Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen korban lehet először...

Milyen korban lehet először észrevenni, hogy egy gyerek okos?

Figyelt kérdés

Itt főleg a későbbi tanulásra gondolok.

Mert a kisgyerekeknél nem veszek észre nagy különbséget.


2017. ápr. 27. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Mar elso osztalyban siman.
2017. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
3-4 éves korban is már. Lsd pl. Kaneko Miyuji. Egyébként ő félig magyar.
2017. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
szerintem onnantól hogy tisztán és érthetően beszél...hiszen addig nem tudhatod hogy azért nem mondd okos dolgokat mert nem tud, vagy azért mert kifejezni nem tudja magát. átlagosan szerintem a gyerekek 4 éves korukra tanulják meg úgy a nyelvet, hogy összelehessen hasonlítani a tudásukat...de pl okosság jele szerintem az is, ha valaki szófogadó, kreatív, nyitott a játékokra, ügyesen eljátszik egyedül(mert akkor pl onalloam is forognak a fogaskerekek a fejecskébeb) és ezek már 2-3 éves korban megmutatkoznak
2017. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Amikor már tud kirakózni, memóriázni. A fiam már ovis korában jobb volt ezekben mint én :p.
2017. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

3-4 éves korban, amikor már észrevehető, hogy összefüggéseket fedez fel magától. Bár az "okosság" elég tág fogalom. Van a "sima" IQ, van a műveltség, az érzelmi intelligencia, szociális készségek.

A sikerességet főleg az utóbbiak jelzik előre felnőttként.

2017. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Pedig már kisgyerekeknél is óriási különbségek vannak.
2017. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Az én lányom már 4 évesen kivont meg összeadott, a szorzás még sok volt neki. Viszont akkoriban már olvasott is. Az elő 5 évet végigunatkozta. Csak 5öse volt. Most 8.ban is csak 5öse van, néhány 4essel.
2017. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyan kisiskolásrol aki megcsinálta valahogy hogy minden ajtonyitas jelezve legyen a telefonján. Igy mindig tudta hogy a szulei hányszor maszkalnak a szobájában. Csak a telefonszamla miatt bukott le.

Rengeteg hasonlo meglepetest okozott már a szüleinek kisgyerek létére. Ő biztos okos, habár az okosság szo tényleg semmi konkretumot nem takar.

2017. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy fogalmaznék, hogy könnyen fog tanulni.

Tehát amelyik gyerek kirakózik, az logikusabban gondolkodik? A környezetemben úgy látom, hogy minden 3-5 éves gyerek ügyes - okos. Persze, egy-egy dolog az egyiknek megy jobban, más a másiknak, de alapvetően nem látok "buta" gyereket, az iskolában mégsem lesz mindenki jó tanuló.

És most nem a zseni szintre gondolok, hanem a szimplán jó tanulóra, aki gyorsan megérti a dolgokat, logikus, nem csak magol.

2017. ápr. 27. 22:48
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

De az hogy egy gyerek hogyan mond vissza bármilyen betanult sémát, az nekem nem okossagot tukroz.


Hanem pl az ha a betanult sémákat felhasználva valami ujat mutat fel amit ő talált ki vagy amire ő jott rá. Legyen az akár csak egy homokozoban valami uj mint az addigi vödrös formanyomos dolgok.

Itt kezdődik a gondolkodas minősege.

2017. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!