Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben egy...

Mit tennétek a helyemben egy hasonló munkahely esetén a várandósság ideje alatt?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok és jelenleg azt élem meg, hogy a munkahelyem már most veszít türelméből. 13 hetesen genetikai tanacsadás(2 eres kisbabám van), védőnő, fogorvos miatt kivettem 4 nap szabit. Ugyanezen hét hétvégéjén megfáztam (napokig láz, ráment az arcomra), így elmentem egy hét táppénzre. Ma van a 6.nap hogy nem voltam a munkahelyen és behívtak, hogy akkor is menjek be és adjam át a tudást kolléganőmnek. Tegnap egész nap hívtak telefonon, továbbá értesultem arrol, hogy ki van a tökük velem és mit képzelek magamról. Munkahelyem stresszes, emberekkel kommunikálok egész nap és rendkívül fáradékony vagyok. Tegnap este bementem 2 órára, de annyi hibát vétettem, hogy felesleges volt. Félek visszamenni a stressz es a hozzámállásuk miatt. Szeretném megkérdezni Ti mit tennétek, vmint meghallgatni ha vki volt hasonló cipőben.
2017. ápr. 26. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Mióta van munkaviszonyod?Határozatlan a szerződésed?
2017. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Táppénz. Ha idegeskedsz, stresszelsz azzal nagyon sokat árthatsz. Tanítsd be az utodod és legyél táppénzen.
2017. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha ilyen kevesse embersegesek, hagyd oket a fenebe, menj tappenzre (szresszes melo raadasul irod hogy genetikai gond is lehet), oldjak meg!


Mondom ezt ugy, hogy csoportvezeto vagyok es tudom, nem konnyu az otthagyott csapat helyzete, de a te kollegaid es vezetoik nem erdemelnek mast!


A fontos a baba, a munkahely ahhoz kepest masodlagos.

2017. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Én a helyedben elmennék táppénzre inkàbb. Mindkettőtöknek jobb lenne. Igy ők is akkor tudják hogy nem vagy és kereshetnek valakit a helyedre, de ezt megértem hogy nem örülnek hogy hol vagy hol nem, néha bemész kicsit aztán megint nem vagy. 4 nap genetikai vizsgálat miatt? En egy délelőtt alatt letudtam, védőnőt meg munka előtt, fogorvost utána.


Mióta dolgozol amúgy itt hogy így állnak hozzád?

2017. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


15 hónapja van a jelenlegi cégnél folyamatos munkaviszonyom határozatlan időre.

Nem akarják megvárni a táppénzem lejártát, hogy csak aztán kezdjem el a betanítást. De nem tudok bemenni. Nemet szeretnék mondani ennek a kérésüknek. Továbbá észrevettem, hogy semennyire nincsenek tekintettel rám. 2 hete még a könyvvizsgálókkal is nekem kellett vesződni (hülye vtam, hogy hagytam). 2x már túlóráztam is terhességem kiderülése óta (4-4 órat). Megvisel, hogy gyorsan kell ebédelnem, mert idő van és állandóan jönnek az új feladatok.

Azt gondoltam ki, hogy visszautasítom a táppénzen történő behívást, és jövő héten bemennék, majd ha nem megfelelő a hozzámállásuk eljönnek vegig táppénzre. Nekem sem célom, hogy jelentősen kevesebbet kapjak, de nem ér az egesz ennyit.

2017. ápr. 26. 14:22
 6/14 A kérdező kommentje:
nem nem, egy nap volt a genetikai tanacsadas, mert tőlünk 100 kmre mentünk es az nap sajnos rengeteg kismama volt elottem rosszabb esettel, mint en. Másnap volt csak tanacsadas,de utana terveztem ruhat venni, mert nekem eleg nagy a pocakom mar most, es nem jonnek ram kenyelmesen a farmerok. A fogorvosom 3 hettel elore is csak csutortok d.e.10re adott idopontot. A kezeles masfel ora volt ugyan, viszont fel orat csusztam es a fogorvosom sem helyi, 10kmre van sajnos. Fel1re hazaertem, de nagyon fajt a fejem a kezelest kovetoen, nem is ettem utana kozvetlen, a szam 2 oraig teljesen zsibbadt volt. Ugyintezo vagyok es gyakran telefonok, arra a napra felesleges lett volna bemennem.A penteket pedig kivettem mivel felnap es egyebkent elotte valo heten rengeteg minden volt, kis tulora is, igy ugy ereztem 4 nap nem a vilag.
2017. ápr. 26. 14:30
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Akkor menj el 9-es kóddal táppénzre.Az a legegyszerűbb.
2017. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is táppénz. Nem vagy köteles bemenni táppénz alatt, sokakat irnak ki hirtelen és utána már nem is mehetnek, oldják meg az utódod betanitását.
2017. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy velem együtt dolgozó kolléganőm. ő szinte mindent tud, át tudná adni a tudást. Igazából nem is értem min is tanakodok akkor...
2017. ápr. 26. 14:46
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a fonokom azt mondta, hogy mindenki potolhato, es igaza van!

Es itt london legnevesebb maganklinikajarol van szo, nem egy kisvarosi ceg egy kis orszagban.

A gyereked legyen az elso.

2017. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!