Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Idegbeteg anya lettem, mit...

Idegbeteg anya lettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos sose a türelmemről voltam híres, de ahogy nő a lányom, és beindult nála ez a hisztis korszak(17hónapos) egyre nehezebben tudom kezelni a kitöréseim. Egy darabig türök, de utána egyre feljebb és feljebb emelem a hangom..Persze tudom, hogy ezzel semmi jót nem érek el, de egyszerűen képtelen vagyok néha uralkodni magamon!Ilyenkor mindig rossz anyának érzem magam, és miután a lányom és én is megnyugodtunk próbálunk egymással higgattan viselkedni.De tényleg, ő is kedvesebb lesz utána, ha kitombolja magát, utána még jön és bújik, és annak már én sem tudok "ellenálni", és meglágyul a szívem, mindig nagy játék, móka lesz a vége.Csak az a baj, hogy nem bírom kezelni ezeket a hirtelen hisztiket, amiket apróságok miatt csinál(pl pulcsi fel vagy levétele)Mit tehetnék, hogy én is nyugodtabb és türelmesebb legyek?
2010. máj. 14. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy két órás kimenő után 4 napig maga vagyok a megtestesült nyugalom :) Legjobb barátnőmtől ma kaptam "beutalóra" egy koktélt és két óra nyugalmat :D Ha van rá módod, próbáld ki. Tényleg az segít a legtöbbet az ilyen esetekben, ha csak egy kicsit ki tudsz szabadulni otthonról legalább. Meglátod utána mennyivel jobban fogod magad érezni.
2010. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést pont én tettem fel tegnap. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Miénk is 17,5 hónapos. Pedig nem is hisztis, estére mégis kiborulok olykor. Én a Magne B6-ra esküszöm. Ma vettem is újra egy dobozzal :)

2010. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 3 éves a kislányom, úgyhogy egy ideje megy a hiszti, de hasonló a helyzet. Néha vannak egész jó napjaink, néha meg nagyon nehéz.A türelmem már nekem is véges.Mikor hiába ismétli el az ember ezerszer,hogy nem szabad, elég ha másfele nézek és már csinálja is.Sőt néha nem is kell másfele nézni.Addig míg fel nem emelem a hangom csinálja.Volt már a boltban földön fekvős hiszti is, meg egyebek.Én meg már mindent kipróbáltam.Úgyhogy én is nagyon szeretném, ha valaki írna valami jó ötletet.
2010. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A magne B6-ot én is próbáltam már, de csak néha hatásos.
2010. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szerencsére csak néha van rá szükségem :)
2010. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is szedtem egy időben a MgB6-ot, de semmit nem segített..

Délután ő is alszik egy-két órát, este fél7-7 körül pancsi, max 9kor alszik, ezzel nagyjából meg is vagyunk elégedve, de a nappalok kegyetlenek néha..Jelenleg egyedül nevelem, nem tudok minden pillanatban rákoncentrálni, mert az a délutáni 1-2 óra, amíg alszik semmire sem elég. Takarítani, mosni, főzni, stb kell, és sokszor próbálom játékosan bevonni, de hiszti lesz annak is a vége.

Ha valamit elmondok neki, hogy nem szabad, 60x is, akkor is csinája, és nem tanul a kárjából sem.Mostanában mániája, hogy felmászik a konyhában a székre, és ha van valami az asztalon a földre dobja, de már néha az asztalra is fel akar mászni.A székről 1-2-szer már leesett éppen ezért, mert ha szépen mondom, ha csúnyán kiábálva, akkor se fogad szót!Talán az apja hiánya is okozza mindkettőnkben ezt a feszültséget, de az élet megy tovább, mégis talán a "düh" emiatt van bennünk..Lehetséges?

2010. máj. 14. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én is egydülálló vagyok, tudom milyen ez... Tényleg keress néha alkalmat egy kis lazításra, komolyan mondom, hogy napokra feltölt.

Plusz esténként le szoktam ülni egy bögre kamilla teával és netről letöltött sorozatokkal zsibbasztom az agyam :) Most is azt csinálom :D

Talán nem a legnemesebb szórakozás, de ilyenkor azt csinálom, ami nekem jól esik és ez így tökéletes.

2010. máj. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem időszakonként változik,hogy hogyan reagálok, de hasonló cipőben járok mint te, és mindig gyötör a lelkifurdalás miatta.

Figyelek tudtaosan arra,hogy ne emeljem fel a hangomat, de sok sok hosszú perc kínlódás után, nagy hisztériák közepedte, néha úgy érzem a kislányom felülkerekedik rajta, és vagy összeomlok és feladom (amit nem lehet, mert én vagyok a felnőtt), vagy egy picit felemelem a hangomat.

Nem tudom később mi lesz, és hogy fogom megtalálni az egészséges határvonalat, de igyekszem.


MagneB6-ról csak annyit,hogy szerintem nagyon hatásos, csak én speciel elalszom tőle, 2 napig szedtem, és amikr már csak arra maradt erőm hogy feküdjek a földön a kislányom mellett és hiába dugta az orrom alá a könyvet hogy olvassunk, nekem nem volt erőm sem hozzá, rájöttem,hogy nem szedhetem tovább.

2010. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!