Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Senkit sem kedvelek a gyerekem...

Senkit sem kedvelek a gyerekemen kívül?

Figyelt kérdés

Ez depresszió, vagy az anyaság velejárója az alacsonyabb toleranciaszint?


Kezdetben nem volt vészes a helyzet, próbáltam elengedni a nem szimpatikus megjegyzéseket a fülem mellett. De egyre több lett. Lett pár nagyobb botrány, mert kiálltam a véleményem mellett később. Semmi extra, csak sírnihagyás, szobatisztaság, nevelés, evés.


Még egy darabig ment az ismerőseimmel és a rokonaimmal a kapcsolattartás, nem mondtak nekem semmit, de a rosszalló pillantásukon meg egy egy elejtett félmondatból érződött az ellentétes véleményük miatti rosszallás, rossz lett a hangulat.


Manapság már mindenkit kerülök, néha hozzászólok idegenekhez a játszón barátságosan, de rövid beszélgetés után találok valami nem szimpatikus jellemvonást és hanyagolom a barátkozást.


Nyilván beszélek a postással meg a boltosnénivel, szomszéddal meg a munkatársakkal, csak a baráti/haveri/rokoni köröm épült le, tehát azok, akik közel álltak hozzám. Nagyit meg dédit meg unokatesót látogatunk kb 2 hetente, de csak kb 2 órára, azt is alig bírom ki.


Gyerek előtt sem voltam valami toleráns, de volt többfős baráti köröm, haverjaim, és szerettem a rokonaimmal lenni.


Akkoriban egyetértettünk a fontos dolgokban mindenkivel.


A gyerekem nehéz eset, igyekszem terelgetni, elég sokszor okoz fejfájást, de még ígyis vele szeretek a legjobban lenni.


A hétköznapjaink jól telnek, sokat nevetünk, ki is szoktunk mozdulni. Ápoltak vagyunk.


Mit gondoltok?


Mi lehet ez? Depresszió? Gyenge idegek? Vagy csak így működik ez szimplán? Ahogy észrevettem az anyaságban mindenki kiáll a véleményéért még a nem anyáknak is érzékeny pont ez.


Amúgy a társaságom férfiakból és fiúsabb nőkből állt, szóval nem hisztikirálynőket kell elképzelni. 10+éves barátságok..


2017. ápr. 22. 21:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mindenki elvezi az egyedul toltott idot. En is. Mondhatni, hogy a kedvenc resze a napomnak.

Viszont attol nem utalok mindenkit. En is elegge maganyos farkas vagyok, mindegyik ismerosomben van valami, ami miatt neha fel tudnam pofozni, de atttol meg napi szinten beszelgetek es talalkozok tobb ismerosommel is, mert nem akarok teljesen bezarkozni.

Es nem napi 5 ora baratnozes es 24 ora telefonon chateles az en eletem sem, de napi fel-1 ora baratnozes es kb ennyi ido beszelgetes a parkban mas anyukakkal boven belefer. Ezek utan sokkal jobban elvezem az én-időt.

Szules utan amikor teljesen bezartam magam, mert nem ment le meg egy kilo se es depresszios voltam, nem tudtam elfogadni magam, ugyhogy inkabb ki sem leptem a lakasbol kb ugyanolyan voltam, mint te. De jo nagy hulye voltam, mert epp azert nem fogytam, mert otthon fetrengtem es sajnaltam magam.

Amiota mindennap megyek valahova es kommunikalok mas felnottekkel is azota sokkal gyorsabban es elvezetesebben telnek a napok.

2017. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sajna nem nyert, kifejezetten jól nézek ki, tanult vagyok és jó az anyagi helyzetem is.


Szívesen megyek ki az utcára és szeretek készülődni is rá. Nem utálom magam, sőt.


A kellemetlen helyzetek után, amikor valakivel eltért a véleményünk, pedig rosszabbul érzem magam átmenetileg, viszont sokkal szívesebben megyek haza, hogy egyedül legyek.


Napi egy óra beszélgetés másokkal borzasztó megerőltető lenne számomra. A barátaimmal 2 hetente találkozom/találkoztam kb 2 órára.


Bőven elég volt.


Jól érzem magam, de tudom, hogy nem normális így(szinte remeteként) és régen jobb volt.

