Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Visszafejlődhet az agy "ha...

Visszafejlődhet az agy "ha túl okos a gyerek"? (14 éves)

Figyelt kérdés
Tudom furcsán hangzik, de nem azért kérdezem, mert hülye( ha az lenne akkor se lenne baj és nem is mondanám neki) sokkal inkább azért, mert nem. Az orvosok három évesen azt mondták olyan szinten van az agya, mint egy hét évesnek. Az igaz, hogy már kiscsoportban ő olvasott fel csoport társainak, és most is öt perc alatt megtanul öt oldalt és egy hónap múlva is emlékszik rá. És ha négyest kap van, hogy megkapja tőlünk, hogy visszafejlődött az agya és ezért kap négyest. (Nála a négyes rossz jegy, pont amiatt amit elmondtam, okos csak nagyon lusta.) Lehetséges lenne, hogy mondjuk egy idő után visszafejlődik a kortársaihoz? Ezt az orvosok honnan tudják? Pár éve is mondták hiába 12 éves megállná a helyét nyolcadikban is. Véleményeket is várok! Köszönöm annak, aki válaszok!

2017. jan. 4. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

semmi baja csak tini

...

majd kinövi a visszafejlődést

2017. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Visszafejlődhet, de ez időseknél szokott előfordulni, meg alkeszoknál, kábszereseknél. Szerintem nicns semmi baja.
2017. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

???

Gratulàlok, ha azt mondod a gyerekednek, hogy visszafejlődik az agya,mert 4-est kap...


Milyen orvosok mondták,hogy hol tart az agya?!?!

És minek voltatok orvosnál??? Az orvosok szerint is visszafejlődhet az agya???


Az a véleményem,hogy kamuzol.

Aki ennyire zseni azt kiszúrjàk az iskolàban mert nagyon kilóg. Ilyenkor pl javaslatot tesznek osztály àtugràsra egy vizsgàval.


Nem fejlődik vissza az agya, csak lassan àtlagossà vàlik.

Egy ovis aki olvas az kiemelkedő,mìg egy 30 éves felnőtt csak àtlagos és ìgy tovàbb.


Ezen pedig nem most kellene agyalnod.

2017. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha zseni lenne már kiemelték volna.

Hogy mondhatsz olyat visszafejlődik az agya? Ha kitűnő pár négyes nem a világvége


Kérdésben 12.

Válaazban 14.


Kamuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

2017. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem fog magától visszafejlődni az agya, hanem egy idő után nem fejlődik már gyorsabban mint a kortársaié, eléri a maximumát kicsit korábban, és a kortárai végül utolérik. Szóval ő mondjuk eléri képességei maximumát tegyük fel 15 évesen, a többiek meg mondjuk 21 évesen, de mire mind 21 évesek lesznek addigra már nem lesz nagy különbség. Remélem érthető.


Tehát lehet, hogy felnőtt korára átlagos, vagy kicsit jobb képességű lesz csak, mint mások.


Ott van pl. Szász Marci, aki igen jó képességű gyerek volt, nyilván most sem hülye, de amióta felnőtt nem hallani arról, hogy óriási zseni.

2017. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van zseni nálunk a családban. Mindig a társai fölé fog emelkedni picit, de egyre kevésbé lesz szembetűnő. Ha választ egy jó szakmát, amiben érvényesülni is tud, akkor nagy szaktekintély lehet.
2017. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Szuper érzés lehet azt hallania, hogy visszafejlődik az agya..Így csak megfelelési kényszere lesz szerencsétlennek.
2017. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat. És a milyen anya vagyok kérdésre válaszolva, csak nagyon ritkán kapja meg, hogy visszafejlődik az agya. A tanárok is felfigyeltek rá, a város legerősebb általánosának, kiemelt osztályába jár. és Kedves 3 válaszoló : PÁR ÉVE volt 12 éves, most 14. Benne volt a mondatban, hogy pár éve. Nem úgy értettem csak, hogy normalizálódik az agya.
2017. jan. 5. 06:57
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom nem hármas, hanem 4.válaszoló.
2017. jan. 5. 06:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért ezzel a visszafejlődős dumával, meg azzal a hozzáállással, hogy a négyes rossz jegy, eléggé óvatosan kéne bánni... Ha ekkora elvárásokat támasztotok a gyereketek felé, káros mértékű maximalizmus, perfekcionizmus alakul ki benne, ami miatt szoronghat, de láttam már emiatt öngyilkosságot is.
2017. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!