne, én pedig nem szeretném megfosztani ettől, sem a gyereket, sem a páromat. És mindketten szeretnénk továbbadni a saját alapértékrendünket valakinek, hogy az is képviseltesse magát, fennmaradjon a gyermekünk által. Persze tudom hogy nem a klónunk lesz, hanem önálló gondolkodású ember, de szerintem jó embert tudunk nevelni belőle (legalábbis mindent meg fogunk tenni ezért).

És a végső ok: hogy maradjon belőlünk valami miután meghalunk.

2017. ápr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 jafnrétti ***** válasza:
38%
Csak. Nincs rá semmilyen más magyarázatom, akartuk őket, és kész.
2017. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En sokaig azt hittem, nem is lesz majd gyerekem, mindig ugy voltam vele, hogy majd utazgatok.

Aztan megtalaltam a tarsam, es egyszer csak megvaltozott a velemenyem, lattam a paromat kisgyerekekkel, a noverem szult es egyik naprol a masikra ugy keltem fel, hogy marpedig nekem most azonnal gyerek kell.

Meg csak 20 hetes kismami vagyok, de mar most a legcsodalatosabb dolognak erzem, amiben valaha reszem volt...

2017. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!