2017. ápr. 23. 14:32
 13/18 A kérdező kommentje:

Ja és persze nem napi nyolcat vagyok nélküle, mi is pénzből élünk, amit csak én tudok előteremteni, csak kimaradt egy enter a két bekezdés között, ezért úgy tűnt, mintha összefüggne a kettő.


A százalékot azért írtam, hogy látszódjon mások szerint sincsenek szélsőséges elveim, ami miatt én lennék a különc.


Mindenkivel egy egy ellentét szokott lenni különböző területet érintve. Nekem ez is elég a rossz viszony kialakításához, mások pedig túl tudnak rajta lépni. Vajon mi az, amiért engem mélyebben érint a dolog és az egész embert ítélem el miatta?


Biztos nem fogok rájönni egy jódarabig.


Azért köszi a segíteni próbálást.

2017. ápr. 23. 14:41
 14/18 anonim ***** válasza:

Most akkor neked egyedül az a bajod, hogy mindenkinek van véleménye a gyereknevelésről, és úgy gondolod, hogy mivel neked más a véleményed, akkor rád csúnyán néznek, elítélnek és sz@ranyának titulálnak?

Mert, ha igen, akkor nagyon magadra veszed, és igen, ideggyenge vagy.

Amúgy nem hiszem el, hogy amikor családlátogatni mész, vagy a 10+ éves barátokkal beülsz egy kávéra, akkor csak a gyereknevelésről beszélgettek.


Ha nem csak az eltérő vélemények a bajod, hanem amúgy mindennemű eddigi emberi kapcsolatod idegesítőnek éled meg, akkor azzal sincs semmi baj, ha elfogadod magad így, és minden következményét. Az alaptermészeted ilyen és ezt megfejeli az anyasággal járó stressz és feladatok. Egyszerűen így vagy bekötve.


Amúgy nem gondolom, hogy depresszió lenne, mert írtad, hogy amúgy szeretsz kijárni és szeretsz rákészülni, elkészülni, a gyereket is ellátod, feltételezem foglalkozol és játszol is vele. Ilyen vagy. Ennyi.

2017. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Oke, ami nekem lejott, adott egy kerdezo aki sajat magarol azt irja, tanult, kifejezetten jo az anyagi helyzete, (bar munkarol nincs szo), kifejezetten jol nez ki, es nem szereti az embereket, mindenki hulye es unalmas.


Hat, szamomra kiderult a problema miert nem szeretsz senkit es miert idegesit mindenki. Ilyen emberrel en sem baratkoznek szivesen, okoskodo, nagykepu es ontelt. Azert idegesitenek mert az vagy.

2017. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja, es ez nem az anyasag velejaroja.....ez a szemelyiseged. Se parod, se olyan baratok akik irant erzel valami igazan oszintet. Jo lesz maganyosan elni ha a gyereked majd kamasz lesz es nem te leszel neki az elso / masodik / harmadik / stb.

Szerintem jo lenne visszavenned, mert igy teljesen magadra maradsz.

2017. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem azt irtam, hogy biztos te is tulsulyos vagy, es ezert nem mozdulsz ki... azt irtam, hogy amikor valamivel nekem is problemam volt (akkor a sulyommal), akkor bezarkoztam ugy, mint te.

Irtad, hogy szules elott azert volt barati korod, ami lecsokkent. Nyilvan neked is valami bajod van magaddal, csak meg kell talalni, hogy mi.

Az anyagiaknak ehhez vegkepp nincs koze, mi sem vagyunk szegenyek egyaltalan, en is megis bezarkoztam...

orulok neki, hogy tisztaban vagy azzal, hogy kifejezetten csinos vagy, bar ebbol a kijelentesedbol kiindulva talan megiscsak onbizalomhianyod van, ami nem csak akkor van, hogyha az emberre felcsuszik par kg, Ami nem megy le azonnal.

Hozd magad rendbe egy picit, mert addig nem fogsz senkivel joban lenni, ameddig magaddal sem vagy joban.

2017. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mar ne is haragudj, de amit te kepviselsz, az minden, csak nem kozeput vagy normalis;)


Volt, hogy azt irtad, ket munkahelyed van.


Volt, hogy azt, a gyerek apja kulfoldon, elhagyott.


Minden hetre jut egy panasz a dedire, a jatszoterre, amit persze letagadsz, hogy te vagy, de az irasod jellegzetes.


Skizofren vagy???

2017. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!